Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2014, 19:16   #1
Copperk
ford::beginner
 
Imię: Włodek
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Łódz
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Jak z odpalaniem w zimę

Całe moje motoryzacyjne życie przejeżdziłem na benzynie.Obecnie jeżdzę Fusionem ale zamierzam zmienić na Kugę 09 może 10 rok.
Jakie macie doświadczenia z jazdą w zimie?Szczególnie interesuje mnie odpalanie (np. po nocy) i praca ogrzewania.Podobno w dislach ogrzewanie wolno ogrzewa wnętrze.W kilku egzemplarzach spotkałem się z ogrzewaniem postojowym.Może ktoś ma i podzieli się uwagami z eksploatacji tego urządzenia
Jak wspomniałem wyżej nie jeżdziłem na oleju napędowym i mam obawy z powodu choćby jakości tego paliwa.

Copperk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 20:12   #2
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,373
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Pali zawsze, bez wzgledu na porę roku, temperaturę i czas postoju, a zdarza sie ,ze nie jest jeżdżoną dobrych kilka dni przez wzgląd ,ze na co dzien jeżdżę dostawczakiem.

W zime ponizej -5stopni C nagrzewa sie długo, czasami około 5km trzeba przejechać, by drgnął wskaznik temperatury silnika.
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 23:33   #3
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Nowoczesne Diesele na paliwie zimowym, ze sprawnymi świecami, akumulatorem i altkiem, żeby go mógł sprawnie naładować nie boją się temperatur nawet rzędu -20stopni.

Mój 10 letni Diesel spokojnie pali przy temperaturach rzędu -20stopni po całonocnym postoju na zewnątrz. Czasem przy bardzo niskich temperaturach odgłosy przez kilka pierwszych sekund mogą być niepokojące, ale jak już olej rozprowadzi gdzie trzeba to znikają.

Na szybsze i lepsze grzanie jest PTC (dodatkowa nagrzewnica elektryczna w obwodzie nawiewu - dość często montowana tam gdzie są zimy, można też dołożyć jeśli auto jej nie ma)

Druga opcja to ogrzewanie postojowe - tutaj już wypas jest. Jeszcze większy wypas jeśli jest programowalne, a przy sterowaniu z pilota to już pełen luksus. Włączasz sobie to kilka(naście) minut przed wyjściem do samochodu albo ustawiasz na jakąś godzinę i masz cieplutko w kabinie, a silnik się dużo szybciej nagrzewa. Jedyny minus - zużywa paliwo. Dodatkowym plusem jest też to, ze stojąc dłużej gdzieś możesz mieć ciepło bez włączania silnika.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 04:40   #4
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Jeżeli szukasz auta to jak najbardziej polecam z piecem (webasto). Można też piec samemu wstawić, nowy od ~2000 tyś wzwyż, lub używki myślę, że do 1 tyś powinieneś się zmieścić.
Obecnie kupiłem nową kugę bezwzględnie z piecem. Jest to fantastyczne rozwiązanie (używam tego dobrodziejstwa od kilku lat w innym aucie).
U mnie w starym aucie piec załącza się automatycznie po uruchomieniu silnika poniżej 7"C, można też wcześniej uruchomić z kokpitu lub z pilota.
Piec zużywa średnio ~0,5l paliwa na godz. Przy temp. -15"C wystarczy załączyć na 20-30 min i wchodzisz do auta o temp. silnika 50"C, a w samochodzie masz ~20".
Nie przejmować się zużyciem paliwa, bo zyskujesz na tym, że odpalasz auto już nagrzane!!! Auto nie pracuje na tzw ssaniu. Nie niszczy się silnik przy zimnym rozruchu, oraz odpada przede wszystkim skrobanie szyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
Niestety w nowej kudze mam piec bez pilota ?!
Planuję przed zimą zamontować stacyjkę do pilota.

Co do paliwa nie martw się bo zimą sprzedawane jest specjalne paliwo z dodatkami.

Ostatnio edytowane przez Audi'ofil ; 12-06-2014 o 04:44
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 12:01   #5
Copperk
ford::beginner
 
Imię: Włodek
Zarejestrowany: 24-04-2013
Skąd: Łódz
Model: Fusion
Silnik: 1,4
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Dzięki za informacje i powiem szczerze że podniosło to mnie na duchu.
Zobaczymy jak to będzie w praktyce.Myślę że pod koniec roku zacznę poważnie myśleć o Kugusiu
Copperk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2014, 13:58   #6
Audi'ofil
ford::average
 
Avatar Audi'ofil
 
Imię: Stachu
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: "z dzikiego zachodu"
Model: Kuga II 4x4
Silnik: 2,0 180 PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 193
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Przy piecu grzana jest woda w układzie chłodzenia, więc nagrzewa się całe auto włącznie z silnikiem.

