Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2012, 15:57   #1
Peper25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Podlaskie
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Witam, od nie dawna jestem posiadaczem Forda Focusa C Maxa 2004r 1.6 TDCI. Wszystko było pięknie i ładnie do dzisiaj. Wsiadam rano, odpalam, wyszedłem zapalić poskrobać szybki, silnik się trochę nagrzał i w drogę. I zoonk, nie ma mocy auto na pierwszym biegu ładnie jedzie wrzucam dwójkę i na gaz a on jak bym nie wdepnął to przyśpiesza bardzo powoli nawet jak dam do oporu. Teraz zauważyłem że jak dam gazu i zaraz popuszczę gaz to wtedy zaczyna reagować. Na luzie obroty idą tylko do 3 tyś i jak by odcinka była. To mój pierwszy diesel i sam nie wiem, ale po kupnie tego nie było. Kręcił się bardzo dobrze silniczek. Nic nie szarpie, obroty nie falują, no niby wszystko ok ale... może turbina się nie włącza. Słaby ze mnie mechanik, więc pytam fachowców. Co to może być

Peper25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 19:59   #2
sseba79
ford::average
 
Avatar sseba79
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 162
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Z tego co napisałeś może być wiele przyczyn.Najpierw musisz podpiąć kompa i sprawdzić jakie pokazuje błędy.
sseba79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 20:28   #3
Peper25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Podlaskie
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

No i tak zrobię w poniedziałek. Zobaczymy co z tego wyniknie. Jeszcze takie pytanko po przekręceniu silnika zapala się żółta kontrolka silnika, niby tak jak powinno być ale z tego co poczytałem to powinna zgasnąć zaraz a gaśnie dopiero po uruchomieniu silnika? Może to coś oznaczać. A z moim problemem napisze co wyjdzie pod kompem.
Peper25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 22:49   #4
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Witam.

Jeśli posiadasz DPF, to obstawiam że się przytkał. Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia i czy masz wyświetlacz tekstowy pomiędzy zegarami. Jeśli masz to powinno jeszcze wywalić napis "Usterka układu silnika" + czerwona niegasnąca kontrolka. Auto jest w trybie awaryjnym dlatego kręci się tylko do 3 tys.
W najlepszym przypadku skończył się po prostu płyn i trzeba go dolać możliwie szybko. Wtedy jest szansa na uratowanie filtra. Jeśli filtr ma już dość to wymiana lub usunięcia.
Sprawdź poziom oleju czy nie jest powyżej max. na bagnecie lub czy nie urósł w ostatnim czasie. Jeśli urósł to na 99% przytkany filtr DPF.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez prezes19 ; 11-02-2012 o 22:52
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 23:00   #5
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

prezes ma rację przerabiałem podobny problem w s-maxie na szczęście mam to za sobą, ilu mechaników tyle opinii co do możliwych usterek, pisz na bieżąco jakie diagnozy stawiają.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 08:01   #6
Peper25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-02-2012
Skąd: Podlaskie
Model: C Max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Cytat:
Napisał prezes19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.

Jeśli posiadasz DPF, to obstawiam że się przytkał. Nie wiem jaką masz wersję wyposażenia i czy masz wyświetlacz tekstowy pomiędzy zegarami. Jeśli masz to powinno jeszcze wywalić napis "Usterka układu silnika" + czerwona niegasnąca kontrolka. Auto jest w trybie awaryjnym dlatego kręci się tylko do 3 tys.
W najlepszym przypadku skończył się po prostu płyn i trzeba go dolać możliwie szybko. Wtedy jest szansa na uratowanie filtra. Jeśli filtr ma już dość to wymiana lub usunięcia.
Sprawdź poziom oleju czy nie jest powyżej max. na bagnecie lub czy nie urósł w ostatnim czasie. Jeśli urósł to na 99% przytkany filtr DPF.

Pozdrawiam
Dziękuję za radę. Wyświetlacz mam tylko taki mały na dole, i jak odpalę to tylko wyświetli się komunikat o niskiej temperaturze. Nic takiego nie wywala, i kontrolka czerwona gaśnie gdy wyłączę komunikat. Co do DPF to sam nie wiem, w papierach mam napisane takie coś wariant G8DA1 i wersja 5CABML i kod silnika G8DA. EURO3. Gdzie mogę sprawdzić ten płyn z tego filtra jeśli jest. A co do oleju to nie wiem czy urósł. Kilka dni temu, praktycznie zaraz po zakupie zacząłem od wymiany całego oleju wraz z filtrem i filtrem paliwa.

No tak czy siak jutro pojadę do diagnosty na kompa i zobaczymy co mi wyjdzie.

Teraz tak poczytałem i u mnie jest Norma emisji spalin: 2000 EEC (EEC 7) więc nie ma chyba tego filtra DPF

Ostatnio edytowane przez Peper25 ; 12-02-2012 o 08:17 Powód: Trzeba coś dodać
Peper25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 09:40   #7
prezes19
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-02-2007
Model: Focus C-Max, C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 109KM & 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2006 & 2008
Postów: 83
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Witam.

Kolego przyjrzyj się tej "puszce" z aluminiową osłoną poniżej turbosprężarki (w górnej jej części jest katalizator, w dolnej filtr). Jeśli masz DPF to patrząc od przodu po prawej stornie powinieneś mieć dwie rurki wychodzące z tej puszki. Jedną wyżej, drugą niżej. Są to rurki od pomiaru przepływu spalin przez filtr. Jeśli ich nie masz (w co szczerze wątpię w 2006 roku) nie masz DPFa.

Pozdrawiam
prezes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 17:22   #8
bogdan__I
ford::amateur
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 22-01-2012
Skąd: Płock
Model: c-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Mam to samo. Przechodzi w tryb awaryjny a po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znowu jest dorze przez jakiś czas.jeszcze nie bylem na komp. ale podejrzewam EGR. napisz jak rozwiążesz problem
bogdan__I jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2012, 18:04   #9
sseba79
ford::average
 
Avatar sseba79
 
Zarejestrowany: 17-02-2009
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 162
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

U mnie też tak było jak mu depłem a na obrotomierzu było 3 tyś tracił moc i wchodził w tryb awaryjny.Musiałem zgasić i ponownie odpalić.Po podpięciu kompa był napis czujnik podcisnienia filtra cząsteczek danych.Usunąłem filtr i od tamtego czasu odpukać nic się nie dzieje nawet spalanie spadło.
sseba79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2012, 15:35   #10
danzo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-03-2009
Skąd: Radom, Lipsko
Model: C-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 157
Domyślnie Odp: Brak mocy, obroty tylko do 3 tyś

Jesli kolega ma EURO3 to niema DPFu, jest przy EURO4.
__________________


FCP member
danzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.