Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2017, 12:58   #381
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

to jest Aisin czyli klasyczna, hydrokinematyczna automatyczna skrzynia biegów

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2017, 15:31   #382
Larsson750
ford::beginner
 
Avatar Larsson750
 
Imię: Ariel
Zarejestrowany: 27-11-2016
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Cytat:
Napisał gumis88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja robiłem upgrade softu w module skrzyni (durashift awf 21) i silniku u kolegi mayak jakieś 3 tyg. temu i jestem zadowolony.
U mnie historia zaczęła się od tego że jak temperatura na dworze tej zimy zaczęła spadać poniżej 3st. C to skrzynia bardzo często szarpała przy redukcji na wolnych prędkościach (z 2 na 1 najprawdopodobniej) i generalnie jakoś tak mało płynnie zmieniała biegi.
Zacząłem wtedy myśleć o ponownej wymianie oleju w skrzyni i aktualizacji softu (robiłem już raz wymianę 3 litrów 1,5 roku temu przy 130kkm) . Czytałem też gdzieś na forum że przyczyną takiego szarpania może być słaby akumulator ale byłem co do tego sceptyczny.
Niemniej jednak ponieważ miałem stary akumulator i samochód kiepsko mi palił pierwsze co zrobiłem to wymieniłem akumulator. Zdziwiłem się mocno ale po zmianie akumulatora zniknął problem szarpania przy redukcji. Jednakże skrzynia dalej pracowała nie tak płynnie jak przed zimą i dodatkowo doszedł nowy objaw - szarpanie gdy samochód stoi na D lub R na hamulcu (2 razy w ciągu tygodnia).
Tak więc zrobiłem wymianę oleju i parę dni po tym upgrade softu. Po tym skrzynia znowu zaczęła działać bez zarzutu i działa już tak od 3 tygodni.
Jeśli chodzi o wymianę to taka ciekawostka. Jak wymieniałem olej za pierwszym razem (130kkm) to olej spuszczany praktycznie nie różnił się od wlewanego. Teraz przy 160km olej wyglądał na przepracowany i był zdecydowanie ciemniejszy od nowego.
Kolgo Gumis88 odgrzewam troche kotleta ale mam pytanie co do wymiany oleju w automaci bo z tego co wyczytalem robiłes to pewnie gdzies w Warszawie. Jakie są orientacyjne ceny i jakie miejsce byś polecił - np to gdzie sam robileś wymianę? Mam tez dodatkowe pytanie do wszystkich.
Mój Mundek ma juz 260 tys nalotu - niedawno go kupilem i zastanawiam sie czy wymiana oleju w skrzyni mu nie zaszkodzi bo przeciez poprzedni wlasciciel mógł tego nie robić bo z tego co sie orientowałem w ASO - tam sie servisowej wymiany nie przewiduje, a auto ze szwecji wiec obstawiam ze nikt nagdgorliwy nie był - i stad pytanie czy pierwsza wymiana przy tym przebiegu bardziej mu nie zaszkodzi niz pomoze - bo czytalem ze moze sie wyplukac twedy caly nagromadzony bałagan i skrzynia zacznie swirowac. Jakie sa wasze opinie na ten temat? Pozdrawiam
Larsson750 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 21:43   #383
januszps
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2012
Skąd: DOLnyśląsk
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0 TdCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Mam 2.2 200 KM Durashift i działa bez zarzutu. zakupiona przy 66 kkm a obecnie z 87 kkm przebiegu. Szarpnęła mi dwukrotnie przy zwalnianiu przed skrzyzowaniem. Jednak po szarpnięciach dwukrotnie pojawił się komunikat o konieczności sprawdzenia skrzyni. lecz nic się od tamtej pory nie działo i potraktowałem to jako przypadek niż regułę potwierdzającą usterkę.
również żyję z dylematem czy zmieniać olej czy też nie.
Co do zadowolenia z automatu to jest ot fajna sprawa. niemniej jednak zdecydowanie ma za małe przełożenie i brakuje 7-go biegu.
pozdr. janusz
januszps jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2017, 14:09   #384
hitchcock
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 28-02-2017
Skąd: Wrocław
Model: Opel Vectra A
Silnik: 1.7TD
Rocznik: 1995
Postów: 2
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Dzień dobry wszystkim.
Zainteresował mnie ostatnio model Mondeo benzyna 2.3 160KM w automacie, z polskiego salonu, ogólnie drogi jak cholera - 35 tys., ale na wypasie (chyba jak większość z silnikiem 2.3?). Przejechane ma 170 tys. km i zastanawiam się jak to jest z żywotnością tej skrzyni. Prosiłbym o opinię osoby, które takie skrzynie i przebiegi posiadają, może jakieś gdybanie ile taka skrzynia przejeżdża bez wymiany? Wyczytałem gdzieś, że ok. 250 tys. nie powinno być problemu. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że stan konkretnej skrzyni zależy od konkretnej nogi na gazie, więc nie oczekuję tu żadnych zapewnień, raczej ogólne stwierdzenie.
Pozdrawiam serdecznie
hitchcock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2017, 01:12   #385
genewa
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-04-2016
Skąd: opolskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Pb, 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam,

ostatnio bawiłem (byłem służbowo w Teksasie) przez tydzień w serwisie, który obsługuje auta marki BMW, Saab'a i Volvo. Podpytałem właściciela jak w USA jest z wymianą oleju w skrzyni automatycznej, iiii ... u nich wymienia się olej co 40 000 - 60 000 mils.
O tym, że producent tych samochodów (wymienionych powyżej) nie zaleca wymiany oleju w automacie pierwszy raz słyszy.

