Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-01-2015, 19:18   #131
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Jak wynika z opisu podbija on napięcie dla Ledów do ok 30 V, którego ten model widocznie potrzebuje. Normalnie jedna dioda LED jako pojedynczy element zadowala się napięciem ok 3V, ale przy połączeniu szeregowym potrzebne jest wyższe. Ponadto jest tam pewnie przekaźnik, który wyłącza Ledy gdy pojawia się napięcie na światłach mijania. Z tego co piszesz wynika, że chyba potrzebuję zamontować czujnik deszczu. Oczywiście chcę tego także dla wycieraczek, wygoda duża - ale jest kłopot z montażem do szyby. Trzeba chyba kleić specjalny pierścień, którego nie mam. Coś wykombinuję, ale postanowiłem zrobić to w lewym, górnym rogu szyby. Wycieraczka sięga tam dobrze, a być może uda mi się załatwić docisk czujnika korzystając ze słupka, bez klejenia do szyby.
Ten tzw reflex na szybie (tak mi się zdawało) - wcale nim nie jest, ale świadczy że masz "full wypas" a więc także asystent parkowania i kamerę rozpoznającą znaki drogowe. Szczerze ( w sensie pozytywnym) zazdroszczę, ale za to pochwalić się mogę moją 8" nawigacją, telewizją, DVD i internetem w samochodzie. Ogólnie chińskim urządzeniem pracującym na Androidzie. Duża radość.


Ostatnio edytowane przez jadja ; 01-01-2015 o 19:23
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2015, 19:39   #132
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

nie mam rozpoznawania znaków nie był mi ten pakiet potrzebny mam system parkowania / też rzadko korzystam /, system zapobiegający kolizjom nie próbowałem oraz automatyczne wycieraczki z czujnikiem deszczu , automatyczną klimę , tempomat , podgrzewane szybę przednią i dysze oraz lusterka , tempomat i takie tam szmery bajery jedyne czego żałuje to że nie domówiłem przyciemnianych szyb jak kupowałem auto to już wiedziałem co che mieć z czego korzystam w praktyce - nie kupuję czego i płacę za coś po to aby tylko było w aucie --- podeślij fotki tej 8" nawigacją, telewizją, DVD i internetem ile dałeś i gdzie kupowałeś jak z montażem
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 02:51   #133
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Zdjęcie pod tym adresem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Kupowałem na aliexpress, ale gdybyś był zainteresowany to wybierz sam dostawcę (jest ich wielu), ponieważ ja do mojego dostawcy mam parę zastrzeżeń. Koszt w zł to ok 1500 PLN, teraz drożej bo dolar poszedł w górę. Montaż to ok 1 godzina roboty, samodzielny. Sprawa jest prosta - tylko przepięcie wtyczek. Internet może być od razu wbudowany, na kartę SIM - opcja zamówienia. Ja korzystam z dodatkowego routera WiFi na SIMie. Podobnie robię z TV (dodatkowy, WiFi tunerek DTV) i aplikacja AirTV na Androida. Co prawda moja "nawigacja" ma wbudowany własny tuner TV, ale jest on bez opcji HD, a więc nie ma np TV1 i TV2. Gdybyś kupował z TV - to zamówić trzeba z tunerem MPEG4. A może warto pytać także czy mają tuner z HD. Korespondencja po angielsku.
W razie decyzji na tak - Życzę sukcesów!
PS. Po wymianie kierownicy na pełnofunkcyjną - aktywowałem u kolegi mayak (z naszego forum) także tempomat, asystenta jazdy pod górę i automatyczne ryglowanie zamków po przekroczeniu prędkości ok 5 km/h. Tej ostatniej opcji nie sprzedają (taki przepisy), ale jest ona w komputerze "zaszyta".

Ostatnio edytowane przez jadja ; 02-01-2015 o 02:56
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 06:38   #134
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

dzięki za info i porady fajne to masz może się skuszę lecz nie wiem czy nie będzie u mnie problemu z wyświetlaniem komunikatów np. do asystenta parkowania
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 07:56   #135
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Urządzenie wyświetla wszelkie komunikaty, z klimy, z otwarcia drzwi także z asystenta parkowania. Ja go nie mam, dlatego przez chwilę widzę zarys samochodu z czerwonymi liniami przy zderzakach, ale zaraz u mnie gaśnie - brak tych czujników.Generalnie jest łaczność z CAN. Bez problemów akceptuje np dowoną kamere wsteczną, ekran urządzenia automatycznie przechodzi na odbiór z kamery po wrzuceniu wstecznego. U mnie na próbach działa super, muszę tylko podłączyć na stałe, a to trochę kłopot z przeciągnięciem kabli.
Trochę jednak odeszliśmy od wątku - oswietlenie LED, dlatego jeśli te tematy Cię interesują jest też osobny dział [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Może Cię zainteresuje mój pomysł na pozbycie się niewygodnego pilota do otwierania bramy garażu? Ja wbudowałem go w samochód, a przycisk pilota zamontowałem w podłokietniku.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 14:44   #136
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Chłopaki mam pytanie będzie ktoś jeszcze zamawiał te światła podłączył bym się do zamówienia
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2015, 17:27   #137
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

mogę Ci zamówić jak chcesz
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 18:51   #138
combit
ford::average
 
Avatar combit
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-09-2012
Skąd: Wieluń
Model: Focus ecoboost MK3 / Fiesta ST 182KM MK7
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 128
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

Bylbym chetny jaki jest calkowity koszt ?
combit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2015, 21:29   #139
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

to zależy jak chcesz DHL - ok 85 -90 $ + VAT do zapłaty od całosci zapłaty czy czekasz ok 3 tyg. poczta China i jest 63 $ [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 17:37   #140
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: światła do jazdy dziennej po montażu

i kolejny FF3 czeka na LEDY , zamówione koledze - combit
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bezpiecznik , drl , focus , światła dzienne



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.