Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2019, 11:46   #1
latacz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2019
Skąd: DZIERŻONIÓW
Model: Tourneo Connect II
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Biwak pod namiotem a znikający prąd

Witam,

byłem pod namiotem 5 dni i doświadczony poprzednimi wypadami innym samochodem chciałem uniknąć wpadki z rozładowanym aku chciałem wyłączyć wszystkie niepotrzebne źródła światła.
W bagażniku niestety oświetlenie takich wyłączników nie ma, więc wyciągnąłem bezpiecznik (którego opis znalazłem z instrukcji w necie), ale przy każdorazowym otwieraniu i zamykaniu klapy bagaznika i drzwi zapalają się światła postojowe z przodu jak i z tyłu (tego chciałbym uniknąć) i nie mogłem znaleźć opisu który to bezpiecznik może odpowiadać za te światła.
Nie odpiąłem całkowicie aku bo chciałem korzystać z centralnego zamykania i nie mieć jednak możliwość w każdej chwili skorzystać z samochodu.

Macie jakieś sprawdzone patenty na takie przypadki?

latacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2019, 23:48   #2
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

Wkurzająca przypadłość fordów. Też się z tym borykam, bo korzystam z auta jak z minicampera. Po prostu trzeba się nauczyć to ignorować, po kilku minutach światła same zgasną. Można też za każdym razem wyłączać je, dwa razy ciągnąc wajchę od świateł drogowych za kierownicą. (pierwsze pociągnięcie zapali drogowe, drugie zgasi wszystkie światła)

Najbardziej jest wkurzające, jak przychodzą ludzie campingujący na innych parcelkach i mówią, że mi się światła świecą i za każdym razem muszę tłumaczyć, jakim to patentem ford nas obdarował.

Pobór mocy pozycyjnych jest tak mały, że przez kilka dni nie powinno się nic stać, chyba że non stop otwierasz dzwii i światła się zapalają. Normalnie 3-4 dni bez problemu można olać to, że się zapalają - nie zdoją akumulatora do zera, musiały by się świecić non stop przez ~60 godzin.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-08-2019, 10:24   #3
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

za kikaset zł można skompletować panel słoneczny 100W z sterownikiem do instalacji 12v i gniazdkami 12V.
pozasilasz lodówkę i ładowarki do komórek i akumulatorowi nie zrobisz krzywdy

Ostatnio edytowane przez jaceks ; 14-08-2019 o 10:36
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2019, 10:38   #4
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

Można, ale gabaryty solara są spore i jego montaż bardzo kłopotliwy. (w zasadzie trzeba by go przykleić na stałe do dachu specjalnym klejem, wywiercić otwór w dachu żeby przepuścić kable - a są to bardzo grube wysoko-prądowe kable). Wypadało by mieć dodatkowy akumulator, który pracuje z tą instalację: Na dodatkowy akumulator to już w ogóle nie ma miejsca w tym aucie. Można zamówić ogniwo polimerowe o jakimś kształcie, który się zmieści pod fotel, albo za lewy plastik w bagażniku - ale to już są kwoty rzędy kilku tysięcy zł.

A na campingach prawie zawsze można dopłacić kilka zł/€ za podłączenie się do prądu. Zawsze z tego korzystamy. Nawet zamocowałem sobie na stałe pod tylnym zderzakiem złącze elektryczne 240V (dedykowane do przyczepy kempingowej) i wprowadziłem listwę z gniazdkami do bagażnika.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 01:48   #5
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

Jaki wymysł Forda, u kuzyna octavia 2008' zapala pozycje i xenony po otworzeniu auta.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2019, 12:40   #6
latacz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2019
Skąd: DZIERŻONIÓW
Model: Tourneo Connect II
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

prąd też mam zawsze na polu i podłączam prostownik na cały okres biwakowania, ale myślałem że jest jakieś obejście.

A jak podłączacie u siebie kamerki w samochodzie po wyłączeniu silnika nie chodziły przez cały czas i nie drenowały akumulatora i nie zajechały karty SD?
latacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2019, 13:46   #7
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

pod lampke nad lusterkiem? gaśnie po 15 minutach od ostatniego otwarcia drzwi, zapala się z otwarciem centralnego zamka
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 11:06   #8
latacz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 29-05-2019
Skąd: DZIERŻONIÓW
Model: Tourneo Connect II
Silnik: 1.0
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: Biwak pod namiotem a znikający prąd

Cytat:
Napisał jaceks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pod lampke nad lusterkiem? gaśnie po 15 minutach od ostatniego otwarcia drzwi, zapala się z otwarciem centralnego zamka
Dzięki - sprawdzę to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
latacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.