Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2017, 08:36   #1
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie 1.6 zwiększone spalanie - diagnostyka

Ostatnio mój Focus 1.6 benzynka zaczął coś dużo palić. W jeździe mieszanej dochodzi do 11-12 litrów. Normalnie spalał w okolicach 7-8 litrów.

Do tego zauważyłem, że spala paliwo cały czas np. podczas hamowania silnikiem kiedy to licznik chwilowego spalania powinien pokazywać 0.
Czasami też jest mulasty np. podczas ruszania spod świateł, przez pierwszy moment po wciśnięciu gazu jest bardzo mulasty dopiero jak złapie obroty to lepiej idzie.
Czyściłem ostatnio MAP sensor, ale na niewiele się to zdało.

Na dniach chcę go sprawdzić FORScanem, jednak szczerze mówiąc nie wiem na co zwracać uwagę. Wiem, że to może być kwestia np. samego działania MAP sensora lub sond lambda, jednak wiem już dzisiaj, że po otrzymaniu wyników z programu diagnostycznego nie będę potrafił zinterpretować wyników.

Czy są tu gdzieś na forum jakieś wskazówki co do prawidłowych wartości lub instrukcje jak przeprowadzić taką diagnostykę?


Ostatnio edytowane przez SRS ; 12-07-2017 o 10:54
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 10:35   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.6 zwiększone spalanie - pomoc w diagnostyce

Zacznij od zmierzenia kompresji w cylindrach silnika, koszt 15 zł, i wtedy szukaj dalej przyczyny większego spalania, a przyczyn jest bardzo wiele, jak wyeliminujesz wszystkie, to bedziesz miał prawie nowe auto, tylko rocznik ten sam.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2017, 11:26   #3
silencer7
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-05-2015
Model: Focus MK1 kombi, Mondeo MK4 kombi
Silnik: 1.6 16V, 2.0 TDCI 163 KM
Rocznik: 2002, 2014
Postów: 142
Domyślnie Odp: 1.6 zwiększone spalanie - diagnostyka

Focus ma dopiero jakieś 130 000 przebiegu. W ogóle nie bierze oleju od wymiany do wymiany (często sprawdzam), więc nie sądzę, że to kwestia kompresji.

Teraz tak się zastanawiam, że skoro licznik chwilowego spalania przy hamowaniu silnikiem pokazuje 3-4 litry i tylko sporadycznie spada do zera to może jest to kwestia wadliwego działania czujnika położenia przepustnicy? Może czujnik jakoś się "zawiesza" i dlatego jest większe spalanie?
silencer7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2017, 21:59   #4
J-R
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-08-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus mk1 GOLD FX
Silnik: 1.6L 16v
Rocznik: 2004
Postów: 31
Domyślnie Odp: 1.6 zwiększone spalanie - diagnostyka

Przyłączam się do kolegi, mam te same objawy, po puszczeniu nogi z gazu poniżej 2000rpm mam 3-4 litry a nie 0. Natomiast powyżej 2000rpm jak puszczę nogę z gazu to mam 0 np na 4 i 5 biegu do 2000rpm, poniżej tej wartości pokazuje 3-4 litry. Na 2 i 3 jak schodzi z obrotów to nigdy nie pokazuje 0L. Nigdy wcześniej tak nie było, miałem 0L do 1000rpm na każdym biegu. Natomiast przy ruszaniu mam ogromne spalanie na 1-ce do 45 litrów przy 3000rpm, 2-ka do 30 litrów - 3000rpm, 3-ka do 15 litrów - 3000rpm. Spalanie średnie mi wzrosło z 7,0L do 9-10L na tej samej trasie(do pracy). Podmienili mi sondę na przeglądzie w aso złodzieje, bo spalanie mi wzrosło po przeglądzie i był straszny mół. Teraz kupiłem używaną sondę i spalanie mi spadło do 8,5L, ale to jest tak dużo bo palił mi wcześniej max 7,0L, a z klimą 7,5L max. Teraz muszę kupić nowy czujnik przepustnicy. Podłączyłem pod foracana 2.3.9. i po z czytaniu błędów wyskoczył komunikat dtc p1125 czujnik przepustnicy (na liczniku nie mam tego dtc). Sprawdziłem w forscanie i wykres napięcia czujnika idzie ładnie, nie ma poszarpań od 0,94v do 4,5v.

Ostatnio edytowane przez J-R ; 26-07-2017 o 22:13
J-R jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.