Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-07-2021, 10:12   #91
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cóż mam powiedzieć. Problemu nie naprawia, pozostaje wymiana co 6k. Mam już swoich ludzi w wypożyczalni, asistansie i tyle. Co 6k dostaje inny samochód z assistance Forda, dzięki Fordowi miałem już okazję jeździć 16 samochodami zastępczymi przebieg 76k. Dzięki Bogu przedłużyłem gwarancję, a po gwarancji problem sam rozwiąże. Na drogę prawna nie mam czasu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to dobry papuga i pozew zbiorowy przeciwko Fordowi, ale to wydaje mi się nie realne. Pozdrawiam

Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2021, 21:50   #92
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Jestem użytkownikiem samochodu Ford Transit Courier z silnikiem wysokoprężnym, wyprodukowanego w 2019r o numerze VIN WF0NXXTACNKL63082.
Auto to objęte było akcją serwisową 19B19. Mam kilka pytań odnośnie tej akcji serwisowej i proszę o udzielenie mi odpowiedzi na każde z nich.

1. Kiedy i z jakiego powodu została ogłoszona akcja serwisowa 19B19? Proszę podać datę ogłoszenia tej akcji przez Ford Polska Sp.z o.o.
2. Jakie modele samochodów obejmowała akcja serwisowa 19B19?
3. Akcja serwisowa 19B19 dotyczyła aut wyprodukowanych w okresie od - do? Proszę określić ramy czasowe tej akcji - podać konkretne daty produkcji aut nią objętych.
4. Proszę podać przybliżoną liczbę aut objętych akcją serwisową 19B19.
5. Ford Polska Sp. z o.o. ogłasza akcje serwisowe dla jednego, konkretnego egzemplarza samochodu? Czy mają one raczej charakter masowy i dotyczą wielu aut, w których występują jakieś usterki, wymagające ingerencji serwisu?
6. Czy akcja serwisowa miała charakter indywidualny i dotyczyła tylko jednego - używanego przeze mnie egzemplarza auta?
7. Kiedy i w jaki sposób autoryzowani dystrybutorzy marki Ford zostali powiadomieni przez Ford Polska Sp.z o.o o ogłoszonej akcji serwisowej 19B19, oraz powodach jej ogłoszenia?
Takie pytania zadałem mailem Ford Polska sp z o,o,
jak myślicie jaką otrzymałem odpowiedź?
2. Jako Centrum Kontaktu z Klientami nie jesteśmy upoważnieni do udostępniania takich informacji klientom, ponieważ są one sklasyfikowane jako: Tajemnica firmy

3. Jako Centrum Kontaktu z Klientami nie jesteśmy upoważnieni do udostępniania takich informacji klientom, ponieważ są one sklasyfikowane jako: Tajemnica firmy

4. Jako Centrum Kontaktu z Klientami nie jesteśmy upoważnieni do udostępniania takich informacji klientom, ponieważ są one sklasyfikowane jako: Tajemnica firmy

5. Jako Centrum Kontaktu z Klientami nie jesteśmy upoważnieni do udostępniania takich informacji klientom, ponieważ są one sklasyfikowane jako: Tajemnica firmy

6. Jako Centrum Kontaktu z Klientami nie jesteśmy upoważnieni do udostępniania takich informacji klientom, ponieważ są one sklasyfikowane jako: Tajemnica firmy

7. Jako Centrum Kontaktu z Klientami nie jesteśmy upoważnieni do udostępniania takich informacji klientom, ponieważ są one sklasyfikowane jako: Tajemnica firmy

Mamy nadzieję, iż powyższe informacje spotkają się ze zrozumieniem.

W razie dalszych pytań jesteśmy do Pana dyspozycji.

Bump: Serwis olewa temat zupełnie, korespondencja z nimi powala wręcz na kolana. Nie wiadomo czy się śmiać, czy płakać.

