Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2018, 08:56   #1
trabka123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2018
Model: Focus 1.6
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Witam wszystkich na forum i od razu chciałbym przejść do meritum. Pytanie do właścicieli Focusów MK3 w benzynie silnik 1.6/125 o zacięciu mechanicznym.

Otóż jest Foka do sprzedania, z dość niskim przebiegiem 132 tyś. Jednak to co jest ciekawe to właściciel już remontował silnik ze względu na spadek mocy. Pokazał mi fakturę za naprawę z serwisu BOSHa (niestety serwis nie jest lokalny więc tylko telefon ale nie mogę się dodzwonić więc postanowiłem podpytać Was). Chciałbym metodą rewersyjną na podstawie faktury załączonej dowiedzieć co mogło być powodem takiej usterki (kwota faktury dość spora), czy jednym z powodów mogło być :

- niewłaściwe użytkowanie ("piłowanie" silnika etc.)
- nie stosowanie się do zaleceń odnośnie przeglądów okresowych (choć rozrząd tutaj wymienia się przy 160 Kkm)
- przypadłość tego typoszeregu silnika
- wadliwy egzemplarz
- inne albo wszystko po trochu

Chciałbym się upewnić że to się nie powtórzy bo koszt naprawy to równowartość wymiany silnika na inny używany... dziękuje za pomoc
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ff.jpg (88.4 KB, 217 wyświetleń)

trabka123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 09:00   #2
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Jakby to był 1.6 EB to na 100% przegrzanie w wyniku badziewnego układu chłodzenia - fuszerki Forda, w tym przypadku na 99% też fuszerka Forda...niestety.....
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 10:16   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

to raczej jest 1,6 ti VCT a wymieniane były wałki, pewnie grzechotał, albo sie wyrobiły, tylko tyle jest na fakturze?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 10:26   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Jak nie chcesz mieć problemów, to odpuść sobie, bo jak komuś sie nie udało dobrze naprawic za dużą kase, to dlaczego miałoby sie Tobie udac.
Chyba że to lubisz, jesteś pasjonatem problemów i zagadek, masz kasę na zbyciu, i duzo czasu.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 10:49   #5
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby to był 1.6 EB to na 100% przegrzanie w wyniku badziewnego układu chłodzenia - fuszerki Forda, w tym przypadku na 99% też fuszerka Forda...niestety....
ale nie jest. I nie ma żadnego związku z 1.6EB.
Może od razu polećmy grubo i powiedzmy, że jak części robił ktoś po godzinie 22-giej, to szwagier kiedyś był w takiej jednej fabryce co to widział jak jeden Stephen był zmęczony i zrobił niedokładnie dwie części do Hondy?

Biorąc pod uwagę fakturę która jest przedstawiona, to jest jakaś masakra.
Cały rozrząd wraz z pompą, plus płyny, plus głowica, uszczelka i żarówka?

Na moje oko to zajechany silnik był mocno.
Pytanie czy warto pchać się w coś, co zostało naprawione a na 100% się coś niedługo wysypie i dojdą koszta.
Bo nie wierzę, że jak ktoś zajechał auto przy takim przebiegu, to serwis znalazł wszysćiutko co zostało uszkodzone.
Takie auto moim zdaniem, to można kupić i szykować dodatkowe 15-20% wartości auta na usterki które wystąpią w przeciągu następnych 50 000 km.
To nie jest kwestia, że to auto nadaje się tylko na złom, ale na pewno będzie coś w nim do robienia, a co - to wyjdzie w praniu.

i jak wyżej - jak masz czas i zapas kasy i dobrego mechanika który z chęcią pogrzebię w aucie (lub będzie to robił sam) to bierz.
Jak chcesz auto w którym chcesz robić tylko przeglądy i oleje i filtry to to auto raczej nie jest dobrym egzemplarzem.

Ostatnio edytowane przez edmun ; 15-11-2018 o 10:52
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 11:36   #6
trabka123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2018
Model: Focus 1.6
Silnik: benzyna
Rocznik: 2014
Postów: 4
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale nie jest. I nie ma żadnego związku z 1.6EB.
Może od razu polećmy grubo i powiedzmy, że jak części robił ktoś po godzinie 22-giej, to szwagier kiedyś był w takiej jednej fabryce co to widział jak jeden Stephen był zmęczony i zrobił niedokładnie dwie części do Hondy?

Biorąc pod uwagę fakturę która jest przedstawiona, to jest jakaś masakra.
Cały rozrząd wraz z pompą, plus płyny, plus głowica, uszczelka i żarówka?
Panowie, spokojnie, rozmawiamy,
Serwis to był BoSha a nie szwagra, daje gwarancje na części i robociznę, auto sprawne póki co, wiec jakos stresu nie mam, ale mierzi mnie to trochę....
rozrząd mógł być wymieniony bo skoro rozebrali ssilnik to przy okazji już go wymienili lub już nadawał się do wymiany. Myślałem że może sie zerwał lecz gdyby pasek się zerwał to tylko cud by musiałby żeby silnik można było wyremontować, może więc poszła uszczelka pod głowicą, stąd utrata mocy, ale chyba wtedy nie wymienia się głowicy.. nie wiem dywaguje ...
trabka123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 12:18   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

A ja nigdzie nie pisałem, że to szwagier wymieniał.
Mówię tylko, że awarie 1.6EB i uszczelki pod głowicą mają mało wspólnego z Focusem z silnikiem 1.6benzyna (nie EcoBoost).
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 12:47   #8
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał trabka123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie, spokojnie, rozmawiamy,
Serwis to był BoSha a nie szwagra, daje gwarancje na części i robociznę, auto sprawne póki co, wiec jakos stresu nie mam, ale mierzi mnie to trochę....
rozrząd mógł być wymieniony bo skoro rozebrali ssilnik to przy okazji już go wymienili lub już nadawał się do wymiany. Myślałem że może sie zerwał lecz gdyby pasek się zerwał to tylko cud by musiałby żeby silnik można było wyremontować, może więc poszła uszczelka pod głowicą, stąd utrata mocy, ale chyba wtedy nie wymienia się głowicy.. nie wiem dywaguje ...

Głowicę wymienia się jak ma mikropęknięcia na skutek przegrzania...sugeruje mi to problemy z układem chłodzenia jak w 1.6 EB......co jak najbardziej mogło mieć miejsce choćby z powodu nagłego wycieku z badziewnego zbiorniczka płynu chłodzącego czy też rurek o tragicznej trwałości i braku wskazania tego faktu na wskaźniku temperatury ! To jest cały łańcuszek, który prowadzi do przegrzania na skutek niebywałych zaniedbań Forda.....

Bump:
Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja nigdzie nie pisałem, że to szwagier wymieniał.
Mówię tylko, że awarie 1.6EB i uszczelki pod głowicą mają mało wspólnego z Focusem z silnikiem 1.6benzyna (nie EcoBoost).
W 1.6 EB wymienia się cały silnik lub głowicę zazwyczaj, nie jest to tylko uszczelka....cała głowica jest popękana !

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 15-11-2018 o 12:53
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 13:54   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 1.6 EB wymienia się cały silnik lub głowicę zazwyczaj, nie jest to tylko uszczelka....cała głowica jest popękana !
Ehh te moje skróty myślowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczelka nie daje rady co prowadzi do wymiany głowicy i/lub wraz z silnikiem.
Dokładnie tak jak mówisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 15:45   #10
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu

"Co wywolało remont silnika przy niskim przebiegu"
wystarczyło odpisać jednym słowem: księgowi
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.