Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2016, 11:30   #1
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Witam!

Przez ostatnie dwa tygodnie w prasie motoryzacyjnej poczytałem nieco o sposobach kradzieży samochodów, które nie wymagają "tradycyjnego" kluczyka i odpalane są za pomocą przycisku.
Sposób kradzieży jest niezwykle sprytny i przebiegły zarazem. Złodzieje wyłapują sobie auto z takim systemem i obserwują kierowcę. W dogodnej sytuacji zakręcają się koło niego z wzmacniaczem sygnału z kluczyka (i innym osprzętem), reszta już jest znana - szybkie wejście do auta, odpalenie i jazda. Właściciel nawet może nawet nie wiedzieć, że ktoś właśnie rąbnął mu samochód, mimo że... kluczyk ma przy sobie!
Taka kradzież oznacza przeważnie całkowitą utratę samochodu i małą szansę na jego odzyskanie (każde wyłączenie silnika, czy zgaśnięcie oznacza utratę łupu...)
W jednej z gazet (bodajże Motor) jako zabezpieczenie poleca się folię aluminiową, jako skuteczną w tłumieniu sygnału z kluczyka...
Co sądzicie o całym tym systemie i przede wszystkim, czy rzeczywiście podane w prasie zabezpieczenie ma szansę być skuteczne przeciwko kolejnej i perfidnej nowej metodzie kradzieży samochodów?

Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2016, 11:44   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Witam

1) To tylko teoria.
Złodziej gdy chce ukraść auto, to wsiada z laptopem i kradnie każde, nie ważne czy ma system bezkluczykowy czy nie
Tak jest złodziejowi prościej ukraść, zamiast chodzić za potencjalną ofiarą
2) Specjalista od alarmów, zalecał alarm analogowy
Jego uzasadnienie było takie, że każdy alarm na szynę CAN, można dezaktywować programowo w prosty sposób
3) Chcesz spać spokojniej do załóż blokadę mechaniczną - np. skrzyni
Utrudni to kradzież auta
4) Jeszcze lepszym pomysłem jest wykupienie Autocasco

5) Poszukaj na Youtube jak złodzieje kradną Mazdy 6 - nie bawią się w "nasłuchiwanie" systemu bezkluczykowego, po kilkunastu sekundach, od wejścia do auta, auto odjeżdża


pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 13:16   #3
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 241
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał Ecoboostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W jednej z gazet (bodajże Motor) jako zabezpieczenie poleca się folię aluminiową, jako skuteczną w tłumieniu sygnału z kluczyka...
Sprawdzałem faktycznie, jak się owinie folią aluminiową (taką zwykłą jak używa się w kuchni) to nie przepuszcza sygnału. Jednakże trochę lipa nosić pazłotko w kieszeni. Swego czasu szukałem w necie jakiegoś fajnego etui (ekranowanego) no ale nic ciekawego nie znalazłem - tylko parę etui dla telefonów z ekranowaniem sygnału. Więc się poddałem. Ale jakby ktoś gdzieś wychaczył coś godnego polecenia to prośba o linka.
Zgadzam się z Tobą @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] że dobry złodziej i bez tego sobie poradzi. Jednakże zawsze wyeliminuje się kilku potencjalnych cwaniaczków z elektroniką w ręku a i może w takim przypadku da to do myślenia złodziejowi, że coś jest nie tak. A i może w tym przypadku ocali MDO. Chociaż jak i tak ma ukraść to i tak ukradnie ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 13:38   #4
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,821
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Wartość oczekiwana straty mondeo w wyniku nasłuchu kluczyka jest mniejsza niż korzyść z KeyFree. :-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 13:51   #5
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Keyless jest po to żebym nie musiał wyjmować kluczyka z kieszeni za każdym razem jak wchodzę do samochodu. W żadne etui z tego powodu nie zamierzam sie bawić. Nie popadajmy w paranoje - jak mają ukraść i tak ukradną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 13:55   #6
gandolfinek
ford::advanced
 
