Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2010, 21:44   #21
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Przejechałem od wlania uszczelniacza jakieś +-150km i z plamy pod autem zrobiła się plamka - kilka kropel. Chyba zaczyna działać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdzieś czytałem że trzeba min 600km przejechać, a jeśli chodzi o ceramizery to efekt jest czasami dopiero po 3000km. Padł uszczelniacz za 30zł, a żeby to naprawić to trzeba pół auta rozebrać. Essi to pestka, ale Wasze wozidełka to już nie taka prosta sprawa, więc warto spróbować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja tam się nie boję stosować tych dodatków. Jak się kupi markowy produkt to na pewno nie zaszkodzi - najwyżej nie pomoże i już.

__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 21:57   #22
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Zsberg, w moim wypadku 600km to jeden dzień także stosunkowo prędko będę wiedział czy pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do simmeringu na łączeniu skrzyni z silnikiem to roboty jest jednak sporo, a w mojej okolicy są albo dobrzy mechanicy, u których plac jest zapchany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. albo idioci u których pusto także wszystko przemawia za użyciem tego specyfiku. Problem teraz który, STP czy coś innego.
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2010, 07:22   #23
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Jeżeli chodzi o STP to taki preparat: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja natomiast kupiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] bo akurat takie coś w sklepie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Normalnie ciekawość mnie zżera czy to ustrojstwo naprawdę pomoże i jeśli tak, to na jak długo? Na razie widać sporą wg mnie poprawę
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 14:50   #24
adam289
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 02-11-2015
Model: a4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Ekspertem nie jestem, ale jak na mój gust to faktycznie pomaga Ceramizer, czuję i słyszę że pod maską wszystko pracuje jakby ciszej, sprawniej, wyrównało się. Dobry test preparatu jest zrobiony na YT – youtube.com/watch?v=R90_VTz2mK4&t=46s, widać dokładnie jak się udało zmniejszyć tarcie.
adam289 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 17:51   #25
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

afam289 - aleś wykopał temat sprzed siedmiu lat... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W moim przypadku ceramizer pomógł w klasycznej (hydrokinetycznej) automatycznej skrzyni biegów w VW żony. Problem był z rozdzielaczem oleju, który steruje skrzynią. Przycinały się w nim zawory oleju, sama skrzynia na uzębieniach i łożyskowaniu była ok.
Wlałem ceramizer za radą właściciela warsztatu specjalizującego się w skrzyniach automatycznych. Po trzech dniach (nie od razu) skrzynia przełączała biegi gładziutko jak nowa.
Przedtem przez trzy lata wydałem kupę kasy u innych "specjalistów" - i nic nie potrafili zrobić...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-10-2017 o 17:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 18:56   #26
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
afam289 - aleś wykopał temat sprzed siedmiu lat... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

W moim przypadku ceramizer pomógł w klasycznej (hydrokinetycznej) automatycznej skrzyni biegów w VW żony. Problem był z rozdzielaczem oleju, który steruje skrzynią. Przycinały się w nim zawory oleju, sama skrzynia na uzębieniach i łożyskowaniu była ok.
Wlałem ceramizer za radą właściciela warsztatu specjalizującego się w skrzyniach automatycznych. Po trzech dniach (nie od razu) skrzynia przełączała biegi gładziutko jak nowa.
Przedtem przez trzy lata wydałem kupę kasy u innych "specjalistów" - i nic nie potrafili zrobić...
a jak byś to widział Wojtku w naszych 2,o 2,2 tdci dla silnika ?
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 20:54   #27
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Na pewno w przypadku takich podzespołów jak samoregulatory olejowe zaworów ceramizer pomoże im działać dokładniej, szybciej też po starcie powinny łapać prawidłowe nastawy. Być może pierścienie lepiej by pracowały zmniejszając zużycie oleju.
Ja poszedłem w innym kierunku - jeżdżę na prawdziwym fullsyntetyku, który podczas zimnego rozruchu i podczas pierwszych zimnych kilometrów, ma o wiele lepsze własności smarne niż olej rekomendowany przez Forda.
Leję Mobil1 5W/50, chociaż dla samego silnika Duratorq byłby korzystniejszy - zwłaszcza zimą - olej 0W/40. Ale jednak turbina to ekstremalne warunki cieplne - więc wybrałem 5W/50. Tym bardziej, że mam lekko stuningowany silnik i lubię deptać pedały.

Ale generalnie jeżeli chodzi o ceramizer w silniku - nie jestem na nie...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-10-2017 o 20:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 21:20   #28
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

no ja leję 5w30 formulaF , Za jakieś 2500km czeka mnie wymiana * zmieniam olej i wszystkie filtry co 10kkm. może spróbuję tego mobila1 5w50 silnikowi będzie lżej w zimę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz sprawdzone miejsca zakupu takiego oleum ?

na ceramizer ....może kiedyś się skuszę , póki co ogarniam inne projekty w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i też lubie deptać po pedałach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



a takie pytanie mam , wymieniałeś kiedyś olej w skrzyni biegów . ja jak długo mam mojego tranzystora nigdy tego nie robiłem ...ale często gęsto biegi wchodzą z oporem . żadnych wycieków w okolicy skrzyni nie mam , sprzęgło było kiedyś robione i delikatnie pulsuje pod nogą jak delikatnie wcisnę pedał sprzęgła. ale innych niepokojących objawów nie mam . Możliwe że biegi wchodzą z oporem bo wysypało się łożysko na wałku sprzęgła , to może też być przyczyną tego delikatnego pulsowania pedału sprzęgła .....ale to tylko takie moje przemyślenia .


jaki olej polecasz do skrzyni i w jakiej ilości . mam mxt75 ...chyba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 25-10-2017 o 21:28
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 21:25   #29
tomlim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Limassol/CYPR
Model: Ford Transit/CUSTOM
Silnik: 2.5D/2.2
Rocznik: 1995/2015
Postów: 432
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

ja u siebie zastosowalem kiedys ceramizera - efektow wyscigowki raczej nie bylo ale zaczal pacowac odczuwalnie ciszej.
tomlim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:57   #30
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz sprawdzone miejsca zakupu takiego oleum ?
Mam, wymieniam olej w Auto-Waś w Stolycy - oni kupują oleje Mobila w beczkach w hurtowych ilościach. Na 100% oryginał...
Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jak długo mam mojego tranzystora nigdy tego nie robiłem ...ale często gęsto biegi wchodzą z oporem . żadnych wycieków w okolicy skrzyni nie mam
Nie wymienia się - chyba, że robi się skrzynię, półosie lub cieknie. Ale wtedy też staram się zlać olej do czystego naczynia i z powrotem go wlać plus malutka dolewka...

Olej przekładniowy to 75W-90 o specyfikacji Forda WSD-M2C200-C. Nie pamiętam ile wchodzi do szóstki, chyba ok. 2,2 l. Kupuj po prostu markowy, najlepiej fordowski.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.