Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2013, 18:33   #31
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,162
Domyślnie Odp: Niedzałająca klimatyzacja

No nie wiem niech wypowiedzą się fachowcy, ale fioletowy cienki kabelek jest chyba właśnie od klimy. To że wentylator się włącza po nagrzaniu silnika nie musi mieć związku z klimą, a z tym że schładza płyn chłodniczy aby silnik się nie przegrzał. W autach bez klimy tez wentylator tak działa.

Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2013, 06:56   #32
slaweek
ford::advanced
 
Avatar slaweek
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 20-08-2008
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MK2 (sprzedany) Ford S-MAX, Ford Edge polift
Silnik: 1.9 TDI, 2.0 TCDI
Rocznik: 2001, 2007
Postów: 333
Domyślnie Odp: Niedzałająca klimatyzacja

Podepnę się pod temat bo przecież to ten sam układ.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
może ktoś coś podpowie?
slaweek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 19:54   #33
michal1985
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: WY
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratorq TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

mi klima również nie wystartowała po zimie - pusto w układzie. Azot i pianka -> sprawdzenie szczelności -> mikrodziurki w chłodnicy. Wymiana chłodnicy + nabicie układu 900 pln -> klima dalej nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wogóle nie startuje sprężarka. Pierwsze podejrzenie padło na czujnik ciśnienia, ale po podpięciu pod komputer wyszedł błąd wentylatora. Po usunięciu błędu sprężarka startuje, ale po chwili błąd pojawia się ponownie i główny komputer wyłącza klimę. Musze znaleźć elektromechanika, który sprawdzi po kolei liste barteza1982 w nadziej, że zacznie i skończy się na słynnym fioletowym kabelku...

i tu mam pytanie gdzie w okolicach wawy mogę podjechać w celu szukania usterki elektryki gdzie nie zostawię kilku setek za lutowanie kabelka?

z góry dzięki za wszelki info
michal1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2013, 20:56   #34
Bartez1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam
U mnie wystąpiła usterka nr.6 i elektryk z zakładu naprawiającego klimatyzację przeszedł przez wszystkie punkty po kolei i dopiero na końcu trafił na moją usterkę (po mojej podpowiedzi z resztą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) bo rzadko występuje. I za taką usługę która trwała 2 godziny, wymagała zdjęcia koła, nadkola dobrania się do wtyczek kompa i rozebraniu wiązki kabli w celu lokalizacji przetarcia skasował 150zł. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc jeżeli za pierwszym podejściem trafi na usterkę a tym bardziej na kabelek fioletowy to powinna być groszowa sprawa.
Daj znać jak poszło
Pozdrawiam
Bartez1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2013, 11:02   #35
michal1985
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 01-03-2013
Skąd: WY
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratorq TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

klima już działa. Przyczyna problemu -> fioletowy kabelek 100 pln.
michal1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 20:27   #36
msowi
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2,0 TDCI 180KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Miałem to samo w zeszłym roku. Fioletowy kabelek kaputGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msowi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 22:44   #37
XV 1900
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2012
Model: Mondeo MK4 Titanium X+
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Mi mechanik powiedział że czujnik "włącznik" klimatyzacji jest kaput. Sprawdził na krutko że sprężarka "działa". Jak ten czujnik się wykręca, wyciąga? Czy mogę go sam zdemontować i zamontować nowy? Mechanik twierdzi że czynnik nie ulotni się przy demontarzu czujnika.
XV 1900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 08:56   #38
Bartez1982
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2013
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Dokładnie czynnik sobie poleci w powietrze bez ponownego napełnienia się nie obędzie. Chyba że serwis klimy ma na to jakiś patent....
Bartez1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 12:48   #39
XV 1900
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-04-2012
Model: Mondeo MK4 Titanium X+
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 50
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

No właśnie mechanik twierdzi że czynnik NIE poleci. To jak to jest Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
XV 1900 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2013, 14:17   #40
Wojtek Gdynia
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 17-03-2011
Skąd: Gdynia
Model: Grand C Max
Silnik: 1.0 eco 125km
Rocznik: 2014
Postów: 8
Smile Odp: Klimatyzacja nie działa

Właśnie jestem po naprawie słynnego fioletowego kabelka który był przerwany na pierwszym zgięciu wiązki kabli od strony sterownika na razie nie wymieniałem tylko po prostu zlutowałem go jeśli sytuacja się powtórzy wymienię go .Niema większego problemu z samodzielną naprawą tego kabla u mnie nawet nie trzeba było odpinać nadkola (ale zrobiłem to) wystarczyło wyjąć obudowę filtra powietrza i miałem dobre dojście do miejsca uszkodzenia kabelka .
Atak dla podpowiedzi u mnie fioletowy kabelek wchodzi do środkowej kostki nie do pierwszej od silnika jak wyczytałem na forum 2 rząd pinów od silnika 3 pin od dołu podaje jak by ktoś chciał wymienić cały kabelek ,może za jakiś czas też będę musiał ale na razie wentylator śmiga
Ps. Po podjechaniu do elektryka chciał wymieniać wentylator i sterownik za 1200 zł nie dajcie się naciągnąć bo ten fioletowy kabelek jest bardzo często powodem niedziałającej prawidłowo klimy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtek Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.