Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-08-2007, 12:22   #11
Paweł5
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: małopolska
Model: Focus I hatchback po liftingu
Silnik: benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 156
Domyślnie

Ja w swoim focusie lałem 95 bezolowiowa z BP - bylo OK
Shell Eurosuper 95 - tez OK
Shell V-Power (podobno 98 oktanow) - tez OK.


Szczerze to pewnie za mała pojemność żeby czuć różnicę. Na wszystkich trzech co próbowałem to podobne osiągi i praca silnika.
Dlatego leję zwykłą 95 na BP albo Shellu i jest git.

pozdrawiam wątpiących...

Paweł5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2007, 19:41   #12
szejkjarek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2007
Skąd: Sochaczew
Postów: 4
Domyślnie

Zgadzam się z Pawłem :fcp4
szejkjarek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2007, 08:33   #13
yoon
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Postów: 3
Domyślnie Shell gas

Na gazie Shella robie około 40-50 km więcej niż na gazie z BP na jednym zbiorniku. Wczesniej tankowałem gdzie było taniej i parownik wymagał wymiany po około 30kkm. Teraz wole przegonic kilkadziesiat kilometrow na benzynce, ale zatankować ShellGazu.
yoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2007, 22:00   #14
dawid_jgora
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2007
Postów: 3
Domyślnie

Ja do swojego Focusa nie lałem jeszcze nigdy paliw "premium", bo wydaje mi się, że w zwykłej eksploatacji to nie ma sensu. Kiedys mój ojciec wlał do Nissana Sunny zwykłego V-Powera i osiągi się nie zmieniły. Wzrostu mocy nie ma, różnica może być tylko w charakterystyce pracy silnika i jego kulturze. Rożnica jakaś może dopiero być przy zatankowaniu V-Power Racing +99
dawid_jgora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2007, 08:57   #15
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie

Troszkę odświeżę temat, bo ciekawy - tylko ja się wypowiem dla Diesla.

Osobiście sprawdziłem Shella i BP. Orlenu jakoś tak nie lubię... po prostu.

Pomiędzy normalnym ON Shella i BP różnicy nie ma żadnej.

Pomiędzy normalnym ON Shella i V-power Diesel Shella jest duża różnica w kulturze pracy silnika (nie dymi tak bardzo, bardziej "basowo" pracuje, nie wyje przy depnięciu), osiągi podobne. No może Vmax się podnosi o kilka kilometrów (7-8 km/h więcej na V-power). Przyspieszenie nie zmienia się odczuwalnie. Spalanie ociupinkę wzrasta.

Pomiedzy BP Ultimate Diesel a V-power Diesel Shella jest różnica w kulturze pracy. Na Ultimate silnik mi "klekocze" bardziej. Jakby się zawory miały rozlecieć, nie jest to basowy klekot tylko taki "suchy kaszel". Niemiłe. Trochę mniej pali na Ultimate, niż na V-power ale mniej więcej tyle samo co na normalnym ON. Osiągi też podobne do V-power.

Czyli leję V-power na zmianę z normalnym ON z Shella i BP. Ultimate nie leję.
Jakieś różnice w paliwach są, skoro je odczuwamy. Ale osiągów chyba nie poprawiają tak bardzo... Przynajmniej w moim silniku 1.8 TDDI

Kiedyś jak miałem Mazdę 323F z gazem, to na gazie Shella miałem większy zasięg i lepsze osiągi (chodził lepiej jak na benzynce). To samo na gazie Lukoila.

A znajomy lał do nowego Peugota 206 z jednolitrowym silnikiem V-power racing i po 30000 zapaliło się "check engine" - silnik do remontu. Nie wiem, czy paliwo rozwaliło silnik, czy jego styl jazdy ale innych samochodów nie rozwalał.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2008, 23:34   #16
koliber66
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Re: Shell BP Orlen

Witam!
Wypowiem się w tej kwestii bo też się zastanawiam co jest najlepsze. Jeździłem moim Galaxy 1.9 TDI 115kM na różnych napędach ale tylko raz tankowałem na stacji Auchan (makabra) za zwyczaj tankowałem albo BP Ultimate diesel albo Orlen Werva diesel lub Shell V-Power diesel. Zdecydowanie najlepiej silnik pracuje na V-Powerze, woziłem 850 kg cegły klinkierowej w środku i jak potem zatankowałem zwykły Shell diesel extra przy tylko 3 osobach w środku to wrażenia mocy były podobne z tym że jednak zwykły diesel znacznie bardziej klekocze. Mam jednak dylemat ponieważ ktoś z rodziny zajmuje się handlem paliwami i odradzał mi tzw. wzbogacone paliwa ze względu na rzekome szkody które mogą wyrządzać w silniku (podobno zbiorniki na stacjach handlujących wzbogaconym paliwem bardzo się "sypią". Może to przeczyta jakiś fachman od diesli i wypowie się bo na moje wyczucie, skoro silnik sprawia wrażenie dużo lepszej pracy, mniej pali (sprawdzone) to ja bym mu nie żałował paru groszy, ale nie wiem czy przy dodatkach nie zachodzi jakaś reakcja chemiczna w silniku.
koliber66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2008, 01:06   #17
Mephic
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-12-2008
Skąd: Kraków
Model: Mazda 3
Silnik: 1.6 CD
Rocznik: 2006
Postów: 93
Domyślnie Re: Shell BP Orlen

Moje dopóki go nie kupiłem było zalewane tymi mega super paliwami i... po prostu jeździło. Teraz leję zwykłą 95 na ww stacjach i... dalej jeździ! I to tak samo! W Auto Świecie napisali kiedyś, że jeśli przez bardzo długi okres czasu używa się paliw tego typu może dojść do nieznacznego spadku spalania, jednak moje żre tyle, że chyba nie przeczytało tego artykułu. Ale to kwestia tzw zasobów portfela - jeśli czujesz, że auto jeździ lepiej na vervie (i od razu mówię, że nie da się tego poczuć bo to kwestia psychiki) to takie lej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na pewno nie zaszkodzi.

No i jeszcze co do lania 98 do silników przystosowanych do 95 a bez przystosowania do 98 - strata pieniędzy.

P.S. Za to do diesla lałbym tylko vervy i inne szmery bajery bo jakość ON na niektórych (nawet tych znanych) stacjach jest wprost porażająco... niska.
Mephic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2008, 09:07   #18
koliber66
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 25-05-2008
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Re: Shell BP Orlen

Jeżeli chodzi o tzw. tylko psychiczne odczucia to mam doskonały słuch i przejechanych za sobą parę setek tysięcy kilometrów. Zużycie na V-Power-Diesel jest faktycznie niższe a jeżeli chodzi o moc to w jakim samochodzie chcecie wyczuć lepiej różnicę jeżeli nie w ciężkim z nieprzewymiarowanym mocowo silnikiem, a Galaxy ma tylko 115 kM na swoje przeszło 2 tony (przy powyżej 3 osób), a jak już wcześniej pisałem to jazda z obciążeniem 850 kg w środku na pewno pokazuje już prawie wszystko stąd mój głos na forum bo chciał bym jeździć na tym co lepsze dla silnika i szukam potwierdzenia u fachowców od diesli.
koliber66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.