Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2018, 19:51   #1
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Cześć,

od dłuższego czasu zauważam ubytek płynu chłodzącego. 3 krotnie już dolewałem około 100-200ml po przejechaniu 2-3tys km (~ 2-3 miesiące). Początkowo problemem nie przejąłem się z racji tego że w maju Fiesta miała robiony rozrząd i całkowicie wymieniony płyn chłodniczy - mechanik twierdził że przez początkowy okres może taka sytuacja występować.

Dziś miałem okazję wjechać na kanał podejrzeć co się ciekawego dzieje pod spodem mojej Fiesty no i smutek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzień troszkę niefortunny z racji tego że przez blisko 5h mżył deszczyk przez co sporo wody spływać mogło z tego powodu i "sprawiać że problem wydaje się większy niż jest". Autko od dołu miało kropelki płynu chłodniczego (a przynajmiej wody o tym zabarwieniu - mogło zmyć troszkę zaschnięty płyn od dołu). Całość wytarłem dokładnie i odczekałem około 10 min.

Film przedstawiający problem:[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W okolicy prawego uszczelniacza półosi pojawiają się kropelki płynu chłodniczego - przed wytarciem były w sumie pod całym blokiem silnika i z lewej i z prawej. Na filmie przedstawione jest gdzie wydaje mi się że może płyn uciekać. Dość dziwnym jednak wydaje mi się żeby miał uciekać przez szpilki połączenia bloku silnika ze sprzęgłem ?

może ktoś miał sytuację podobną albo wie z czym to się je ?
Fiesta niedługo odwiedzi mechanika ale z doświadczenia wiem że jeśli ty nie wiesz w czym leży problem mechanik potrafi pół auta wymienić bo "na czuja" naprawia. Mam zaufanego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ten przyjąłby mnie pewnie pod koniec grudnia - niestety to 200km i muszę uderzać w "dłuższe" wolne aby pozwolić sobie na odstawienie auta tam.


Ostatnio edytowane przez mathkaczy ; 18-11-2018 o 20:17
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 09:11   #2
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Leje się gdzieś z góry z jakiegoś węża/obudowy termostatu
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 09:13   #3
timbersher
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-10-2017
Skąd: internet
Model: Fiesta MK7 FL
Silnik: 1.25
Rocznik: 2017
Postów: 211
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Nad prawą półosią w okolicy uszczelniacza masz termostat. W tym miejscu występuje kilka przewodów wchodzi i wychodzi z termostatu sprawdż ich szczelność. U mnie po 15 latach pękł plastik w miejscu połączenia z obudową termostatu. Musiałem wymienić całą obudowę. Wcześniej wyciek pojawił się pod naczyniem wyrównawczym. Ze starości wyglądał jakby się rozwarstwił.
timbersher jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 09:44   #4
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Jak wrócę z pracy zaraz zerknę - z tego co patrzę termostat jest z prawej strony silnika patrząc od przodu, kropelkuje przy lewym uszczelniaczu patrząc od przodu (nazwałem prawy bo sugerowałem się stojąc od spodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

jeśli to to, to bede spać spokojnie , uszczelnię i wymienię sobie w wolnej chwili
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2018, 10:28   #5
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Witam

Mógł też gryzoń nadgryść przewód gumowy.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 13:59   #6
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

udało mi się dziś dobrać do rzeczonego termostatu, droga jest dość ciężka bo wyjąć trzeba było cały akumulator.
przewody gumowe wyglądają wszystkie w bardzo dobrym stanie, mimo to w jednej niecce poniżej zalegało trochę płynu więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo że faktycznie spływa olej stąd niżej. niestety wyciek musi być ciągle bardzo mały (100ml na 2-3k km) że nie kropelkuje , nawet po zagrzaniu silnika przez jakies 5 min. możliwe ze dopier ona autostradzie coś się troszkę rozszczelnia.
największe prawdopodobieństwo wykazywał czujnik temperatury wchodzący w blok termostatu jako że nie jest na sztywno a na oring który może być zużyty lekko. zabrudzone było też połączenie samego bloku termostatu z obudową silnika.
zastanawiam się czy nie zmyć tego co zdążyło wyciec i przykleić brud by pojawiły się nowe oznaki .
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2018, 21:34   #7
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

najczęciej pada uszczelnienie obudowa glowica.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 12:48   #8
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

6840B tak ?
szkoda że jest tak cieżko z dostępem tak... bym sam w wolnej chwili wymienił
ale dostep do garażu mam 2dni raz w miesiacu xD a tu plyn trzeba spuscic , wybebeszyc akumulator i reszte ;|
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 17:04   #9
Cacodaemon
ford::average
 
Avatar Cacodaemon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 27-07-2016
Skąd: Skierniewice
Model: X-Back
Silnik: 0.4 mV
Rocznik: 2087
Postów: 106
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Rzeczywistość może być zbyt realna i wyłamiesz kawał obudowy z węży. obudowa jest bardzo delikatna na wężach i przed operacją powinieneś się zaopatrzyć w całą obudowę od ciebie zależy czy orginał będzie za drogi czy też nie.

Wersję porównaj z obrazkiem która wersja jest u ciebie, po vin wychodzą problemy.
Najpierw zadzwoń na serwis dział części " ja biorę na warszawie " + koszta kurier ~20zł
może się okazać ze OE będzie tańsze niż zamiennik lub nieznaczna różnica.
Cacodaemon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2019, 17:50   #10
mathkaczy
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 17-12-2016
Skąd: Brodnica
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2009
Postów: 148
Domyślnie Odp: Zagadka : wyciek płynu chłodzącego

Cytat:
Napisał Cacodaemon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rzeczywistość może być zbyt realna i wyłamiesz kawał obudowy z węży. obudowa jest bardzo delikatna na wężach i przed operacją powinieneś się zaopatrzyć w całą obudowę od ciebie zależy czy orginał będzie za drogi czy też nie.

Wersję porównaj z obrazkiem która wersja jest u ciebie, po vin wychodzą problemy.
Najpierw zadzwoń na serwis dział części " ja biorę na warszawie " + koszta kurier ~20zł
może się okazać ze OE będzie tańsze niż zamiennik lub nieznaczna różnica.
że całość strzeli to czytając o wymianach termostatu wiem :|
w Gdyni mam fajny sklep ktory zamawia mi oryginalne wiec nawet kuriera nie dopłacam, najgorzej że mało będe mieć czasu to teraz naprawic

wyciek też jest ~100ml na 2tys km i zastanawiam się czy k2 stop leak by tego nie zalatwil czasem , zawsze jakas opcja

Ostatnio edytowane przez mathkaczy ; 05-09-2021 o 18:22
mathkaczy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.