Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-02-2022, 18:11   #61
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Tego Ci nie powiem. Olej rozgrzewałem w ten sposób że 10 km ogień po S61 i nawrotka, szybko na podnośnik , ubranie robocze i olej do wiadra. Nawet nie mierzyłem temperatury , ale był dość gorący. Po spuszczeniu minęło ze 2 godziny i dopiero nalewałem nowy. Obudowa skrzyni była bardzo lekko ciepła. Po odpaleniu i połączeniu forscana , "temperatura płynu w automatycznej skrzyni biegów " czy jakoś tak , na początku była około 30 stopni, ale po około 5 minutach machania po biegach doszła do 45 stopni i wtedy upuszczałem nadmiar.

__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 19:10   #62
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Właśnie o to mi chodziło więc tak czy inaczej dość długo się nagrzewa więc bardzo możliwe że czujnik temperatury nie przekłamuje na Forscanie. Dla mnie ważne żeby przy upuszczeniu nadmiaru była właściwa temperatura. Widziałem na jakimś filmiku z wymiany że strzelali czujnikiem laserowym w filtr oleju i tak kontrolowali temperaturę zamiast obd. Pytanie na ile wiarygodny jest pomiar.
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 19:35   #63
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Cytat:
Napisał gkliszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie na ile wiarygodny jest pomiar.
Myślę że jest wystarczająco wiarygodny. Skrzynia ma jakieś tam oprogramowanie i zapewne jego funkcjonowanie w jakimś stopniu jest powiązane z temperaturą oleju, więc nie ma zbytnich obaw.
Na jakimś zagranicznym filmiku , widziałem że temperaturę koleś sprawdzał komputerkiem z innym oprogramowaniem i czekał do 45 stopni.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki

Ostatnio edytowane przez Hansolo ; 25-02-2022 o 19:40
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2022, 20:48   #64
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

No ja jutro będę atakował wymianę oleju,dam znać co i jak.


Jestem już po wymianie oleju w Ps. Wszystko poszło dość sprawnie. Zdałem łącznie ok 5,9 litra oleju, stan po 48 tys km dość ciemny kolor filtr też dość spuchnięty. Zalany świeży olej 6l, wajchowanie biegami rozgrzanie do 42 st trwało jakieś 15min. Temperaturę sprawdzałem Forscanem ale na próbę wziąłem też czujnik laserowy pomiar prawie identyczny. Mierzone na filtrze 2st różnicy. Jedyny problem jaki miałem to kontrola stanu oleju dolewalem olej jak auto stało na kołach wtedy leciało z nadmiaru a jak podniosłem całe auto to przestawało.Wied zdecydowałem się na dolanie oleju i kontrolę jak auto było na kołach nie na podnośniku. Jak już tylko kapało zakręciłem śrubę kontrolną umyłem wszystko i to na tyle.

Ostatnio edytowane przez gkliszcz ; 26-02-2022 o 10:10
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2022, 20:38   #65
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Nie bardzo rozumiem. Jak wlewałeś nowy olej to przy półosi miałeś odkręcony korek ? Pytam, bo ja wlałem 7 litrów na zakręconym korku i dopiero po rozgrzaniu , zlałem nadmiar, ale nie do ostatniej kropli. Pewnie ze 100-150 ml jeszcze by zeszło. Na bank w skrzyni zostało więcej niż 6 litrów.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2022, 08:28   #66
gkliszcz
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 30-10-2019
Skąd: Nörvenich-Pingsheim
Model: C max II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2013
Postów: 12
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Przy wlewaniu nowego oleju korek kontrolny był lekko poluzowany, po wlaniu 6l nowego oleju widać było przy śrubie półosi że zbiera się tam olej więc musiało być już ponad stan. Później rozgrzałem skrzynie, odkręciłem korek kontrolny wyleciało około 200ml, postawiłem auto na koła, otworzyłem nową butelkę oleju dolewalem aż się przelało korkiem, czekałem do momentu aż będzie kapać i zakręciłem. Z nowej butelki "7 litr" wlałem 700ml a wylecialo ok 300ml więc w skrzyni powinno być ok 6,3l świeżego oleju. Nie mierzone idealnie co do kropli. Co mnie dziwi to ze starego oleju zleciało 5,9L wymiana była robiona przez ASO. Na fakturze było 6L oleju plus filtr. Dobrze że kupiłem 7L bo 6 by było za mało.
gkliszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2024, 15:07   #67
Łuk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2024
Model: Kuga mk2
Silnik: 2.0L Duratorq DOHC(150/163PS)-DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni automatycznej 6 Speed Powershift
6DCT450 - MPS6 czy wymianę można zrobić bez podnosznia samochodu na podnosnku? (Po prostu na samym kanale ) ?pozdrawiam
Łuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2024, 10:28   #68
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift (c-max) ?

Cytat:
Napisał Łuk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6DCT450 - MPS6 czy wymianę można zrobić bez podnosznia samochodu na podnosnku? (Po prostu na samym kanale ) ?pozdrawiam
tak, obyś miał dostęp od spodu tylko do filtra i spustu
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2024, 10:29   #69
Pajka
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 15-05-2016
Skąd: Ostróda
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM Automat
Rocznik: 2018
Postów: 21
Domyślnie Odp: Jaka jest procedura wymiany oleju w asb powershift ?

Czy jest sens wymiany dynamicznej w tej skrzyni? Mam Powershifta w Kudze 2017, regularnie wymieniany co 2 lata (mniej więcej co 40 tyś km). W Fordzie mi podali za wymianę 1800 zł, u miejscowego mechanika około 1000 za "normalną" wymianę a 1700 za dynamiczną.
Pajka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.