Kupisz raz, będziesz chciał zawsze z tego korzystać.

Pozdrawiam i trafnego zakupu.
Audi'ofil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 20:07   #7
dubik77
ford::average
 
Avatar dubik77
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 21-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Vignale i Fiesta ST
Silnik: Diesel i benzyna
Rocznik: 2017 i 2019
Postów: 110
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Choć to temat i Kudze 1, to podepne się z Kugą 2.
Mianowicie będąc w weekend na wyjeździe zostawiłem auto na dwie noce pod chmurką. Super zimno nie było, jednak silnik uruchomił sie jak w traktorze, mowa o dieslu.
Pytanie moje jest takie, jaka jest różnica że komputer raz podaje komunikat "wciśnij sprzęgło " a innym razem "wciśnij sprzęgło i hamulec". Czy to zależy od temperatury bo latem i w garażu zawsze mam komunikat pierwszy, ostatnio pojawił się ten drugi.
dubik77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2015, 12:57   #8
jekr62
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 25-10-2014
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 107
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Witam.
Również podepnę sie do tematu. Jeżdżę Kugą II automatem z silnikiem Diesla. Ma ogrzewanie dodatkowe i postojowe. Odpala jak dotychczas bez problemu , fakt , że prawdziwej zimy to nie było i póki co to i żadne niedomagania nie ujawniły się. Jeśli chodzi o ogrzewanie dodatkowe to wcześniej jeździłem Mazdą 5 i wydaje mi się , że tam było ono bardziej wydajne , poprostu szybciej łapała temperaturę natomiast jeśli chodzi o ogrzewanie postojowe to już zupełnie inna bajka. Trzeba tylko wziąć pod uwagę , że programujemy godzinę, o której auto ma być już nagrzane a komputer sam uruchomi wcześniej ogrzewanie , zwykle jest to około 40 min.
jekr62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2018, 17:08   #9
syscorp
ford::beginner
 
Avatar syscorp
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-04-2006
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Klekot 2.0TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 42
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

Cytat:
Napisał Copperk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Całe moje motoryzacyjne życie przejeżdziłem na benzynie.Obecnie jeżdzę Fusionem ale zamierzam zmienić na Kugę 09 może 10 rok.
Jakie macie doświadczenia z jazdą w zimie?Szczególnie interesuje mnie odpalanie (np. po nocy) i praca ogrzewania.Podobno w dislach ogrzewanie wolno ogrzewa wnętrze.W kilku egzemplarzach spotkałem się z ogrzewaniem postojowym.Może ktoś ma i podzieli się uwagami z eksploatacji tego urządzenia
Jak wspomniałem wyżej nie jeżdziłem na oleju napędowym i mam obawy z powodu choćby jakości tego paliwa.
Witam,
Z uwagi na nadchodzącą zimę odgrzewam kotleta.
Czy ktoś sam zakładał suche lub mokre ogrzewanie postojowe?
Czy możecie podzielić się informacjami o dogrzewaniu (czy to świece żarowe w obwodzie małym przed nadmuchem powietrza w kabinie?) pozwalającym szybciej cieszyć się ciepłem w kabinie?
Czy ktokolwiek widział lub wie coś o oryginalnym Webasto? Co należy sprawdzić, aby ocenić, czy autko było wstępnie przygotowane do montażu?
Jeśli nie było, to czy polecacie webasto mokre do Kugi I? Jeśli tak, to jaki model? Warto kupić używkę? Autko ma już 8latek i zastanawiam się nad inwestycją w nowy moduł.
Piszę o mokrym, aby ulżyć klekotowi 2.0TDCI i wydłużyć czas bezawaryjnej pracy.
Pozdrawiam!
syscorp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2018, 06:31   #10
bigtomi
ford::advanced
 
Avatar bigtomi
 
Imię: bigtomi
Zarejestrowany: 25-01-2014
Skąd: nakło
Model: Ford Kuga mk2
Silnik: 2.0 Tdci 180PS
Rocznik: 2019
Postów: 233
Domyślnie Odp: Jak z odpalaniem w zimę

witam zrobiło się zimno wczoraj u nas temperatura -3 samochodu stał na dworze bo byłem w pracy na nocce czy przy odpalaniu powinna zapalić się kontrolka świec żarowych i dopiero odpalić od jakiej temperatury wam się zapala kontrolka bo u mnie jeszcze ani razu się nie zapaliła ale sprawdzałem test zegarów i kontrolka się paliła jak jest w waszych kugach bo mam ją dopiero od maja i niema żadnych problemów z odpalanie, dopiero wczoraj głośno taki strzał przy odpalaniu morze mi ktoś to wyjaśnić.

***
bigtomi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.