Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2017, 21:07   #101
BEN-LOOKER
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2016
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,8
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strasznie szyderczo się wypowiadasz o ludziach. Boli cie , że wydałeś tyle kasy na remont czy co ? Troche kultury. No i skoro adaptacja prawie każdemu poprawiła komfort i kulturę zmiany biegów to coś w tym jest. Ja o adaptacji się nie wypowiadam akurat bo mam swoje zdanie
A i popraw sobie silnik pod nickiem bo nie było 2.8

A poza twoimi wypowiedziami to dopowiem , że również warto kupić używkę PS i mieć nadzieje , że trochę posłuży. Oczywiście od kogoś pewnego , aby mieć realny przebieg. Choć pewnie ciężko znaleźć. Ale lepiej wydać 5 tys niż 20 na nową Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czlowieku jak inaczej odpisac komus takiemu jak ty ktory ma zero pojecia o skrzyni o ktorej sie wypowiada. Co ci pomoglo i co komu pomoglo wiekszosc jak slyszy ze ma dac 10 tys dostaje rzadkiej kupy i nagle im juz pasuje ze szarpie. Stac mnie to zrobilem na nowych czesciach nie twoja sprawa a probuje przestrzec tych ktorych nie stac co ich moze spotkac. Gdyby bylo tak jak mowisz to producent sam by to zalecal a nie zaleca poza 2 przypadkami wymiana zespolu sprzegiel lub sterownika hydraulicznego jak wogole wiesz jak jak on w powershifcie wygladaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. 3 przypadek to zmiana softu oczywiscie w tym wypadku nie ma to wiekszego znaczenia. uzywke to mozesz kupic ty a to tylko potwierdza ze nalezysz do tych o ktorych pisze!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak bys wiedzial cos na temat tych skrzyn to nie pisal bys tych farmazonow ot tak to mozesz sobie wlozyc uzywanego manuala do golfa 2 ale nie powershifta! Poczytaj dowiedz sie co i jak a potem pisz. Ps nie ty bedziesz mi mowil co mam poprawic w moim profilu!

Bump:

Bump:
Cytat:
Napisał wrzoch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawdę to warto w przypadku PSa kupić samochód, który albo ma Gwarancję 12 czy jak się to to teraz nazywa, albo jest w stanie przejść kwalifikację do tej gwarancji bez kosztownego remontu (wymaga wcześniejszego naprawienia usterek jeśli są).

Wtedy można spać spokojnie.

Co do kupna używki, to niestety Powershiftów było milion rodzajów. Różnią się sterowaniem pomiędzy różnymi modelami. Mechatronikę zazwyczaj trzeba przełożyć ze swojego, bo "nowe używane" skrzynie średnio chcą się poddawać parowaniu z PCMem, a bez tego skrzynia nie będzie w pełni działać. Mechanicznie rzekomo wszystkie PSy to to samo, ale starszy inżynier z Getraga (producent tych skrzyń) niekoniecznie chciał się pod tym podpisać.
A co zmieni przelozenie mechatronika jak on niczego nie zmiania! Trzeba przeprogramowac kompa ktory jest w skrzyni a to nie jest proste ale mozliwe�� I nie da sie tego ot tak prosto przelozyc! Zgadzam sie ze warto kupic takiego fordzika z gwarancja tylko to nie takie proste.


Ostatnio edytowane przez BEN-LOOKER ; 25-01-2017 o 21:20
BEN-LOOKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2017, 23:00   #102
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał BEN-LOOKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co zmieni przelozenie mechatronika jak on niczego nie zmiania! Trzeba przeprogramowac kompa ktory jest w skrzyni
Teraz to z siebie robisz tego co nic nie wie. Tak się składa, że mechatronika, to TCM czyli Transmission Control Module, czyli sterownik (komputer) skrzyni razem z elektrozaworami, czujnikami położenia widełek wybieraka i paroma innymi pierdołami. Aby skrzynia działała w pełni poprawnie musi być PCM sparowany z TCM. Procedurę przeprowadza się przy pomocy IDSa, ale jak już przynajmniej jeden kolega z forum się przekonał skrzynia, która po numerach powinna zagrać w jego aucie nie chciała się parować z PCMem.

Cytat:
Napisał BEN-LOOKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stac mnie to zrobilem na nowych czesciach
Bardzo ciekawe jak Ci się to udało, bo z nowych części Ford/Getrag proponuje miskę olejową, pokrywę zespołu sprzęgieł (która jest jednorazowa), do niektórych modeli skrzyń uszczelkę miski olejowej, mechatronikę, mechanikę (jako całość), zespół sprzęgieł (tylko jako całość), filtr zewnętrzny i olej.

