Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|śląska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2016, 16:30   #1
boniek81@poczta.onet.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.8tdci - wyciek paliwa z przelewu

Witam wszystkich szczęśliwych (lub nie ) uzytkownikow Forda ...
Mój problem zaczął się od wyrwania (pod wpływem ciśnienia) przewodu nadmiaru paliwa z prawego wtrysku .Po próbie naprawy polegającej na wymianie uszczelki problem się powtórzył .Następnie wymieniłem cały układ przelewowy(200zł)i wciąż wyrywało końcówkę ,w związku z tym spiąłem ja opaska zaciskowa co okazało się sukcesem .... już nie wyrywa teraz paliwo wycieka z przewodów wysokiego ciśnienia a bynajmniej tak mi się wydaje sprawdzałem ze sąsiadem .paliwo nie wycieka cały czas tylko tak jakby od czasu do czasu i widać ze silnik jest mokry po świętach jade do mechanika może cos poradzi... na moje oko wygląda to tak jakby w układzie nadmiaru paliwa od czasu do czasu gromadziło się zbyt duże ciśnienie i przepuszcza na którymś wtrysku ... ma ktoś jakies pomysły???? dodam ze silnik na wolnych obrotach pracuje trochę nierówno szczególnie po dojechaniu np. do swiateł trochę nim zatrzesie ,nie wiem czy to ma związek z powyższym problemem .kontrolka z silnika oczywiście swieci wiec zaczniemy po swietach od komputera a o wyniku poinformuje dzięki i pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2016, 16:35   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: 1.8tdci - wyciek paliwa z przelewu

W powrocie nie powinno być dużego ciśnienia, jeśli tak się dzieje to ewidentnie coś jest nie tak. Zator w układzie?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2016, 17:33   #3
boniek81@poczta.onet.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8tdci - wyciek paliwa z przelewu

tak zgadzam się z ciśnieniem ,nie może być duże .... niewiem czy niema jakiegoś zaworu sterowanego który mogl ulec uszkodzeniu
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2016, 17:57   #4
boniek81@poczta.onet.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8tdci - wyciek paliwa z przelewu

dziś wyjąłem wtryski ... jutro jade je sprawdzić ... zobaczymy
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2016, 20:15   #5
boniek81@poczta.onet.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8tdci - wyciek paliwa z przelewu

diagnoza - 1 wtrysk sprawny 3 wtryski uszkodzone cewki w tym jeden wtrysk przepuszcza koszt sprawdzenia wtryskow wg. strony internetowej 50zł od szt według pani na serwisie 100zł szacowany koszt regeneracji razem ze sprawdzeniem 2040zł .kupiłem 4 uzywki z anglika wg sprzedającego 80tys mil przebiegu jutro się okaze czy cos z tego będzie ... koszt zakupu 700zł
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2016, 23:10   #6
boniek81@poczta.onet.pl
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8tdci - wyciek paliwa z przelewu

za sprawdzenie wtryskow udało się wysepic rabat... zapłaciłem 320zł te 4 uzywki na razie smigaja dobrze zobaczymy jak długo
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
paliwo


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.