Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2018, 08:52   #1
belinea
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2018
Model: Kuga
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Przedłużona gwarancja, abonament serwisowy

Witam

Nie znalazłem w 'prostym' wyszukiwaniu tematu, dlatego pytam. Jeśli temat gdzieś jest to sorki, wyrzućcie ten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Decyzja na zakup Kugi 1.5 EB podjęta i jako naturalne następstwo pojawia się wybór różnych produktów 'dodatkowych', w tym wypadku abonamentu serwisowego i przedłużonej gwarancji. Tzn naturalny dla kogoś, kto już z tych produktów korzystał bo dla mnie to jest pierwsze auto z salonu.

Pytania zatem:
1) abonament serwisowy - na pierwszy rzut oka, licząc koszt jednego serwisu i ilość wymaganych serwisów przez 5 lat użytkowania (nie więcej niż 100 tyś km będzie przejechanych, raczej bliżej 60-70 tyś), na papierze się opłaca. Ale pod warunkiem oczywiście, że po okresie gwarancji wogóle bym chciał serwisować w ASO. Wydaje się, że jeśli planuje auto sprzdać po okresie leasingowym, to serwisowanie w ASO ma sens jako argument cenowy. Ale czy na pewno? Jakie są wasze doświadczenia?

2)przedłużona gwarancja - no właśnie. Kwestia bardziej akademicka bo koszt nieduży (600 - 1000 zależnie od przedłużanych km) ale czy w sprawdzonej konstrukcji jak Kuga, ktoś z Was miał 'okazję' skorzystać z gwarancji po okresie gwarancji podstawowej?

belinea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 10:47   #2
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Przedłużona gwarancja, abonament serwisowy

Cytat:
Napisał belinea Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]

2)przedłużona gwarancja - no właśnie. Kwestia bardziej akademicka bo koszt nieduży (600 - 1000 zależnie od przedłużanych km) ale czy w sprawdzonej konstrukcji jak Kuga, ktoś z Was miał 'okazję' skorzystać z gwarancji po okresie gwarancji podstawowej?
Witam

Przedłużona gwarancja, to jest "haczyk", bo płacisz nie tylko za przedłużenie gwarancji,
ale w tym czasie musisz auto serwisować = robić przeglądy w ASO, co podnosi koszty eksploatacji

Poszukaj, bo było na forum o przedłużeniu gwarancji => większość uważa, że się nie opłaca,
bo de facto sam pokrywasz z góry koszty ew. napraw, tylko, że te koszty są "schowane" w opłatach za przeglądy

Poszukaj / popytaj w ASO jakie są koszty poszczególnych przeglądów

piszę z pamięcia: w granicach 600 - 1000zł za przegląd


im więcej jeździsz => tym częstsze przeglądy => tym wyższe koszty serwisowania w ASO

bo miej świadomość, że przedłużając gwarancję np. na 5 lat, nie możesz przez 3 lata serwisować u pana Henia,
tylko przepłacasz w ASO

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 20-11-2018 o 10:58
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 10:57   #3
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Przedłużona gwarancja, abonament serwisowy

O abonamencie w Fordzie nie słyszałem. Jeśli na papierze się opłaca to bym brał. Samochód serwisowany do końca jest więcej nieco wart na rynku. Jeśli masz opcję wykupu.
A gwarancje są różne. Fordowska przedłużona pełna i to ma sens i ta Ford12 , czy jakoś tak, i przy tej drugiej to trzeba się zastanowić, bo to bardziej forma ubezpieczenia. Poczytaj warunki tych produktów nie na ulotce, a dokładnie.
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 21:41   #4
mario70byd
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 01-11-2017
Model: Kuga
Silnik: 1,5 EcoBoost
Rocznik: 2017
Postów: 22
Domyślnie Odp: Przedłużona gwarancja, abonament serwisowy

Ja skorzystałem z opcji "przedłużona gwarancja". Wersję podstawową (chyba o wartości 600zł) dostałem extra podczas zakupu auta i po roku dopłaciłem 450zł za 5 lat / 60tys. Pieniądze żadne a nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać.
mario70byd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.