Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2019, 11:52   #1
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Witajcie. Jak w temacie. Nie jestem wstanie uaktywnić etykiet głosowych na telefonie z androsyfem. Na lumiach zero problemów a android nie działa. Stare etykiety już kasowalem, nagrywałem nowe, zmieniałem nazwę telefonu na taką jak miała Lumia i nic. Raz po zmianie nazwy załapało jedną etykietę ale zanim wykonało połączenie usłyszałem że nie możliwe. I nic nie chce działać. Jak połączyłem się Lumia od razu wszystko załapało bez zająknięcia.
Macie jakieś sposoby na telefony z androsyfem ?
W xf miałem to samo ale ja nie musiałem zmieniać telefonu więc na windowsie dziala i ford i jag. Żona niestety musiała zmienić i zastanawiam się kto pierwszy pęknie , telefon czy radio. Wybaczcie ale irytacja sięga zenitu. I olalbym etykiety gdyby chociaż kontakty ustawiały się na Converse jak w książce a te ustawiają się jak chcą mimo że już edytowalem książkę tak że nie da się inaczej niż alfabetycznie.
Mondeo 2008, radio Sony, btvc 112, C+
Jakieś porady?

Łączy się i rozmowy dzialaja, książka działa itd, nie działa wybieranie głosowe i po zakończeniu połączenia krzyczy że "brak sieci".

Teraz za każdym razem jak wciskam przycisk Voice komenda działa ale od razu wywala że brak sieci. Na radiu brak wskaźnika zasięgu jak to ma miejsce na telefonie z windowsem.

Niestety nawet polaczenie przez menu w radiu z telefonem działa tylko przez chwile do pierwszego wcisniecia przycisku voice. Czy ludziska tez macie takie problemy z androidami?


Ostatnio edytowane przez peteypee ; 19-07-2019 o 14:19
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2019, 15:06   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Etykiety głosowe wywoływane komendą dial name, są zapisane w module BT i nie mają nic wspólnego z telefonem.
Do wybierania kontaktów bezpośrednio z telefonu jest komenda dial mobile, ale nie działa w nowszych modułach jak i wielu telefonach.

Też mam moduł 112, SGS9 na androidzie i działa mi wszystko tak jak powinno, włącznie z poziomem baterii i zasięgu. Więc to nie problem androida, tylko danego telefonu.

Aktualizowałeś moduł najnowszym softem?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2019, 19:05   #3
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Po dniu walki uruchomiłem. Szczęście trwało 1 dzień. Nic nie zmieniałem i na drugi dzień nie łączyło się już.
To że komendy głosowe są w module to wiem. Stara Nokia e90 się łączy i działają komendy bo "udostępnia" dane o zasięgu do modułu (wyświetla to w radiu) a android nie.
Pewnie chodzi o jakieś ustawienia żeby trzymało połączenie itp ale jakoś nie mogę się doszukać takich opcji nigdzie a chyba już wszystkie możliwe menu w tej namiastce systemu przejrzałem. Dziś jeszcze miałem na chwilę w rękach iphona i nie robił problemów ale za to hwawej mate miał ten sam problem. Dopiero HTC u12 się połączył bez jakniecia.

Moduł ma najnowszy soft, radio tak samo. Najlepsze ze streaming działa bez problemów tylko nie rozmowy.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 21-07-2019 o 19:08
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 14:18   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Z Twojego posta jasno wynika, że problemem jest telefon i/lub wersja androida. HTC i iPhone bez problemowo działał.

Info o zasięgu też zależy od telefonu, kiedyś miałem Nokie i był, potem pierwsze Samsungi z androidem i nie było, dopiero od któregoś modelu znowu miałem.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2019, 15:19   #5
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Problemem to jest kalanie Androida przez producentow telefonow wlasnym szajsowatym softem, customizacjami itp scierwem. Jakos wszystko co bazuje na AOSP nie ma problemow np LineageOs czy kiedys CyanogenMod.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2019, 16:09   #6
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Od nastu lat używałem noki na symbianie albo Windowsa. Myślałem że może kwestia ustawień bo w androidzie nie siedzę. HTC był na androidzie 8 a xiaomi jest na 9. Najpierw myślałem że to launcher ale raczej nie. Potem że może bt 5.0 ale raczej to też nie to. Z sync w foce mk3 i Mondeo 5 wszystko działa. Na razie nie chce nic odblokowywac i próbować innych romow bo szkoda gwarancji a pewnie skończy się na oddaniu na gwarancję i niech sobie z tym radzą.
Niestety bez tej zakochane ikonki nie da się nie tyłko dzwonić przez voice ale w ogóle się nie da.
Najdziwniejsze jest to że raz złapie i trzyma ten zasięg przez kilka/kilkanaście minut, a raz przez kilka sekund. Raz wystarczy wylaczyc i włączyć bt w telefonie a raz trzeba łączyć przez radio. Pewnie jeszcze parę dni się pomecze i poszukam po forach, może na coś trafię a potem dam na gwarancję.
Dzięki za odzew.
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2019, 20:42   #7
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Telefon poszedł na gwarancję. Okazało się że instalacja jakiegokolwiek launchera lub jakiejkolwiek aplikacji która prosi o uprawnienia powoduje wykastrowanie połączenia bt. Znalazłem kogoś kto miał taki sam tel z taką samą wersja softu itd. I tam nie było problemów z launcherami, aplikacjami itd. Po prostu trafiony egzemplarz mimo że np łączył się z sync bez problemów. Zobaczymy czy coś z tym zrobią czy będą ściemniać

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 02-08-2019 o 20:48
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2019, 15:30   #8
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Przeformatuja Ci go i tyle. Moze wrzuca najnowszy dostepny rom.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 19:12   #9
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Byc może. Okazało sie ze telefon,jak to powiedział jeden ze sprzedawców, ma wykastrowany rom europejski a nie global. Jeśli to pomoże to ok. Sam bym sobie to zrobił ale skoro jest gwarancja to szkoda ja stracić. A jak sie okaże ze to jednak nie to, to wystąpię o zwrot kasy. Tak czy inaczej jak pamiętam androida sprzed 15 lat...tak mam taka samą opinie jak wtedy. Instalacje launchera jeszcze mógłbym zrozumieć ze cos miesza, bo ingeruje jakoś tam w system itd. Ale instalacja aplikacji do muzyki czy maila?
Zobaczymy co będzie.

Ostatnio edytowane przez peteypee ; 02-08-2019 o 20:49
peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2019, 19:33   #10
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: Etykiety głosowe vc nie działają z androidem

Cytat:
Napisał peteypee Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pamiętam androida sprzed 15 lat...tak mam taka samą opinie jak wtedy.
2004r to nie bylo jeszcze publicznej wersji Andka.
To co mozesz pamietac pojawilo sie w PL w 2009roku.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.