Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2013, 09:31   #31
tomaszek5pl
ford::average
 
Avatar tomaszek5pl
 
Imię: tomasz
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Strzebiń
Model: Ford transit connect 1.6. Ford escape 1.5 EcoBoost BMW 525D F11fiesta mk7
Silnik: 1.6 1.5 2.0 1.2
Rocznik: 2015 2018 2013 2014
Postów: 73
Lightbulb Re: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

po diagnostyce komputerowej wymieniono sondę lambda i mniej dużo mniej drga

przejechałem ok 120 km i na włączonym klima-troniku drga jak wcześniej spróbuje podładować akumulator nie raz to pomaga: walczę dalej wymieniłem filtr paliwa wyczyściłem wtryski wymieniłem zaworek podciśnienia turbiny i dalej dalej się telepie !!!!!!!!pomocy !!!!!!!!!!pomocy!!!!!!!


Ostatnio edytowane przez tomaszek5pl ; 28-07-2013 o 10:53
tomaszek5pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 14:01   #32
szoster
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2014
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam
Może niewiele to wniesie do dyskusji ale może komuś się przyda moja historia:
Mam wymieniony rozrząd (tj. łańcuch, napinacz i ślizgi), założyłem nowe wtryski oryginały i całe sprzęgło (tarcza, docisk, dwumasa i wysprzęglik) a mój mondek MK3 2.0 TDCI klekocze podczas przyspieszania tak jak klekotał przed naprawami, a przy zakresie obrotów 1500 - 2000 wyczuwam podczas jazdy wibracje.
Doszedłem więc do wniosku że na 99% za wszystkie klekotania i drgania odpowiedzialna jest klawiatura zaworowa. Po zdjęciu pokrywy zaworów (tej plastikowej) zauważyłem, że cztery koniki mają luz (sprawdzałem ręką) i tylko te się ruszały, reszta "klawiszy" sztywno opiera się na zaworach tak ja być powinno.
Analizując dalej stwierdziłem, że te poluzowane koniki nie trzymają ciśnienia oleju, które powinno regulować i eliminować luz zaworowy.
Duży LUZ zaworowy = klekotanie przy przyspieszaniu (obciążaniu silnika)
W związku z powyższym sądzę, że wibracje silnika w wyżej wymienionym zakresie obrotów spowodowane są przez zbyt późne otwieranie się tych zaworów z luźnymi konikami a także zbyt wczesne ich zamykanie.

Taka moja teoria - po wymianie koników opiszę czy ich wymiana pomogła.
PZDR
szoster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2014, 20:03   #33
wgpol
ford::beginner
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: CB
Model: civic, s-max
Silnik: 1,7, 2,2
Rocznik: 2005, 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

... u mnie też były drgania na kierownicy przy V 120km/h
pojechałem na wymiane uszczelniacza wału i po rozkręceniu skrzyni od silnika
okazało się, że dwumasa i sprzęgło się kończąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam przejechane 150tyś km
cały czas się łudzę się że po zmianie kół drgania ustaną a innych objaw zużycia sprzęgłą i dwumasy nie zauważyłem..
może już ktoś miał nie szczęście wymieniać u siebie te części w 2,2 tdci 175km?
jaki to jest koszt części i gdzie zostały kupione bo na alledrogo i na znanych mi stronach nie mogę namierzyć...
sama wymiana to koszt 400-500pln
pozdrawiam
wgpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 02:12   #34
Strusiek1
ford::amateur
 
