Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-05-2017, 20:32   #1
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Witam!

Ponieważ bagażnik w Focusie MK3 HB nie należy do największych rozglądam się za bagażnikami dachowymi. Zamierzam na niego założyć "trumnę" i 2 razy do roku pojechać gdzieś na wakacje (polskie morze, możliwe też, że w przyszłości trochę dalej np. do Chorwacji).

Po przeczytaniu dużej ilości wątków na forach doszedłem do paru wniosków:
- aerodynamiczny kształt wpływa na głośność jazdy z bagażnikiem (pozytywnie)
- bagażnik powinien być jak najniżej nad dachem
- zużycie paliwa (dodatkowe) jest raczej do przeżycia

Po przewertowaniu internetów wybrałem parę modeli (od najtańszych):
1) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ok. 370zł
2) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ok. 630zł
3) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ok. 930zł
4) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - ok. 960zł

Czy ktoś ma z Was doświadczenie z ww. produktami? Czy warto dopłacać do produktów Thule / Whisbar gdy oryginalny bagażnik Forda wygląda OK?

Z góry dzięki za pomoc!

P.S
Co do boxów - jeszcze je przeglądam. W momencie gdy wybiorę parę modeli dodam je do wątku.

wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 09:22   #2
Krystos
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 10-11-2016
Skąd: Tczew
Model: focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 46
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Witam ja rozgladam sie za bagaznikiem do kombi mk3 bez religów. Najlepiej wyglada ten oryginalny forda i nawet chcialem go kupic ale dla mnie jest za wąski ma 87 cm uzytkowej szerokosci belek a ja potrzebuje zmiescic do czterech uchwytow rowerowych. Ten g3 ma udzwig do 50 kg a to za mało. Jeszcze nie kupilem ale planuje zakup bagaznika polskiej produkcji aluminiowego Amos na allegro z przesylką maja cos kolo 360 zł z kompletem kluczy i udzwig 75 kg. Pozdrawiam
Krystos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 09:30   #3
anastazyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2010
Skąd: łódź
Model: FIesta MK7, Superb III
Silnik: 1,4 Pb/2,0pb
Rocznik: MK7 2015,SIII 2018
Postów: 397
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Ja mam w co prawda w mondeo wingbara Thule i czuję dużą różnicę jeżeli jadę z samymi belkami lub z uchwytami na rowery. Nie ma takiego hałasu jak miałem kiedy ze zwykłymi belkami Thule. Coś musi być w tym kształcie na wzór skrzydła samolotu.. Jeżeli masz jeździć główne z trumną to nie wiem czy jest sens - hałas będzie od trumny
anastazyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 09:33   #4
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

przed sezonem letnim to raczej nie kupisz nic taniej. Możesz przeszukać olx czy allesrogo może są używki. Thule możesz kupić w częściach (jak ja zrobilem), belki kupisz wlasciwie od reki odpowiednie - wingbar albo jak tanio kupisz do squar* (czarne stalowe). Kit dopasowujący i stopy tez kupisz oddzielnie. Co najważniejsze przy przekładce pod inny wóz belki zostają, stopy w zasadzie mogą pasować, dokupujesz tylko kit dopasowujący.
Belki musisz patrzeć aby nie były spawane. W przypadku kittów czy stóp upewnij że są kompletne, mają wszystkie śrubki, podkładki (gumowe/plastikowe) i są niepołamane. Mają wszystkie zamki + klucze.

Belki to towar przechodni - kupisz stalowe z braku budżetu, kiedyś sprzedaż dokupisz alumniowe.
Upewnij się tylko że masz odpowiednią długość belek.

Bump:
Cytat:
Napisał anastazyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam w co prawda w mondeo wingbara Thule i czuję dużą różnicę jeżeli jadę z samymi belkami lub z uchwytami na rowery. Nie ma takiego hałasu jak miałem kiedy ze zwykłymi belkami Thule. Coś musi być w tym kształcie na wzór skrzydła samolotu.. Jeżeli masz jeździć główne z trumną to nie wiem czy jest sens - hałas będzie od trumny
Kolega ma rację - założenie nawet SquarBar (stalowe/czarne) + box, daje szum od boxa a nie od belek.

Kilka razy tak jeździłem w zimę z boxem - mogę potwierdzić.
Chyba że jeździsz bez box'a to wtedy od 80km/h i wyżej słychać wycie/huk belek - nawet aluminiowych. Kształt wpływa jedynie na graniczną prędkość wycia oraz modulację melodii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 10:43   #5
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Dzięki za sugestie. W grę wchodzą tylko nowe bagażniki, bo chce je odliczyć od VATu (działalność). Samochód ma jeszcze służyć dłuuuugo (ma dopiero 2 lata), więc raczej nie jest dla mnie bardzo istotna możliwość przełożenia na inny model.

