Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2017, 17:24   #11
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał duders Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy ktoś się orientuje czy można zaprogramować 2 komplety czujników ?? Bo w ASO mówią że tylko jeden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przy zmianie kół z zimowych na letnie należy ponoć ponownie programować te właściwe.

Pzdr
Tomek
Ja mam dwa komplety kół z czujnikami i niema problemu ze zmianą na letnie i zimowe. Po wymianie po paru kilometrach same się przestawiają i jest wszystko ok. Jednym słowem zmień ASO bo są niedouczeni.

citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2017, 21:34   #12
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Cytat:
Napisał citrovit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam dwa komplety kół z czujnikami i niema problemu ze zmianą na letnie i zimowe. Po wymianie po paru kilometrach same się przestawiają i jest wszystko ok. Jednym słowem zmień ASO bo są niedouczeni.
A programowałeś 2 komplety czujników ? czy po prostu kupiłeś drugi i widział ?

pzdr
tomek
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2017, 12:34   #13
citrovit
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-10-2010
Skąd: Szczecin
Model: S-Max STLine/EcoSport/Mustang GT
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 EB/5.0 V8
Rocznik: 2019/2018/2022
Postów: 224
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Hmm o to niewiem.
Przy odbiorze auta z salonu przywiozłem opony zimowe+felgi i założyli mi czujniki zmienili fabryczne koła na te zimowe i gitara. Po zimie sam zmieniłem na letnie przejechałem kilka no może kilkanaście km i się ustawiły bez żadnego dodatkowego podłączania pod kompa.I tak już jest jak zmieniam to niemam problemu.A jak to jest ustawione to nie wnikam.
citrovit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2017, 12:49   #14
duders
ford::beginner
 
Avatar duders
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 43
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Hmm ja kupiłem z jednym kompletem felg. Teraz dokupiłem nowe felgi i czujniki i oczywiście smutni Panowie w ASO stwierdzili że nie da się zaprogramować dwóch kompletów czujników i za każdym razem przy zmianie kół muszę programować te nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W takim razie muszę udać się do innego ASO może tam są bardziej rozgarnięci w temacie.

Pzdr
Tomek
__________________
..: No Sacrifice, No Victory :..
duders jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2017, 21:17   #15
rexman1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy 180km AWD
Silnik: 2,0 tdci automat
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Co macie na myśli pisząc programowanie czujników, bo ja mam w komputerze tylko reset ciśnienia. Po wymianie kół co jakiś czas włącza mi się komunikat o awarii układu kontroli ciśnienia. Po resecie dwa dni spokój i znowu komunikat. Sprawdzałem ciśnie na dwóch stacjach i są obydwa koła po 2,4 bara a kompie jedno 2,3 a drugie 2,6.

Bump:
rexman1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2017, 21:02   #16
jubi-tom
ford::beginner
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 10-03-2016
Skąd: wrocław
Model: s-max mk3
Silnik: 2.0 bi turbo
Rocznik: 2015
Postów: 26
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Też mam problem z czujnikami , na stalowych było ok , ale po zmianie na oryginalne Alu 18"pokazuje błąd ciśnienianie byłem jeszcze w ASO bo auto z Niemiec ale na gwarancji- gdzie mi pomogą we Wrocławiu ?
jubi-tom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2017, 12:40   #17
rexman1
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 02-04-2014
Skąd: Kielce
Model: Galaxy 180km AWD
Silnik: 2,0 tdci automat
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Po ostatniej wizycie u kumatego kapciarza dowiedziałem się że czyjniki są zaprogramowane do konkretnego samochodu. Jeżeli ma się drugi komplet kół z czujnikami to można te działające (np w letnich) sklonować do drugiego kompletu (zimowych). U kapciarza z odpowiednim sprzętem usługa ok 40zł. Jak zrobię dam znać.
rexman1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 13:53   #18
Lukas_KRK
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-04-2017
Skąd: Kraków/Leipzig
Model: Mondeo MK5/S-Max Mk2
Silnik: 2.0 TDCi 180KM
Rocznik: 2015/2017
Postów: 29
Domyślnie Czujniki ciśnienia Felgi z Mondeo MK5 do S-Max

Cześć,

Mam komplet felg z mojego poprzedniego samochodu - Mondeo MK5. Założyłem te felgi do mojego aktualnego auta, S-Max 2017. Wyskakuje mi błąd ciśnienia w oponach mimo wielokrotnego resetu czujników.

Czy czujniki ciśnienia, które są w felgach z Mondeo, tj. EV6T-1A180-DC, EV6T-1A150-DB, mogą być zamiennie stosowane z czujnikami dedykowanymi do S-Max, tj. F2GT-1A180-DB? Ewentualnie, czy czujniki z Mondeo można zaprogramować w S-Maxie? Czy może konieczna będzie wymiana czujników na te dedykowane do S-Max'a?

Dziękuję,
Lukas_KRK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 16:39   #19
Wrobs
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-04-2019
Model: S max
Silnik: 2000
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

Może wypowiem się trochę w temacie. Mojego Maksa kupiłem w Niemczech, zaledwie 1000 km od domu. Przez całą trasę męczył mnie błąd systemu monitorowania ciśnienia. Oczywiście reset pomagał na paręnaście kilometrów wyświetlając różne ciśnienia mimo ustawieniu na samym początku trasy prawidłowych wartości. Jakieś 200 km przed celem zajechałem na stację i dobiłem do ciśnienia 2,8 bar, wykonałem reset i to był ostatni reset do dzisiaj. Oczywiście ciśnienie poprawiłem na następny dzień do odpowiednich wartości. W innych markach podwyższone ciśnienie uaktywnia czujniki.
Wrobs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 09:13   #20
Rysiek5
ford::amateur
 
Imię: Rysiek
Zarejestrowany: 16-07-2016
Model: s-max
Silnik: 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Felgi stalowe dopasowanie i czujników ciśnienia

W serwisie forda sami nie wiedzą jak to jest z tymi czujnikami. Nawet tymi co sami montują.
Pan z obsługi powiedział mi, że trzeba programować po każdej zmianie opon (przyjechać do serwisu).
Rzeczywistość okazała się inna. Zamieniam opony z zimowych na letnie i odwrotnie. Reset czujników i działa bez problemu.

Pozdrawiam.
Rysiek5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.