Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-06-2017, 18:13   #1
ubeno
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 dtci
Rocznik: 2002
Postów: 15
Angry 1,8 tdci czarna chmura

witam.

Wiem ze tematów bylo sporo ale juz naprawde nie wiem co robic dlatego pisze.

Posiadam foke 2002 1,8 tdci 115km ostatnio zauwazylem ze przy 3 tysiacach obrotow na 2 a najbardziej 3 biegu strasznie dymi. Im wiecej obrotow tym czarniej za mna.
Straszny wstydGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do tego wydaje mi sie ze stracil moc. do 2 tysiecy obrotow strasznie sie wlecze. dostaje mocy dopiero gry wlaczy sie turbina.
Poszedlem za rada forumowiczów i chciałem wyczyscic egr ale ktos mnie ubiegl i juz go zaslepil. sprawdzilem rure od interkulera nie ma zadnych pekniec i wyciekow. wymienilem także filt paliwa.
Rok temu wymienialem wtryski i nic nie wskazuje na to ze mogly by sie znowu popsuc.
a jak byla by to wina turbiny to dymilo by na niebiesko.nie mam wiecej pomyslow. napewno ktorys z posiadaczy foki mial ten problem niech powie mi co mam jeszcze zrobicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ubeno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2017, 20:38   #2
wojcimierz
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-09-2016
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2002
Postów: 63
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

Na niebiesko dymi gdy spala olej, który może dostać się do układu nie tylko przez turbinę. Przy niesprawnej turbinie również dymi na czarno w przypadku gdy dostaje zła dawkę powietrza i ma niepełne spalanie. Jeżeli stracił moc i nie przyspiesza to wg mnie turbina kaput.
wojcimierz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 14:12   #3
ubeno
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 dtci
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

ale przy 2000 tys obrotow ma juz swoja moc . turbina pracuje czuje jak daje kopa od 2 tysiecy obrotow. jak sprawdzic czy to napewno przez turbine dymi?
ubeno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2017, 17:16   #4
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

To może być dużo rzeczy, pęknięty przewód turbosprężarki na przykład, nie słychać syczenia ? Powinieneś sprawdzić błędy, może coś pokaże.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2017, 20:49   #5
ubeno
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 dtci
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

wlasnie o to chodzi ze jestem w niemczech i nie jak i gdzie podpiąć foki do kapa. wlasnie nie slychac auto normalnie chodzi. inne rady??do wrzenia bede musial chyba dalej kopcic haha
ubeno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 06:09   #6
Krzysi3kB
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 07-05-2017
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

Siema ,
Mam Foke z 2004 r. jesli moge pomoc to sie wypowiem na przykladzie swoim.
Jak to mowia Diesele nie lubia jak sie zamula podczas jazdy , czasami trzeba go " przepalic " itp. Mianowicie na poczatku mialem ten sam problem , kopcil na czarno przy wysokich obrotach itp . do 2 tys obrotow jest zolwikiem bo dawka paliwa jest sterowana elektronicznie poprzez pedal gazu to sie przekalada na rozne czynniki czyli odpowiednia reakcja , odpowiedni nacisk na pedal itp . Od 2 tys podczas gdy turbo sie zalacza idzie jak burza , przestalem sie tym przejmowac , dolalem mu na pelny bak specyfik to czyszczenia wtryskow , a na drugi pelny bak do czysczenia baku , kopcenie ustalo auto sie zbiera turbina nie syczy takze radzilbym sie tym nie przejmowac . Awaria wtedy gdy kopci na bialo albo niebiesko , lub gdy olej dostaje sie do PCH . pozdro
Krzysi3kB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 11:40   #7
audiobayern
Zablokowany
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Niemcy
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 189
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

Też mieszkam w Niemczech i powiem Ci tak. Nie oddawaj auta do żadnego mechanika bo Ci pół auta wymienią a problem pozostanie. Kup sobie kabel na Ebay i podłącz się do komputera. Zrobisz to sam a kabel na przyszłość zostanie.
audiobayern jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 15:41   #8
ubeno
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2017
Model: Focus
Silnik: 1.8 dtci
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

witam. kopcenie ustalo. wymieniłem rury od interkulera koszt 120 zl. gołym okiem nie bylo widac uszkodzen ale widac dostawalo sie tam powietrze bo kopcenie momentalnie ustalo. bardzo dziekuje za radyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ubeno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 06:57   #9
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

Albo w starych byłe lużne zaciski i zasysało powietrze, lub wydmuchiwało.
Kupiłeś niepotrzebnie nowe rury, a wystarczało dokręcić opaski, i hula.
Teraz masz nowe i ciesz się nabytkiem.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 07:32   #10
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1,8 tdci czarna chmura

Uwielbiam te rady z tej nieomylnej krynicy mądrości wszelakich...
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.