Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2010, 14:35   #11
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał osama80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie naprawy sa wpisane w komputer wiec mam podkladke jakby po zakonczeniu gwarancji cos znowu bylo nie tak.
Tylko że na wymienione części o ile wiem gwarancja wcale nie idzie od nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 14:45   #12
osama80
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2008
Model: Focus
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał tomunios Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Muszę podjechać do jakiegoś serwisu żeby podłączyli go do kompa i wtedy wyjdzie co jest.
Zna ktoś może jakiś dobrych magików z W-wy ? Oczywiście ASO sobie podaruje...

Mam wrażenie, że coś mi autko nie przyśpiesza jak powinno, tzn. tak jakby sprężarka na pół gwizdka ciągnęła... Też tak miałeś może?
U mnie wszystko bylo ok. Tylko brak abs i esp. Na forum mondeo w uk cos o tym bylo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
osama80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 14:51   #13
osama80
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-11-2008
Model: Focus
Silnik: 2.5
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Tylko że na wymienione części o ile wiem gwarancja wcale nie idzie od nowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapytam sie jeszcze raz. Ale na moje zapytanie czy po wymianie modulu abs na gwarancji po kilku miesiacach bade mial dokladnie taka sama usterke ( tylko juz po gwarancji ) pani powiedziala ze wymienia. Jutro sie upewnie i dam znac.
osama80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 14:54   #14
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Wiem że z lampami jest tak chyba że nawet jak Ci wymienią dzień przed końcem gwarancji to niestety nie oznacza że masz znowu rok czasu na nie gwarancję.

Edit
Znalezione na stronie forda http://www.ford.pl/Serwis/Gwarancja

Gwarancja na części naprawione lub wymienione

Wszystkie oryginalne części zamienne Forda zamontowane w ramach naprawy gwarancyjnej są objęte gwarancją do końca okresu gwarancji podstawowej. Części wymienione w ramach gwarancji nie są zwracane klientowi.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 15-01-2010 o 15:00
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 16:26   #15
kubuspuchaty
ford::advanced
 
Avatar kubuspuchaty
 
Zarejestrowany: 17-01-2008
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: A.D. 2008
Postów: 469
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał tomunios Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Wsiadam dziś do autka z rana a tam po przekręceniu kluczka nie gaśnie kontrolka ABS i ESP. Wczoraj po zaparkowaniu autka w garaży wszystko było ok.
Pojeździłem dziś trochę autem ale nadal nie gaśnie. Pomyślałem, że może gdzieś śnieg się wpakował na czujnik więc szybka myjnia ręczna w okolicach kół ale bez poprawy.

Miał ktoś coś takiego? Może jakaś kosteczka łącząca kable zaszła solą?


Pozdrowka
tomunios
Nie napisałeś z jakiego rocznika masz auto. W starszych wersjach jest to błąd technologiczny. Błędnie wykonano łącznik( plastikowa kostka) czujnika ABS z instalacją elektryczną. Do środka dostaje się woda i powoduje zwarcie. Usterka występuje najczęściej zimą, gdy śnieg dostaje się do tego ustrojstwa. Latem było to prawie niemożliwe.
Problem, który u Ciebie wystąpił był opisany na tym forum. Czasami warto użyć opcji szukaj.
W marcu 2008, usterka ta została zakwalifikowana przez Forda do bezpłatnej naprawy, tzw. akcja serwisowa. Zgłoś się do ASO. Bez tego nic nic zrobisz. A propo , w chwili obecnej masz wyłączone te systemy i radzę ostrożną jazdę i pulsacyjne hamowanie.
Pozdrawiam
kubuspuchaty jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 16:33   #16
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Z 10.2007. W sumie byłem kilka razy nim w serwisie i na jakieś akcje serwisowe się łapałem może tego nie zrobili...
Fakt, że ostatnio przy wymianie opon jak auto było na podnośniku to zobaczyłem z tyłu po środku auta taką białą kosteczkę - taka np. jak przy suficie wisi do żarówki...
Trochę się zdziwiłem że tak sobie przykręcili bez żadnego zabezpieczenia, izolacji itp... może to tam coś nie styka...

Wiem wiem, nie działa ani ABS ani ESP a co najgorsze brakuje mu mocy.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 16:33   #17
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał osama80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie wszystko bylo ok. Tylko brak abs i esp. Na forum mondeo w uk cos o tym bylo. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dzięki, poczytałem i wiem więcej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 19:51   #18
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Napisał kubuspuchaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem, który u Ciebie wystąpił był opisany na tym forum. Czasami warto użyć opcji szukaj.
Szukam, szukam i nie namierzyłem tematu .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 20:50   #19
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Mógł być w temacie o usterkach mondeo wtedy masz lekturę na cały weekend ,ale przynajmniej nic Cię już w mondku nie zaskoczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 20:55   #20
tomunios
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-12-2008
Postów: 14
Domyślnie Odp: Problem z ABS i ESP

Cytat:
Mógł być w temacie o usterkach mondeo wtedy masz lekturę na cały weekend ,ale przynajmniej nic Cię już w mondku nie zaskoczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie czytam... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Trochę tego jest...
A pamiętasz może czy takie same objawy ta usterka z tą kosteczką miała co u mnie?
tomunios jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
abs , esp , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.