Wszystko inne to zamienniki, o których jakości ciężko się wypowiadać. Uszczelnienia, "pistony", tańsze wersje pokrywy sprzęgieł (200 zamiast 1000) i miski olejowej (200 zamiast 1000), zestaw naprawczy tłumika drgań skrętnych, tarcze sprzęgłowe, filtr wewnętrzny skrzyni - to wszystko jest dostępne tylko w zamienniku. Chyba, że transport do Getraga okradniesz albo jakoś od nich bezpośrednio ktoś wyłudzi.
Z tym, że im nie na rękę udostępnianie części, bo
za ~21kPLN sprzedają nową skrzynię
za ~16kPLN sprzedają fabrycznie regenerowaną
w obu przypadkach stara do zwrotu.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 10:39   #103
Buła79
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Piła
Model: S-Max
Silnik: Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cześć,

u mnie delikatnie szarpało z 1 na 2 i mocniej z 2 na 3. nie było to uciążliwe, a miałem ~116 000 Km przebiegu więc pomyślałem że dojadę do wymiany oleju i się zobaczy...
Niestety przy 118 000Km została 1 i wsteczny. awaria typowa dla tych skrzyń: pęknięte zaczepy w tłumiku drgań na skutek czego opiłki w sterowniku i uszkodzone sprzęgło.
Koszt naprawy 6900 netto w Poznaniu (regeneracja sterownika, sprzęgła, nowe zaczepy, olej filtry itp., + eliminacja kilku błędów elektronicznych - zakładam że update softu/adaptacja...)
Porażka...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno powinna przejechać 150 000 km...
Buła79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 11:15   #104
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Panowie ciśnienie to np. na siłowni spuszczać a nie tu na forum.
Proszę o spokojną dyskusję. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2017, 11:19   #105
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Ja już mam 233 kkm i wszystko gra. Jeden z kolegów miał ostatnio klienta co miał nalatane ponad 400 kkm. Nie ma regułyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 07:43   #106
krystianen
FCP member
 
Avatar krystianen
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2013
Skąd: Poznań - Swarzędz
Model: Ford FOCUS MK3
Silnik: 2.0 TDCi 163KM - POWERSHIFT
Rocznik: 2013
Postów: 664
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał Buła79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oszt naprawy 6900 netto w Poznaniu (regeneracja sterownika, sprzęgła, nowe zaczepy, olej filtry itp., + eliminacja kilku błędów elektronicznych - zakładam że update softu/adaptacja...)
gdzie robies skrzynie?
__________________
Fordplus.pl
IDS | GFDRS | UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
////// ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP //////

609 535 500 | krystian@fordplus.pl
krystianen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 07:50   #107
Buła79
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Piła
Model: S-Max
Silnik: Diesel
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: powershift szarpie

w Teo Motors, kolega robił tam DSG w swoim służbowym VW. Po regeneracji zrobił ponad 100KKM w rok i sprzedał. W necie czytałem opinie (~30): 2 negatywne, jedna neutralna. Co do ceny to spróbuje się jeszcze targować. Gdy pytałem o koszty, to przy przyjęciu pokazywali mi focusa w którym komplecik wyszedł 6200 netto (chyba że to stały klient...)
Buła79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 13:52   #108
Rafal Zabik
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: Slupsk
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Panowie a ja mam pytanie z innej beczki. Chcialbym zrobic adaptacje Powershifta w Mondeo mk4 ale mieszkam w Anglii. Czy ktos obeznany w temacie moglby powiedziec jak ta procedura nazywa sie w IDS ale po angielsku, zebym wiedzial o co dokladnie pytac w serwisie?
Rafal Zabik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 17:06   #109
M-S POWER
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-03-2016
Skąd: Łódź Middlesbrough UK
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 185
Domyślnie Odp: powershift szarpie

A gdzie mieszkasz w UK? Wątpię aby coś Ci w UK pomogli. Przerobiłem tutaj sporo fordow i żaden który miałem u siebie nie miał aktualizacji softu

Cytat:
Napisał Rafal Zabik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a ja mam pytanie z innej beczki. Chcialbym zrobic adaptacje Powershifta w Mondeo mk4 ale mieszkam w Anglii. Czy ktos obeznany w temacie moglby powiedziec jak ta procedura nazywa sie w IDS ale po angielsku, zebym wiedzial o co dokladnie pytac w serwisie?
M-S POWER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2017, 19:20   #110
lesiu999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Mondeo MKIV Titanium X Powershift
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: powershift szarpie

Cytat:
Napisał BEN-LOOKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz jakies doswiadczenie czy klepiesz te brednie z nudow? Jakie okladziny? Kto przy zdrowych zmyslach zrzuci skrzynie wymieni tarcze sprzegiel bez regeneracji dwumasa nie wspone ze skoro sprzegla maja dosc to wiekszosc opilkow z nich jest w tej chwili w skrzyni!Zaden skrzyniarz, ktory sie szanuje nie odwali takiej kichy. Wymiana sprzegiel to generalka skrzyni wymiana uszczelnien czyszczenie calej skrzyni montaz nowego sprzegla koszt samego sprzegla okolo 6000zl. Kolega musi szykowac 10 tys i skonczcie z tymi bredniami adaptacje itd sprzegla sa poza nastawami i nic z nimi nie zrobisz bicie w drazek przy przelaczeniu z p na d to najczesciej nadmierny luz na sprzeglach i tyle.
No właśnie mam. I niestety śmiem twierdzić że Ty klepiesz bzdury.
No ale każdy może.
A nie okładziny tylko tarczki (sorki)
A koszt całej roboty z wymianą oleju, czyszczeniem itp to około 4300.
Pozdrawiam
lesiu999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , skrzynia biegów , wymiana oleju



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.