Imię: aNDRZEJ
Zarejestrowany: 26-11-2015
Skąd: PABIANICE
Model: Mondeo
Silnik: 2.0L TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam
mam taki problem z mondkiem MK4 że przy zimnym silniku jak odpalam go mam drgania, które przechodzą na kabinę.Trwa to około 15-25 sek. a jeśli trochę przygazuję na postoju to drgania te od razu ustępują. Podłączyłem komputer i wyszedł błąd PO135 coś z grzałką lambdy. Czy przez spalona grzałkę mogą być objawy drgania zaraz po odpaleniu bo po chwili przestają.
Proszę o pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strusiek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2016, 21:41   #35
mario13021
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-09-2015
Skąd: Manchester
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam Panowie. Pojawil sie u mnie podobny problem. Minowocie wibracje pojawija sie nagle i tak samo nagle znikaja. Poczas jazdy ich nie czuc. Czuc je tylko na biegu jalowym. Na sprzegle wibracji nie ma. Wibracje czuc tylko na karoserii. Na kierownicy i lewarku nie czuc drgan. Rozwiazal ktos juz ten problem?
mario13021 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2016, 17:30   #36
tnjk
ford::amateur
 
Imię: jurek
Zarejestrowany: 20-06-2015
Skąd: nowy tomyśl
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam....ja mam automat i też odczuwam drgania......myślę,że zacznę od sprawdzenia opon....następnie poduszek pod silnikiem ...ale tak szczerze to nie mam pomysłu....
tnjk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 09:34   #37
extremechef
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 16-01-2014
Skąd: Caherconlish
Model: Mondeo
Silnik: Mk5 titanium 2.0tdci 180hp
Rocznik: 2016
Postów: 26
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

..u Mnie zdiagnozwalem wibracje na kole pasowym. Wibracje zanikaja przy dodaniu gazu i trzymaniu obrotow kolo 1000 i wyzej lub nawet jak wypala dpf tez wibracjii nie czuc. Po otwarciu maski zauwazylem ze te kolo gdy wlacony silnik chodzi lekko na boki i widac ze nie rowno sie kreci. Jakby bylo jest to kolo tez odpowiedzialne za eliminacje drgan. Serwis za pare dni, wiec wymienie i podam szczegoly.
extremechef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 10:30   #38
maniunio
ford::advanced
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 10-06-2014
Skąd: Gdańsk
Model: Kuga MK3 Vignale/ Puma MK2 ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190KM A8/ 1.0 EcoBoost 155KM DCT7
Rocznik: 2021/ 2022
Postów: 475
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Ja u siebie wymieniłem koło pasowe na orginał ale wydaje mi się, że dalej lata delikatnie na boki. Wibracje oczywiście są pomimo wymiany dwumasy, poduszek, koła pasowego, paska klinowego, napinacza i rolki :/. Daj znać jak pójdzie po wymianie.
maniunio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2016, 15:55   #39
t.runo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-01-2011
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 218
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

chyba tutaj jest na temat drgań. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
t.runo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2016, 19:49   #40
lukasgb
ford::beginner
 
Avatar lukasgb
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-04-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk5, S-max
Silnik: 2.0tdci 180KM/ 2.0 tdci 180KM
Rocznik: 2018 ,2017
Postów: 38
Domyślnie Odp: Drgania i wibracje silnika 2.0 TDCI przenoszące się na karoserię; kierownicę

Witam koledzy, Pytanie zasadnicze czy ktoś uporał się z tymi drganiami? U mnie MK4 2.0 TDCI przebieg 219 kkm objaw drgania o bardzo uciążliwej częstotliwości tylko na wolnych obrotach, dwóch mechesów sprawdzał dwu masę i twierdzą że ok. pompa wtryskowa po remoncie w lutym (gwarancja i dokumenty potwierdzające zabieg) to ja tez wyeliminowałem. Nie wiem jak sprawdzić poduszkę ta góra od silnika - zwykłe sprawdzenie czyli pod windowanie silnika jak pracuje nic nie dało. Ostatnio jeszcze padł pomysł uszkodzonego wtrysku?. Proszę o jakieś konkretne sugestie lub info od kogoś komu udało się z podobnym tematem uporać. Dodam jeszcze że samochód chodzi jak należny nie ma żadnych błędów jest po hamowni i tak jak mam być jeśli chodzi o moc itd.
pozdrawiam.
lukasgb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania , kierownica , mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.