Pozdrawiam
Marek

PS.1 U niego w serwisie wymieniają olej statycznie.
PS.2 Nie jest to informacja dotycząca tematu wątku, ale te info może pomoże podjąć decyzję osobom nie zdecydowanym.
genewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 01:43   #386
genewa
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-04-2016
Skąd: opolskie
Model: Focus mk2
Silnik: 1.6 Pb, 100 KM
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Witam,

właśnie wróciłem z Kanady i tam jak w USA ponad 90% aut ma automata.
Rozmawiałem z osobą, która od 40 lat użytkuje asb i on, i jego znajomi, zawsze wymieniają olej w asb co 80-100 kkm.

W autach z asb przejechałem już ponad 50 kkm, ale były to auta z wypożyczalni i w dodatku z przebiegiem liczonym w setkach kilometrów a nie w tysiącach, teraz spróbuję wymienić w mojej asb, która ma ponad 200 kkm. Po wymianie dam znać czy załatwiłem skrzynię wymianą oleju.

Pozdrawiam
Marek
genewa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2017, 11:34   #387
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ponieważ nie chcę zakladać nowego wątku opiszę sprawę tutaj.
Zakupiłem mondeo 2.0 tdci z wyżej wyszczególnianą skrzynią biegów. Przejechalem autem przeszło 500km i ze skrzynią było wszystko w porzadku. Ładnie zmieniała biegi. Ale zmuszony byłem odłączać akumulator gdyż wymieniałem poduszkę powietrzną w kierownicy. Po ponownym podłączeniu i jeździe zauwazylem dziwne zachowanie się samochodu i skrzyni biegów. Mianowicie o ile wcześniej nigdy nie schodziła podczas jazdy do obrotów 1000 to teraz się tak dzieje jadac np. 70km/h. Druga sprawa auto zaczęło tak ociężale przyspieszać. I tak jak cisnę gaz jadąc np 40 to mam wrażenie jakbym rozpędzał najpierw silnik a potem jakby wpina się bieg i już rozpędzam auto a nie silnik. Dodatkowo pojawiły się jakieś uderzenia przy zwalnianiu, których wcześniej nie było. I jeszcze przechodząc z P na D jest czasami takie uderzenie. Teraz również obserwuję dwukrotne spadki obrotów po zmianie biegu. Przyspieszając od 0 do 100km//h np. Widzę jak po wbiciu 2 obroty wskakują na 1800obr. aby zaraz po sekundzie spasc do 1600. Takie zjawiska wcześniej nie miały miejsca. Ktoś wie o co chodzi?
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2017, 22:50   #388
Barthollo
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 27-12-2017
Skąd: mysłowice
Model: Laguna II
Silnik: 1.9 DCI
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Szarpniecia w skrzyni to efekty spalonego oleju, ewentualnie splony koszyk sprzegla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymiana kolo 1000 zl
Barthollo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 08:31   #389
ajro
ford::average
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 01-09-2013
Skąd: Łaziska Górne
Model: MK4
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2008
Postów: 131
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

To nie po stronie skrzyni biegów leży wina. Gdyż zauważyłem, że w zależności od tego jak zapali mi silnik, ( on tak zapala jakby ostatkiem sił załapał) tak różnie zachowuje się skrzynia. Dodam, że jak podlączylem akumulator spowrotem to nie chciał mi w ogóle zapalić. Tak długo krecił i teraz też długo kręci, a potem jest taki cyrk z tymi biegami. Mam wrażenie jakby mi auto wogóle nie zapinało lock up'u. Teraz przy prędkości 80km/h mam 6 bieg i 1300obr. Ja potrafie rozpędzać silnik do 4000obr, a ono nie jedzie dynamicznie. Chyba, ze mam na liczniku ponad 100km/h to wtedy czuję jak zaczyna wciskać w fotel. Ciekawostką jest to, że ostatnio tak pięknie mi zapalił i auto pruło jak oszalałe od zera. Tak to to się kręci silnik, a auto jedzie swobodnie, nie jak wcześniej z minimalnymi obrotami 1700 tylko 1000. I jak dodam gazu to dopiero obroty skoczą i zaczyna auto przyśpieszać. Dodatkowo auto przestało całkowicie choćby hamować silnikiem. Wracając po pracy zjeżdżam ze stromej górki. Wcześniej staczając się z górki podnosiły się obroty silnika. A sukcesywnie po tym zdarzeniu coraz mniej trzymał obroty, aż teraz całkowicie ich nie trzyma. Wczesniej przyśpieszając od zera po puszczeniu pedału gazu przy prędkości od ok. 15km/ h obroty nie spadały do 1000 tylko wisiały. I przyśpieszanie od zera nie skutkowało takim dużym poślizgiem, tylko adekwatnie do wciskania gazu i wzrostu obrotów, auto wyrywało do przodu. Oczywiście ruszenie skutkowało takim mini poślizgiem, ale raptem zaraz po ruszeniu a nie do prędkości 40 na godzinę. Nie wiem jak to inaczej opisać. To jest tylko do pokazania.

Ostatnio edytowane przez ajro ; 29-12-2017 o 18:19
ajro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2017, 15:05   #390
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Popełnij swój wpis jeszcze raz ale tym razem w języku polskim, bo tego wpisu powyżej nie da się czytać.
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.