Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-07-2019, 15:51   #1
slawek7302
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Aktywny Tempomat czasami działa poprawnie a później przestaje hamować

Witam

Ostatnio najechałem moim autem na duży kamień i uszkodziłem (wgniotłem) zderzak na dole po lewej stronie. Od tego czasu zaczął mi wariować aktywny tempomat. W serwisie powiedzieli, że jest luźny bo prawdopodobnie pękła jakaś plastikowa obudowa i faktycznie po włożeniu ręki przez szczelinę od spodu można było radarem huśtać w przód i tył. Dzisiaj w warsztacie blacharskim gdzie chciałem wymienić zderzak, zdjęto mi kratkę osłaniającą radar i okazało się, że wypiął się z jednej ze szpilek na których jest zamocowany. Można go było znowu nasadzić i już się nie rusza ale problemy z działaniem tempomatu nie znikły. Czasami działa poprawnie a później przestaje hamować zbliżając się do auta z przodu. Czasami pojawia sią komunikat 'Czujnik zablokowany'.
Chciałem zapytać czy takie zachowanie oznacza, że radar padł czy też można go resetować lub kalibrować lub coś w tym stylu? Albo też czy może to oznaczać, że jego pozycja nie jest właściwa (może wygiął się jakiś uchwyt czy coś w tym stylu)? Czy ten element jest bardzo delikatny? Nie ma na nim śladów uderzenia niemniej jednak coś spowodowało, że odpiął się z jednej szpilki...

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Sławek

slawek7302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 15:57   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Problem z Aktywnym Tempomatem

Cytat:
Napisał slawek7302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czasami działa poprawnie a później przestaje hamować zbliżając się do auta z przodu. Czasami pojawia sią komunikat 'Czujnik zablokowany'.
Chciałem zapytać czy takie zachowanie oznacza, że radar padł czy też można go resetować lub kalibrować lub coś w tym stylu? Albo też czy może to oznaczać, że jego pozycja nie jest właściwa (może wygiął się jakiś uchwyt czy coś w tym stylu)? Czy ten element jest bardzo delikatny? Nie ma na nim śladów uderzenia niemniej jednak coś spowodowało, że odpiął się z jednej szpilki...

Z góry dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam
Sławek
trzeba go ustawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Poziomica i do dzieła.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg WhatsApp Image 2019-05-23 at 14.44.07.jpg (6.9 KB, 124 wyświetleń)
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 09-07-2019 o 16:00
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 16:24   #3
slawek7302
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Problem z Aktywnym Tempomatem

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trzeba go ustawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Poziomica i do dzieła.
Dzięki za informacje. Rozumiem, że ma być w poziomie we wszystkich możliwych płaszczyznach (czyli poziomica z boku, z góry i z przodu)?

Czy mógłbyś podesłać większe zdjęcia albo linka do tego zdjęcia, które załączyłeś? Mimo starań nie jestem w stanie tego powiększyć

Dziękuję i pozdrawiam
Sławek
slawek7302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 16:27   #4
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Problem z Aktywnym Tempomatem

Cytat:
Napisał slawek7302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy mógłbyś podesłać większe zdjęcia
mam teraz tylko to
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 17:05   #5
slawek7302
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Problem z Aktywnym Tempomatem

Dziękuję za zdjęcie. Teraz widać dużo lepiej.

Pozdrawiam
Sławek
slawek7302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2019, 18:46   #6
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywny Tempomat zasami działa poprawnie a później przestaje hamować

Musiał być niezły strzał,ze "wypiął" się z mocowania.Zacznij od poziomowania,ale to może nie wystarczyć bo nie można wykluczyc uszkodzenia.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 07:19   #7
slawek7302
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Aktywny Tempomat zasami działa poprawnie a później przestaje hamować

No właśnie tego się boję. A czy strzał był niezły to nie jestem pewien. Bezpośrednio na pewno nie został trafiony i nie ma na nim żadnych śladów uderzeń ale może jakieś mocowanie się wygięło i spowodowało naprężenie i wypięcie?
Ciekawe, że oglądałem na Allegro zdjęcia takich radarów i na każdym jest z tyłu taka naklejka "Set ASIDE if Dropped". Dla mnie to oznacza, że to musi być cholernie delikatne. Nigdy nie widziałem takich naklejek na żadnej części... Spróbuję to wypoziomować ale mam złe przeczucia szczególnie, że jeśli by to było źle wypoziomowane to by cały czas źle działało a tu czasami jest ok a potem się zawiesza...
Dzięki za pomoc!!
slawek7302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 10:11   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Aktywny Tempomat zasami działa poprawnie a później przestaje hamować

Cytat:
Napisał slawek7302 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam złe przeczucia szczególnie, że jeśli by to było źle wypoziomowane to by cały czas źle działało a tu czasami jest ok a potem się zawiesza...
w moim miałem podobnie . Niby go wpiąłem bo tez sie ruszał i potrafił działać dobrze 100km a potem cisza na 200km i znów zaczynał działać. Zdjęliśmy zderzak i ustawiliśmy i jak ręką odjął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Działa już od ponad roku OK
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 13:15   #9
slawek7302
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 01-12-2006
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDi
Rocznik: 2015
Postów: 27
Domyślnie Odp: Aktywny Tempomat zasami działa poprawnie a później przestaje hamować

A Ty masz taką poziomicę jak na zdjęciu? Jeśli tak to wiesz gdzie ją zdobyć? A jeśli nie to jak bez niej można to ustawić?

Dzięki i pozdrawiam
slawek7302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2019, 19:38   #10
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Aktywny Tempomat zasami działa poprawnie a później przestaje hamować

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w moim miałem podobnie
Wróżenie z fusów i nic więcej.
Wypiecie,wypieciu nierówne.
Radar jest bardzo delikatnym elementem,kto takowy rozbierał to wie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.