Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2021, 21:17   #1
vastian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2020
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Exclamation włączają się światła mijania pokrętło od świateł w ogóle nie reaguje jak przekręcam

Cześć,
Problem: po włączeniu stacyjki z góry włączają się światła mijania oraz wszystkie pozycyjne zamiast ledów, pokrętło od świateł w ogóle nie reaguje jak przekręcam, przyciski od halogenów przód i tył również nie reagują, kierunkowskazy też nie reagują, nie działają ( przy włączeniu świateł awaryjnych działają), spryskiwacze przód i tył nie działają (ale wycieraczki przód tak), nie ma podświetlenie w środku przy tych włączonych światłach, kna kierownicy wszystkie przyciski funkcjonują normlanie, myślałem ze aku słaby i jest z nim coś nie tak naładowałem dziś na full i dalej to samo.

PomocyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

vastian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2021, 18:47   #2
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: włączają się światła mijania pokrętło od świateł w ogóle nie reaguje jak przekrę

Podbijam temat koledze. Zasugerowałem mu wymianę aku, bo co jakiś czas wyświetla się komunikat " słaby akumulator".
Kolega nie dopisał, że po naładowaniu aku komunikat dalej się pojawia.
Na moje to albo aku, albo jakiś moduł lub przekaźnik.
Aku nie takie cuda potrafi robić, choć to bardzo dziwne
Ale za wiele rzeczy naraz nie działa i to jest dziwne.
Ja osobiście przy komunikacie o aku, tak czy siak wymieniłbym aku. Wygląda na zdjęciach na oryginalny. Potem szukałbym dalej

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 23-02-2021 o 18:50
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 06:49   #3
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: włączają się światła mijania pokrętło od świateł w ogóle nie reaguje jak przekrę

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podbijam temat koledze. Zasugerowałem mu wymianę aku, bo co jakiś czas wyświetla się komunikat " słaby akumulator".
Kolega nie dopisał, że po naładowaniu aku komunikat dalej się pojawia.
Na moje to albo aku, albo jakiś moduł lub przekaźnik.
Aku nie takie cuda potrafi robić, choć to bardzo dziwne
Ale za wiele rzeczy naraz nie działa i to jest dziwne.
Ja osobiście przy komunikacie o aku, tak czy siak wymieniłbym aku. Wygląda na zdjęciach na oryginalny. Potem szukałbym dalej
ale komunikat słaby akumulator pojawia się kiedy już system stwierdzi że "battery age" jest zbyt duży, ładowanie już nic nie daje w takim układzie.

jak auto pali i ładowanie jest ok to można jeździć aż aku padnie, dla świętego spokoju można wymienić i zresetować battery age
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 08:11   #4
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: włączają się światła mijania pokrętło od świateł w ogóle nie reaguje jak przekrę

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale
mi w Mondeo tak się wyświetlał komunikat w 4 letnim aku przez kilka miesięcy, i w końcu wieczór zaparkowałem, a rano nawet centralny nie zadziałał. Wolałbym się już nie zdziwić w codziennym użytkowaniu w podobny sposób.
No szkoda trochę w ciemno wydawać te 500 na EFB ( bo taki ma)
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 08:16   #5
vastian
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-07-2020
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 140KM
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: włączają się światła mijania pokrętło od świateł w ogóle nie reaguje jak przekrę

Jak na razie auto pali bez problemu tylko też za bardzo nie można jeździć bo nie ma kierunkowskazów..
To polecacie tak czy inaczej kupić aku i później szukać dalej?
Jest może jakiś magik w Łodzi?

Ostatnio edytowane przez vastian ; 24-02-2021 o 08:25
vastian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.