Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2010, 16:30   #31
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Kupowałem już 2-3 razy i nigdy się nie naciąłem. Ale oczywiście ostrożność jest wskazana. Z tym rokiem trochę przesadzasz wg mnie. Ale w przypadku opon 215/60 16 nie ma o czym mowić - nie ma szans kupić takich na allegro.

wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 22:17   #32
Aro_
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 22
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Jakieś 30 sekund szukania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ja z nich jestem zadowolony
Aro_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 09:10   #33
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Tak, ale to nieznacznie taniej niż w sklepach w necie. Mi chodziło bardziej o cenę w okolicy 60% (sam kupiłem za mniej więcej tyle Pirelli P7). Skoro kasa jest priorytetem to jednak może Barum (znalazłem np. za 338 zł) czy Uniroyal (353 zł). Ujdzie też Sava za 335 zł. Te Inifinity faktycznie nie do pobicia cenowo, ale nie warto ryzykować wg mnie.
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 16:03   #34
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Z tego co czytałem o tych Infinity to totalna padaka jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni, a jak to wszystko zacznie topnieć to będzie wesoło. Ja bym nie ryzykował, zaoszczędzisz kilka stów a potem jak się nie zatrzymasz to pójdziesz w tysiące.... ja kupiłem polecane tu Nokiany WR G2 215/60R16 XL 99 H, nie potrafię ich ocenić bo nie jeździłem s-max na innych więc nie mam porównania.
Wiem tylko że jak żona ostatnio wsiadła do forda i pojechała do sklepu to powiedziała że zimą nigdy więcej w takich warunkach. Na co dzień jeździ octavią II na Dunlop SP winter sport M3. Nie wiem czy to dlatego że po prostu s-max zachowuje się inaczej bo jest wyższy, dłuższy rozstaw osi czy dlatego że ma gorsze opony ale stwierdziła że ford radzi sobie dużo gorzej w takich warunkach. Octavia nie tańczy tak jak ford i jest łatwiejsza do opanowania...
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 20:16   #35
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co czytałem o tych Infinity to totalna padaka jeśli chodzi o zachowanie na mokrej nawierzchni, a jak to wszystko zacznie topnieć to będzie wesoło. Ja bym nie ryzykował, zaoszczędzisz kilka stów a potem jak się nie zatrzymasz to pójdziesz w tysiące.... ja kupiłem polecane tu Nokiany WR G2 215/60R16 XL 99 H, nie potrafię ich ocenić bo nie jeździłem s-max na innych więc nie mam porównania.
Wiem tylko że jak żona ostatnio wsiadła do forda i pojechała do sklepu to powiedziała że zimą nigdy więcej w takich warunkach. Na co dzień jeździ octavią II na Dunlop SP winter sport M3. Nie wiem czy to dlatego że po prostu s-max zachowuje się inaczej bo jest wyższy, dłuższy rozstaw osi czy dlatego że ma gorsze opony ale stwierdziła że ford radzi sobie dużo gorzej w takich warunkach. Octavia nie tańczy tak jak ford i jest łatwiejsza do opanowania...
Ja też mam Maksia na Nokiankach WR G2 i nie jestem z nich zadowolony. Chodzi o zachowanie na śliskiej (nie mylić mokrej - bo w tym przypadku super) nawierzchni - auto tańczy i miejscami trudno go opanować. Drugi samochodzik to tak jak w Twoim przypadku Octavka II na Firestonkach Winterhawkach i tu z kolei raczej same pozytywy. Tylko, że przy takim porównaniu trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dwie chyba najważniejsze rzeczy. Po pierwsze to całkiem odmienne samochody o różnych masach, gabarytach, a druga to jednak inne rozmiary kółek - 225/50 R17 i 205/55 R16. I całe porównanie o kant d.... rozbić.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2010, 20:28   #36
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

No właśnie, dlatego też nie staram się porównywać, to są 2 odmienne samochody ale mam wrażenie że Maksiu w innych kapciach jeździłby dużo lepiej... tak to jest jak się pożałuje 100 na 1 szt....
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 11:44   #37
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie, dlatego też nie staram się porównywać, to są 2 odmienne samochody ale mam wrażenie że Maksiu w innych kapciach jeździłby dużo lepiej... tak to jest jak się pożałuje 100 na 1 szt....
U mnie było z tymi Nokiankami trochę inaczej. Kółka z oponami zimowymi dostałem w gratisie z salonu. Pierwotnie były Fuldy i jeździło się nieźle, ale po odprowadzeniu Maksia z powrotem do obszycia skórką okazało się, że oponki są w złym rozmiarze. Więc przy odbieraniu dostałem ponoć lepsze Nokianki WR G2 w prawidłowym rozmiarze. No i szybko się okazało, że niestety nie jest to mistrzostwo świata.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 12:15   #38
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

Dostałeś je za friko? Jak tak to już powinna zapalić się lampka w głowie że z tymi oponami jest coś nie tak...
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2010, 16:31   #39
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

To skomplikowana sprawa z tym i innymi gratisami. Chodziło z grubsza o trochę spóźnienia w wydaniu samochodu.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2010, 09:40   #40
jojojo
ford::average
 
Avatar jojojo
 
Zarejestrowany: 20-04-2009
Skąd: kuj-pom
Model: S-MAX Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 94
Domyślnie Odp: Jakie felgi i oponki dla S-maxa na zimę...pomocy

A ja głupi się tak martwiłem i żałowałem, że nie dostałem już Nokiana WR G2 w moim rozmiarze.

Mam kierunkowe Gislaved Euro Frost i jestem baaardzo zadowolony !!!
__________________
abstynent, ale nie fanatyk...
jojojo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.