Czy Wy swoje bagażniki ściągacie razem z boksem czy jeżdżą sobie na samochodzie cały rok? (zastanawiam się ile z tych zachodu). Na razie najbliżej mi do oryginalnego bagażnika Forda. Czy Waszym zdaniem warto dorzucić te parę złotych do bardziej aerodynamicznych bagażników? (samochód użytkowany głównie w mieście, więc dużych prędkości zwykle nie rozwija).

P.S Co do boksów to zastanawiam się nad jego długością (wg. moich pomiarów dach ma tylko 160cm) i możliwością równoczesnego przewożenia rowerów (2 sztuki - ale to chyba marzenie ściętej głowy). Czy macie doświadczenie w boksach w HB? Czy antena na dachu jest dużą przeszkodą przy montażu?
wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 13:15   #6
poik
ford::average
 
Avatar poik
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: MK3 FL
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Ja przez te same pytania przechodziłem przed tegorocznym wyjazdem w alpy austriackie. Trzeba było się zmieścić w 4 osoby w moim HB z butami, kaskami, nartami + ubrania na tydzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wybrałem:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

I się udało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jak box przyszedł to w mieszkaniu się wydawał przeogromny i w sumie zwątpiłem, był pomysł, aby go odesłać z powrotem i wymienić na mniejszy, ale w końcu został Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wrażenia:

Do 90 km/h w zasadzie nie czujesz ze masz ze masz coś na dachu.
Od 110 km/h zaczyna być słychać dodatkowy szum, i już wiesz ze coś masz na dachu.
Chyba takie zasady dla boxów są, że wszystkie są certyfikowane do maksymalnej prędkości 130km/h (z pamięci piszę).

Po germańskich autostradach dało rade jechać do alp 150-160 momentami 180(więcej się już bałem), spalanie średnie wyszło 9,5l. Z powrotem wracałem z prędkością przelotową bliżej 150 km/h i spalanie wyszło 8,5l (z komputerka podaję, więc pewnie 0,5l więcej realnie). Dużo czasu spędziłem na idealnym zamontowaniu, praktycznie co do milimetra się bawiłem (taki ze mnie perfekcjonista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Na zimę wszystko ściągam i zostawiam w piwnicy.

Antena się ugina więc problemem nie jest, przy tak ogromnym boxie jaki wybrałem, bagażnik z tyłu się do końca nie otwiera i kilka razy przyłożyłem w niego głową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez poik ; 03-05-2017 o 13:19
poik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 13:28   #7
wujek_p
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2012
Model: Focus MK 3,5
Silnik: 1.6 benzyna 125KM
Rocznik: 2014
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Hej poik!

Dzięki - a ja się boję że 175cm będzie za duży Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (nart i tak przewozić nie zamierzam). Masz może jakieś zdjęcia jak taki wielki boks wygląda na dachu HB?

Pozdrawiam
wujek_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 13:39   #8
poik
ford::average
 
Avatar poik
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: MK3 FL
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

jakoś specjalnie nie robiłem, tylko takie znalazłem (w załączniku)

Na tym od tylu, widać do jakiej wysokości się bagażnik otwiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0086.jpg (89.9 KB, 351 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC_0154.jpg (97.6 KB, 387 wyświetleń)
poik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 14:49   #9
poik
ford::average
 
Avatar poik
 
Imię: Aleksander
Zarejestrowany: 08-04-2015
Skąd: Wrocław
Model: MK3 FL
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

Aa i jeszcze jedno, na początku jeździłem z owiewkami (mają zamek wbudowany) trzymania belek... one największy szum robią... zdjąłem je i było 3x lepiej, tyle, że wtedy zamka nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2017, 15:26   #10
mariusza
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 23-05-2015
Skąd: Łagiewniki Nowe
Model: Focus Titanium Zetec S
Silnik: 1.6 EB 182KM
Rocznik: 2014
Postów: 252
Domyślnie Odp: Jaki bagażnik dachowy, box dachowy

U mnie jeżdżą oryginalne belki Forda i box thule motion xl 800. Ma 205cm długości i klapa bagażnika się do końca otwiera. Belki mocuje się w otwory, nie niszczy się lakier. Box mocuje się bardzo łatwo, ma wzmocnioną podłogę. Po autostradach można jeździć bardzo pewnie.
mariusza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.