Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-10-2012, 14:14   #1
highlander80
ford::amateur
 
Avatar highlander80
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Kraków
Model: FOCUS Trend kombi Mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Programowanie funkcji / triki

Witam!
Szukałem i znalazłem niezły opis programowania funkcji dla Mondeo MK3 (programowanie szyb, sygnalizacji pasów, otwieranie drzwi kierowcy)

Czy dla Focusa MK3 będą jakieś różnice?

w moim zadziałało:
- wyłączenie sygnalizacji nie zapiętego pasa
- otwieranie tylko drzwi kierowcy - pojedynczym naciśnięciem (problem w tym że nie rozbraja się alarm)

nie zadziałało:
- zamykanie/otwieranie szyb za pomocą kluczyka
- automatyczne ryglowanie drzwi

itd

Gdyby ktoś miał wiedzę na temat kodów/ funkcji programowanie w MK3 - uprzejmie proszę o podzielenie się nimi

pozdrawiam
high


Ostatnio edytowane przez highlander80 ; 11-10-2012 o 23:08
highlander80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 21:16   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Cytat:
Napisał highlander80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zadziałało:
- zamykanie/otwieranie szyb za pomocą kluczyka
Jeśli masz 4 szyby elektryczne i "nauczysz" je otwierania jednym przyciśnięciem - tzn. zaprogramujesz we wszystkich szybach pozycję "góra" i "dół", tak by działały na pojedyncze naciśnięcie guzika, to otwieranie i zamykanie szyb z pilota na pewno działa. Sam to sprawdziłem w Grand C-maxie.
Zresztą jest to opisane w instrukcji samochodu.

Bardziej od tego jest interesujące, że mój zięć (właściciel owego Grand C-maxa) nie znał tej funkcji a chciał ją mieć i pojechał do ASO pytać, czy się tego nie da dołożyć... Po kilku konsultacjach, długim wpatrywaniu się w komputer itp. zaklęciach fachowcy orzekli, że owszem da się to zrealizować, ale trzeba dołożyć moduł i będzie to kosztowało 1.400złGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. AUTENTYCZNIE!!
Przyjechał przejęty mi to opowiadać, a ja wziąłem jego kluczyk, potrzymałem 4sek za guzik otwierania i szyby zjechały na dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby to nie był mój przyszywany synek, to skasował bym tylko połowę - 700zł - w końcu "dołożyłem" do samochodu ważną dla niego funkcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO potrafią mnie czasem nieźle zadziwić...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-10-2012 o 21:23
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2012, 23:07   #3
highlander80
ford::amateur
 
Avatar highlander80
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Kraków
Model: FOCUS Trend kombi Mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Szyby otwierane elektrycznie są tylko dwie (oczywiście przednie) - rozumiem że to dyskwalifikuje tę funkcję?

Ostatnio edytowane przez highlander80 ; 11-10-2012 o 23:49
highlander80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 09:56   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Cytat:
Napisał highlander80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
szyby otwierane elektrycznie są tylko dwie (oczywiście przednie) - rozumiem że to dyskwalifikuje tę funkcję?
tak
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 10:24   #5
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Cytat:
Napisał highlander80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- wyłączenie sygnalizacji nie zapiętego pasa
a to dziwne, bo ponoć nie powinno działać.
Cytat:
Napisał highlander80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- otwieranie tylko drzwi kierowcy - pojedynczym naciśnięciem (problem w tym że nie rozbraja się alarm)
To jest opisane w instrukcji obsługi jako standardowa funkcja. Aż muszę sprawdzić u siebie jak to działa z alarmem. Alarm masz niefabryczny?

Cytat:
Napisał highlander80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie zadziałało:
- zamykanie/otwieranie szyb za pomocą kluczyka
- automatyczne ryglowanie drzwi
4 szyby elektryczne nie wystarczą, muszą jeszcze być z czujnikiem przycięcia, choć chyba od Focusa nie ma już bez tej funkcji.
Autoryglowanie nie działa, bo niestety w Fordzie nie ma funkcji odryglowania podczas wypadku...
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 10:47   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Autoryglowanie nie działa, bo niestety w Fordzie nie ma funkcji odryglowania podczas wypadku...
Bez podwójnego ryglowania nie ma to znaczenia. Autoryglowanie jeszcze w FF2 FL i MND MKiV jest, tylko zmiana opcji nie jest możliwa inaczej niż odpowiednim programem albo sposobem. Nawet ASO nie ma możliwości uruchomić tej opcji, natomiast jest parę programów, które pozwalają to zrobić. Czy w FF3 nie usuneli tej opcji z oprogramowania GEMa nie wiem, ale nie wydaje mi się.