Avatar gandolfinek
 
Zarejestrowany: 08-09-2011
Model: MK5 TITANIUM
Silnik: 1.5 EB 160KM A6
Rocznik: 2016
Postów: 241
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał siebek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Keyless jest po to żebym nie musiał wyjmować kluczyka z kieszeni za każdym razem jak wchodzę do samochodu. W żadne etui z tego powodu nie zamierzam sie bawić. Nie popadajmy w paranoje - jak mają ukraść i tak ukradną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zgadzam się z Tobą, ale czy nie chciałbyś mieć takiego etui np. jadąc gdzieś do galerii/marketu/ itp. Ja bym chciał, of kors nie używał bym tego tak często/na co dzień, ale właśnie w przypadku jakichś wypadów w miejsca bardziej natłoczone i sprzyjające takim wymuszeniom - własnie wtedy przydałoby mi się etui. To jest oczywiście moje zdanie. Każdy może mieć inne.

A na marginesie jestem ciekaw jak do takiego zabezpieczenia, a raczej braku podejdą firmy ubezpieczeniowe jak ktoś Ci/Mi buchnie MDO. Czy nie zapytają o zabezpieczenia?

Bump: Zresztą nie sprzeczajmy się nad wyższością kto by co wolał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @Ecoboostek zapytał o możliwości zabezpieczenia przed kradzieżą w przypadku posiadania Keyless'a. Wypadałoby coś zaproponować i zapodać podpatrzone u niejednego użytkownika MDO który posiada ten system i też myślał tak jak autor postu i coś z tym zrobił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez gandolfinek ; 18-04-2016 o 14:00
gandolfinek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 14:36   #7
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Myślę, że jak auto zginie to i tak nie bedzie wiadomo jaką metodę użyto (nasłuch kluczyka czy klasycznie - tak jak to było widać na YT w przypadku Mazdy 6). Skoro kradzież auta jest tak prosta z wykorzystaniem podłaczenia do OBD, to zastanawiam się, czy ktoś będzie inwestował kilkaset tysięcy w sprzęt do nasłuchu (taką wartośc podano w czasopiśmie) i fatygował się w dwie osoby.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 14:55   #8
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na marginesie jestem ciekaw jak do takiego zabezpieczenia, a raczej braku podejdą firmy ubezpieczeniowe jak ktoś Ci/Mi buchnie MDO. Czy nie zapytają o zabezpieczenia?
Juz zmyslasz. A jak ktos nie ma keyless i ubezpieczyciel sie pyta o zabezpieczenie to podajesz: "kluczyki" ?
Zabezpieczenie masz elektro-mechaniczne: blokada kierownicy, elektroniczne: immo. Zawsze sobie mozesz zapewnic kolejne zabezpieczenia: na kierownice, na pedal, na biegi, GPS etc

Pierwszy raz slysze zeby ubezpieczalnie gorzej mialy traktowac auta z keyless niz z normalnym zamkiem. A Ford nie jest jedynym autem z keyless.

Cytat:
Napisał gandolfinek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Zresztą nie sprzeczajmy się nad wyższością kto by co wolał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. @Ecoboostek zapytał o możliwości zabezpieczenia przed kradzieżą w przypadku posiadania Keyless'a. Wypadałoby coś zaproponować i zapodać podpatrzone u niejednego użytkownika MDO który posiada ten system i też myślał tak jak autor postu i coś z tym zrobił. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech se wymieni auto na takie z kluczykami i po klopocie.
Jak ktos wyzej pisal, keyless mam po to abym zapomnial o kluczykach. A nie zebym wygrzebywal kluczyki z etui jak wracam z galerii obladowany zakupami.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 20:59   #9
Pacco
ford::average
 
Avatar Pacco
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Tarnów
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 Turbo
Rocznik: 2008
Postów: 72
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Na końcu filmy pokazują jakiś system zabezpieczający,
__________________
Ford Mondeo 2.5 Turbo & ST220 & Mazda Rx8 231
Pacco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2016, 22:11   #10
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Keyless - zabezpieczenie przed kradzieżą

To chyba jest test ADAC - bodajże 17 samochodów poddali testom i każdym odjechali.
Najlepszym sposobem jest blokada typu ukryty wyłącznik zapłonu - wtedy jak auto muszą ukraść to jedynie na lawecie, dodatkowo można zabezpieczyć złącze OBD przez zmianę pinów w aucie no i oczywiście aby się podpiąć komputerem to trzeba sobie przejściówkę dorobić.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
key free , mondeo mk5


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.