Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-08-2019, 21:21   #1
whirl
ford::average
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 10-04-2017
Skąd: Nowy Sacz
Model: Ford Fiesta MK7 Titanium
Silnik: 1.4
Rocznik: 2008
Postów: 77
Domyślnie Zamek tylne lewe drzwi nie rygluje drzwi

Witam,
Ostatnio w mojej fieście zauważyłem dziwną prawidłowość, tylne lewe drzwi nie zawsze się rygulą. Tzn nacisnę raz na pilocie samochód rygluje drzwi, poza tymi lewymi tylnymi które potrafią się otworzyć za drugim czasem trzecim pociągnięciem klamki, drzwi się otwierają - alarm wyje. Jako że samochód bardzo okazyjnie wozi pasażerów na tylnej kanapie pewnie zamek się zastał i tu jest pytanie czy go ratować jakoś poprzez próbę nasmarowania? Tylko czym? WD-40 słyszałem że raczej niezbyt się nadaje. Wiadomo zamek raczej do wymiany wiec póki nie kupię nowego może by podratował go jakoś przez smarowanie. Ciekawostką jest natomiast że można szarpać klamką ile wlezie i nie otworzy się jeżeli naciśnie się dwa razy na pilocie kłódkę (czyli zamkniecie na deadlock). Kolejne sprawa czy były ktoś w stanie zweryfikować numer części ponoć to jest 1846687 dla fiesty wyprodukowanej we wrześniu 2008. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

whirl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 17:40   #2
marcin1311
ford::average
 
Avatar marcin1311
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus MkI, Ford Fiesta MkVII
Silnik: 1.6, 1.6 tdci
Rocznik: 2000, 2008
Postów: 85
Domyślnie Odp: Zamek tylne lewe drzwi nie rygluje drzwi

Smarowanie może pomóc, ale należało by rozłożyć zamek i wymienić stary skawalony smar. Jeszcze można by sprawdzić silniczek siłownika. Miałem kiedyś przypadek zanieczyszczonego komutatora. Po oczyszczeniu papierem ściernym zaczął działać poprawnie, trzeba było rozłożyć silniczek. Nie wiem tylko czy zamek fiesty da się łatwo rozłożyć. Tamto robiłem w seacie.
marcin1311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.