Bump: Ostatnio sprzedawca z Siedlec domagał się dostarczenia po zapaleniu się kontrolki oleju samochodu do ich salonu. Pojechałem 12okm w jedną stronę i pomimo tego, że byłem umówiony w salonie na godz.8:00, samochód zastępczy otrzymałem dopiero o 13:30. Auto było przez tydzień "testowane" przez "inżynierów Forda"

Bump: Jak się później okazało testy polegały na przejechaniu się samochodem na odcinku około 200km( tak wynikało z licznika)poza terenem zabudowanym. Poza tym "inżynierowie wyliczyli, że auto było uruchamiane średnio 21 razy na dobę i przejeżdżało średnio dystans 4,1km przy czym na swoje potrzeby przyjęli ,że auto było użytkowane tylko w dni robocze. Łaskawcy - mogli przecież przyjąć, że samochód jeździł tylko w środy, lub czwartki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Najlepsza jest jednak odpowiedź serwisu :

Bump: Testy porównawcze z samochodem o takim samym silniku ( odmówiono mi podania danych identyfikacyjnych tego auta - VIN) jak napisał serwis " nie wykazały ani jednej różnicy( nie napisano w czym).

Bump: Stwierdzono natomiast, że radykalna zmiana eksploatacji auta skutkowała" zwiększeniem żywotności oleju 10 do 20 razy!!""

Ostatnio edytowane przez Rafał K. ; 13-07-2021 o 21:57 Powód: błąd
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2021, 22:52   #93
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Wybitni "inżynierowie Forda" przejeżdżając na świeżo wymienionym oleju dystans około 200 km po drogach szybkiego ruchu, poza terenem zabudowanym dokonali nie lada odkrycia. Zakładając że " jeden raz" to książkowe 15 000km, to przyjmując tylko ten niższy parametr żywotności ( 10 razy), stwierdzony przez nich na " stanowisku warsztatowym" i podczas analizy parametrów komputera, dokonali przełomowego odkrycia. Pomijając fakt, że po tygodniu " testów oddano mi auto z usterkami lakierniczymi, co serwis zupełnie zignorował, twierdząc że były one już w chwili przekazania przeze mnie auta do serwisu, co nie jest prawdą. Serwis nadal twierdzi, że nie udowodniłem tego, że samochód posiada wady. Przedstawiona przeze mnie opinia biegłego rzeczoznawcy PZM, oparta na badaniach komisyjnie pobranego w serwisie forda oleju silnikowego, przeprowadzonych w laboratorium Orlenu - została przez sprzedawcę odrzucona. Powód przez nich podany: 1. Zdaniem Sprzedającego Laboratorium Orlenu nie posiadało stosownych certyfikatów. 2 Pobranie oleju odbyło się w sposób niechlujny, bo mają zastrzeżenia co do pracy autoryzowanego serwisu marki Ford w Lublinie. Myślę że nadszedł już czas, żeby super fachowcy " inżynierowie Forda" przedstawili w sądzie swoje racje, skoro zasłaniają się tajemnicami, nie chcąc udzielać ŻADNYCH szczegółowych informacji. W sądzie będą musieli przedstawić wyniki swoich " badań" i " testów" oraz skonfrontować je z przedstawianymi przeze mnie.

Bump: Poza tym moim zdaniem wszystkie osoby mające problem z autami wyposażonymi w te wadliwe silniki powinny się zorganizować. W Polsce nie ma praktyki pozwów zbiorowych, ale trzeba problem nagłośnić na forach społecznościowych i w mediach. Proponuję założyć na FB grupę osób pokrzywdzonych przez nieuczciwych sprzedawców tej marki, wprowadzających celowo w błąd klientów, bo z taką sytuacją bezsprzecznie mamy tutaj do czynienia. W chwili sprzedaży samochodów doskonale wiedzieli o wadzie występującej w tym silniku i ogłoszonej w związku z tym akcji serwisowej. Nie wiem jak WY, ale ja nie byłem o tym poinformowany.