Co do bezpieczeństwa - jak wewnętrzna klamka otwiera drzwi (a bez podwójengo ryglowania tak jest) - to nie ma to wpływu na bezpeczeństwo.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-10-2012 o 11:50
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 11:06   #7
highlander80
ford::amateur
 
Avatar highlander80
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Kraków
Model: FOCUS Trend kombi Mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest opisane w instrukcji obsługi jako standardowa funkcja. Aż muszę sprawdzić u siebie jak to działa z alarmem. Alarm masz niefabryczny?
Tak, jakiś wmontowywany u operatora floty

A pasy wyłączałem zgodnie z opisem do Mondeo MK3
highlander80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 12:21   #8
Fordziszon
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Witam !

Jak wyłączyć funkcję nie zapiętego pasa ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 12:21   #9
highlander80
ford::amateur
 
Avatar highlander80
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-01-2012
Skąd: Kraków
Model: FOCUS Trend kombi Mk3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Dzwoniłem do dealera:

1. Jeżelie nie mam 4 x szyb el. to nie ma funkcji globalnego zamykania (w sumie to chyba jest w tym sens - bo tylne dwie moga pozostac otwarte..). Chociaż w Oplu Astra III z 2009 ta funkcja była pomimo 2 szyb el. :|

2. Jeżeli alarm jest dokładany to nie ma możliwości robrojenia go otwierajac tylko drzwi kierowcy

3. Autoryglowanie - "chyba możliwe ale w ASO."

O wylaczaniu sygnalizacji pasów z nim nie rozmawiałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tyle w temacie
pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał Fordziszon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !

Jak wyłączyć funkcję nie zapiętego pasa ?
Cytat:
Opis dezaktywacji/aktywacji funkcji przypominającej o zapięciu pasa w MkIII.

1. Sprawdzić, czy wszystkie drzwi pojazdu są zamknięte.
2. Sprawdzić, czy wyłącznik zapłonu znajduje się w pozycji 0.
3. Sprawdzić czy pas bezpieczeństwa kierowcy jest odpięty.
4. Sprawdzić czy reflektory pojazdu są wyłączone.
5. Przełączyć wyłącznik zapłonu do położenia II (nie uruchamiając silnika).
6. Poczekać na zgaśnięcie lampki ostrzegawczej pasów bezpieczeństwa (może to potrwać nawet kilka minut).

Kolejne kroki należy wykonać w czasie nieprzekraczającym 60 sekund.

7. Trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
8. Włączyć, a następnie wyłączyć reflektory.
9. Ponownie trzykrotnie zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa kierowcy – pozostawiając ostatecznie pas odpięty.
10. Lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna zaświecić się na 3 sekundy, po czym zgasnąć.
11. W ciągu 7 sekund od zgaśnięcia lampki ostrzegawczej należy zapiąć, a następnie odpiąć pas bezpieczeństwa.

Powyższa procedura spowoduje dezaktywację funkcji przypominania o nie zapiętych pasach (jeśli była ona aktywna) lub jej aktywację (jeśli była nieaktywna).

Jeśli procedura dezaktywacji (aktywacji) została wykonana prawidłowo lampka ostrzegawcza pasów bezpieczeństwa powinna potwierdzić ten fakt w następujący sposób:
- przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę,
- zgasnąć na 3 sekundy,
- ponownie przez 3 sekundy migać z częstotliwością 4 błysków na sekundę.
Tak zrobiłem - wprawdzie samochód nie zaregował stricte tak jak w opisie - chodzi mi o zasygnalizowanie i po mojemu dezaktywował się już przy którymś z ostatnich kroków - ale koniec końców - sygnalizacja nie działa i już mnie nie drażni

pozdrawiam
high

Ostatnio edytowane przez highlander80 ; 12-10-2012 o 12:35
highlander80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 16:43   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Programowanie funkcji / triki Ford Focus MK3

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do bezpieczeństwa - jak wewnętrzna klamka otwiera drzwi (a bez podwójengo ryglowania tak jest) - to nie ma to wpływu na bezpeczeństwo.
Owszem ma. Otworzysz tak drzwi, ale tylko wybijając szybę, a to ma znaczenie dla bezpieczeństwa osób w środku. Nie da się otworzyć klamką zewnętrzną, a o to tu chodzi.
Sam oczywiście rygluję drzwi jeżdząc po mieście i przydałaby mi się funkcja auto. Mało tego instrukcja wspomina o tej manualnej możliwości.
Podwójne ryglowanie działa tylko z pilota. Nie da się tak zamknąć drzwi będąc w aucie i mając włączony zapłon, czyli nie da się tak jechać. Idąc tym tokiem rozumowania, to nie powinno być blokady tylnych drzwi przed dziećmi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to, żeby ktoś z zewnątrz mógł Cię wyciągnąć nie robiąc Ci krzywdy. W VAGu np. jest funkcja automatycznego odryglowania przy kolizji i tam jest też ryglowanie po ruszeniu.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.