Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-09-2017, 18:41   #81
personiusz
ford::average
 
Imię: saymon
Zarejestrowany: 08-05-2015
Skąd: słupca
Model: s max
Silnik: benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 130
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo w sterowniku odpięcie zasilania nie powoduje kasowania wszystkich nastaw. W ten sposób po każdym odpięciu akumulatora auto by ci się uczyło wszystkiego od nowa. Taka jest architektura nowych sterowników. W starszych robiło się w ten sposób np adaptacje wolnych obrotów z procedurą trzymania żądanych obrotów ileś czasu, nowsze wymagają podpięcia komputera i wykasowania tablicy KAM żeby np wykasować ustawienie przepustnicy i dopiero wtedy uczą się od nowa. A już zupełnie czym innym jest wyzerowanie sterownika do ustawień fabrycznych, tego nie uczynisz odpinajac akumulator, no chyba czas na pół roku...
To samo masz w sterowniku gazowym, mapy zbiera cały czas ale odpięcie go od zasilania nie powoduje przecież ich wykasowania, po odpięciu akumulatora. Nie jedziesz na regulację przecież.
To samo z błędami w sterowniku, odpięcie akumulator ich nie kasuje (a kiedyś kasowało...) Trzeba podpiąć komputer.
Taka budowa sterowników obecnie z pamięcią
Dokładnie. Nie zawsze chce mi się wszystko wszystkim tłumaczyć szczególnie jak "ktoś i tak się lepiej" a mechanik go tylko naciąga co widać w twoim poście. Po co więc strzelić sobie język i robię jałowa dyskusje.
A dwa to nie koniecznie chce się dzielić swoją ciężko zdobyta wiedzą wszystkim wężem i wobedz bo z tego się żyje kolego.


Jak nie można to co tłumaczyć? Ale jak ktoś wie lepiej... I ma podejście że mechanik to naciągacz... To niech sam naprawia samochód ��
Spoko spoko nie problem każdy ma swoje racje przecież a forum to raczej jest od tego by sobie pomagać a nie tylko szczuć czymś co wiem np ale nie powiem niech się ludzie męczą forum od tego nie jest ,To jest tak ze wszystkim np dlaczego mechanicy wołają sobie np aż 1500 zł za samą robotę głowicy ,ja robiłem durateca i kompletny koszt mnie wyniósł 1300 zł regeneracja kompleksowa głowicy to koszt 620 zł Września wlkp ul.objazdowa ,i nie rozumiem dlaczego kasują tyle kasy za robotę coś jest nie halo chyba ,ale spoko pozdrawiam wszystkich i ludziska nie bać się robić samemu nie jest to trudne naprawdę służę pomocą nie bać się mechaniki.

personiusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 19:43   #82
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Dlatego że trzeba utrzymać warsztat tj ludzi, budynek, sprzęt i z czegoś żyć po zapłaceniu podatków. Jak sobie odejmiesz od tych 1500 koszt zrobienia głowicy i części wyjdzie ci z 500 zł na "czysto" za 2 dni pracy.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 21:40   #83
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

500 na czysto to super . Wielu by chciało tyle zarabiać w dwa dni. no tak tylko wiedza kosztuje .
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2017, 23:18   #84
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

To nie jest placa netto, widać właśnie jak to każdy liczy ile zarabia i zdziera mechanik. Tylko kolego odlicz od tego koszta utrzymania warsztatu i podatki jeszcze. Dalej jest super?

Bump:
Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
500 na czysto to super . Wielu by chciało tyle zarabiać w dwa dni. no tak tylko wiedza kosztuje .
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu

Ostatnio edytowane przez Rafał A.(antek) ; 04-09-2017 o 23:21
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 05:18   #85
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

No chyba nie narzekasz skoro dalej warsztat prowadzisz..... z powodzeniem. Ale może warto wrócić do tematu o pompie paliwa a nie o ustawieniach lpg i zarobkach mechaników Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 09:10   #86
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Chętnie poszedł bym do lepszej i lepiej płatnej pracy.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2017, 10:43   #87
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Nie zawsze lepiej płatna praca jest lepsza .
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 13:03   #88
lobuz123
ford::average
 
Avatar lobuz123
 
Zarejestrowany: 24-11-2014
Model: S-max
Silnik: 2.0 (145 KM )
Rocznik: 2009
Postów: 111
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Byłem u mechanika i twierdzi że raczej to coś z iskrą. Wpakowalem stare świece i bez zmian. Zajrzałem do map sensora i już myślałem że jestem w domu bo był nieźle uwalony. Czyszczenie i ... bez zmian. Paliwa mam coraz mniej i wybieram się chyba do mechanika na wywalenie zbiornika. Macie jakieś dojścia do pompy paliwa do duratec he 2.0 145 km ? Jak sprawdzić ciśnienie pompy paliwa ? Najlepiej pokazać gdzie się wpiac z miernikiem to może pożyczę i sprawdzę ciśnienie.

W załączniku zdjęcia mojego map sensora.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20170908_182053.jpg (84.1 KB, 100 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20170908_183024.jpg (91.9 KB, 92 wyświetleń)
lobuz123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 14:33   #89
zibi321
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 22-12-2014
Skąd: Zambrów
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2006
Postów: 45
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Trzeba odpiąć przewód paliwa przy listwie wtryskowej i zamontować trójnik pomiędzy przewód paliwa a listwę, średnica przyłączy chyba 8mm. Do trójnika trzeba podłączyć manometr o zakresie powyżej 4 bar, włączyć zapłon i obserwować czy ciśnienie paliwa nie spada.
zibi321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2017, 17:17   #90
gales
ford::beginner
 
Avatar gales
 
Imię: Błażej
Zarejestrowany: 24-07-2014
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 42
Domyślnie Odp: Benzyna 2.0, pompa paliwa do wymiany

Cytat:
Napisał lobuz123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Byłem u mechanika i twierdzi że raczej to coś z iskrą. Wpakowalem stare świece i bez zmian. Zajrzałem do map sensora i już myślałem że jestem w domu bo był nieźle uwalony. Czyszczenie i ... bez zmian. Paliwa mam coraz mniej i wybieram się chyba do mechanika na wywalenie zbiornika. Macie jakieś dojścia do pompy paliwa do duratec he 2.0 145 km ? Jak sprawdzić ciśnienie pompy paliwa ? Najlepiej pokazać gdzie się wpiac z miernikiem to może pożyczę i sprawdzę ciśnienie.

W załączniku zdjęcia mojego map sensora.
Jaki masz przebieg? Też zabieram się za wyczyszczenie map sensora

Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka
gales jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa paliwowa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.