Ostatnio edytowane przez Rafał K. ; 13-07-2021 o 23:22 Powód: błąd
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2021, 12:08   #94
baku33
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-06-2021
Model: Ford Transit Courier
Silnik: 1.5 tdci
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Panowie, musimy się zebrać i zadziałać grupowo. Jedyne słuszne rozwiązanie bo jak się okazuje jest wiele osób z tym samym problemem.
baku33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2021, 12:59   #95
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 14-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Panowie, proszę o pilne przesyłanie mi swoich namiarów w wiadomościach prywatnych. Rozmawiałem dzisiaj z Inspekcją Handlową i Rzecznikiem Praw Konsumentów. Dealerzy prowadzą nieuczciwe praktyki handlowe. Tylko zbiorowo możemy coś z tym zrobić. Potrzeba kilku osób z tym samym problemem. Na początek napiszemy do UOKIK i znalazłem kontakt do skargi w UE. Instytucje unijne odpowiadają podobno bardzo szybko, zajmując się problemem, a tutaj chodzi o ważną sprawę - ekologię. Zmiany wprowadzone w oprogramowaniu naszych samochodów przez serwisy Forda wiele zmieniają w jego eksploatacji i nie mają nic wspólnego z ekologią. Wymiana oleju w samochodach co kilka tys. km wiąże się z koniecznością jego utylizacji, po zmianach oprogramowania, mających " naprawić" nasze samochody, zużycie paliwa znacznie wzrosło, to też nie jest ekologiczne. Zobaczymy co na to "zielona " Europa.
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2022, 13:46   #96
Stefanski
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 09-08-2022
Skąd: Białystok
Model: Transit Connect
Silnik: 1.5 TDCi EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, zastanawiałem się nad zakupem Couriera 1.5, czy wszystkie auta z tym silnikiem dotknięte są przez opisywane tu problemy, czy może da się w jakiś sposób sprawdzić, czy kupowane auto jest wolne od tych wad?
Stefanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2022, 11:16   #97
BloodyRaven
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 23-10-2022
Skąd: Kraków
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Tak, problem dotyczy wszystkich i nie tyle tyczy się silnika, który jest ok, co DPF-a i współpracy tegoż z tym silnikiem.

Generalnie użytkując ten samochód musisz przywyknąć do wymiany oleju co 5 tysięcy kilometrów i dziwnej pracy przepustnicy w obrębie 2 tysiąca obrotów, zwłaszcza jak trwa proces czyszczenia DPF-a. Jest takie miejsce w którym samochód nie może się zdecydować czy zwiększać obroty czy je obniżać, mimo, że powinny być stałe, bo trzymasz sztywno nogę na pedale gazu.

Poza tym jest dość ślamazarny jak na 100KM - niemal czuć, że silnik jest dławiony przez kulawo zaprojektowany układ odprowadzania spalin. Wcześniej miałem 100KM Combo i było dużo mocniejsze i żwawsze.

Ostatnio edytowane przez BloodyRaven ; 23-10-2022 o 16:17
BloodyRaven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 18:01   #98
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 489
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Opisywane problemy dotyczą silnika z Adblue czy bez? Czekam na Connecta z dieslem 1.5 i trochę skóra mi cierpnie gdy czytam ten wątek
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 18:36   #99
Stefanski
ford::beginner
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 09-08-2022
Skąd: Białystok
Model: Transit Connect
Silnik: 1.5 TDCi EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

W Transit Connect z 1.5 100 i 120 koni są te same cyrki, czy tam te problemy nie występują?
Stefanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 07:07   #100
BloodyRaven
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 23-10-2022
Skąd: Kraków
Model: Ford Tourneo Courier
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

W moim przypadku opisywane problemy dotyczą w 100% silnika w wersji bez adblue, suchy DPF. Niemniej jednak w serwisie u dilera, gdzie kupiłem i serwisuję samochód, słyszałem od mechaników, że z Connectami z adblue też są hocki klicki.

Generalnie dla mnie to jest wada konstrukcyjna. Serwisy idą w zaparte, że to wina tego, że samochody jeżdżą w jeździe miejskiej, DPF-y nie mają jak się czyścić i w efekcie się zapychają, co ma pływ na odprowadzanie spalin. Poza tym silnik cały czas włącza procedurę czyszczenia, co zabija olej. Ale to ściema. W moim przypadku z 1500KM po wymianie oleju musiałem odbyć w sumie 1100-1200 Km trasę -> z południa polski do Poznania i z powrotem w 2 dni. Przerwy tylko na tankowanie - poza tym cały czas auto jechało. I co? Po powrocie zapaliła się kontrola zużycia oleju i udaj się do serwisu.

To wtedy panowie w serwisie zaczęli do bajki o mieście dodawać bajkę, że jak się za bardzo ciśnie w trasie.... itd. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Komedia.
BloodyRaven jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.