Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2005, 12:07   #21
Piro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Kraków
Postów: 122
Domyślnie

Muszą dokładać silnik krokowy (właściwie niezbyt potrzebny) ze względów wymogów rejestracyjnych.

__________________
Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Ale z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże
Vtech & Magazyn KMH & tdi.pl - portal o dieslach
Piro jest offline  
Stary 24-02-2005, 23:15   #22
Sarna1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2005
Model: Focus MK III
Silnik: 1.6 115KM diesel
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie

Witam

Bardzo sie ciesze ze natrafilem na ten watek - kolega z forum beemka-klub.pl wstawil link i zapoznalem sie z trescia tematu.

Posiadam samochod BMW z silnikiem R6 12V i jestem bardzo zainteresowany wlasnie w temacie Blos'a, znalazlem nawet jeden punkt u mnie w miescie (Slupsk) w ktorym maja taki mikser ale niestety pozbawiony jest on membran i niemozliwe jest jego wykorzystanie - teraz pytanie do Piro

Czy w samochodach marki BMW wlasnie z silnikami serii M20 i M30 (przeplywomierz klapowy) jest mozliwe zamontowanie takiego miksera ??? Jak ksztaltowalaby sie cena takiego urzadzenia wraz z regulacja na hamowni ??? Mam juz dosc instalacji gazowej opartej na mikserze (mam instalacje I generacji) - owszem nie moge narzekac - autem jezdzi sie tanio i niezawodnie od przeszlo 2 lat nie bylo najmniejszego poroblemu z instalacja ale jak czasami pozbede sie miksera i klapy z antywybuchem i pojezdze na benzynie to az sie lezka w oku kreci ile to auto traci przez instalacje LPG.....


Pozdrawiam

Marcin
Sarna1 jest offline  
Stary 02-03-2005, 20:07   #23
Piro
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-01-2005
Skąd: Kraków
Postów: 122
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sarna1
Czy w samochodach marki BMW wlasnie z silnikami serii M20 i M30 (przeplywomierz klapowy) jest mozliwe zamontowanie takiego miksera ??? Jak ksztaltowalaby sie cena takiego urzadzenia wraz z regulacja na hamowni ??? Mam juz dosc instalacji gazowej opartej na mikserze (mam instalacje I generacji) - owszem nie moge narzekac - autem jezdzi sie tanio i niezawodnie od przeszlo 2 lat nie bylo najmniejszego poroblemu z instalacja ale jak czasami pozbede sie miksera i klapy z antywybuchem i pojezdze na benzynie to az sie lezka w oku kreci ile to auto traci przez instalacje LPG.....
- Typ przepływomierza nie ma znaczenia, ponieważ nie ma znaczenia czy i jak jest mierzona masa powietrza. Zatem nie ma przeciwwskazań
- Cena Blosa to ok. 300 pln + VAT. Cena strojenia na hamowni zależy od konkretnej firmy. Nie reklamuję żadnej firmy (wypowiadam się jako osoba prywatna) - trzeba dzwonić i pytać. Powinno być tanie bo robi się to najdalej w godzinę, naprawdę banalnie.
__________________
Alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Ale z drugiej strony - mleko też ich nie rozwiąże
Vtech & Magazyn KMH & tdi.pl - portal o dieslach
Piro jest offline  
Stary 05-04-2005, 13:41   #24
fokasa
FCP member
 
Zarejestrowany: 27-09-2004
Skąd: Kraków
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie

Witam

Czy doświadczenie z montażem blosa w V6, doszło do skutku i jeśli tak to czy są jakieś uwagi, pytam bo w czwartek jestem umówiny na montaż i jakby coś było nie tak to się jeszcze moge rozmyślić ;-).

Zgóry dzięki za info
pozdrawiam
Marcin

[ Dodano: 2005-04-07, 09:24 ]
No dobra i tak zakładam ;-))

zobaczymy jak to będzie działać, kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi

pozdrawiam
w tych smutnych dniach
Marcin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fokasa jest offline  
Stary 20-04-2005, 13:32   #25
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Hmmm, czy z tego, że wszyscy, którzy mieli brać udział w tym doświadczeniu, przestali się odzywać, należy wnioskować, że stała się jakaś katastrofa? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
llechu jest offline  
Stary 20-04-2005, 23:14   #26
rjas
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-06-2004
Skąd: Kraków
Postów: 60
Domyślnie

Jakby to ująć oględnie ? Nikt nikomu się nie narzuca i czas sobie leci. To tyle.
__________________
Pozdrawiam
rjas

Już odebrałem nowe - Vectra kombi 1.9 CDTI 150 kM, 320 Nm.
rjas jest offline  
Stary 21-04-2005, 14:31   #27
fokasa
FCP member
 
Zarejestrowany: 27-09-2004
Skąd: Kraków
Model: KA
Silnik: 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie

No cóż musze powiedzieć że prawie ;-) dwa blosy są już zrobione, piszę prawie dlatego, że mój jest zmontowany, wstępnie wyregulowany i... jeździ, jeździ jak na razie porównywalnie z instalacją mikserową, z tym że faktycznie w pełnym zakresie obrotów zachowuje się tak samo, żadnych zawahań, spadków mocy, itp. nie mniej jeszcze dynamika trochę odstaje od benzyny, no ale jeszcze została mi hamownia i regulacja na niej właśnie i poprawienie i wydłużenie dolotu (nieco za blisko kolektora dolotowego dali blosa).

Z tego co wiem to Struna ma juz skończonego blosa, może jeszcze coś więcej powie na ten temat.

Reasumując jak na razie jestem umiarkowanie zadowolony, ale jeszcze nic nie neguję bo jest jeszcze nie skończony więc jakby trudno to całościowo ocenić. O taką ocenę pokuszę się po wtorku, wtedy jestem umówiony na hamownię, więc na razie wstrzymuję się od głosu ;-).

pozdrawiam
Marcin
fokasa jest offline  
Stary 21-04-2005, 16:50   #28
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

no ja jeszcze nie skończony - parownik nie wydalałi dołożylęm drugi - mam teraz drobny problem ze zmułką w środkowym przedziale obrotów ale jak mniemam sam jestem jego wytwórcą ( nierównej długości węże gazowe z parowników ) poprawię to jeszcze i musze jeszcze raz się zhamować bo takie na oko kręcenie to nie bardzo się sprawdza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale tak czy owak poprawa znaczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Struna jest offline  
Stary 25-04-2005, 12:58   #29
corejack
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-12-2004
Skąd: Mazowieckie
Model: mondeo-wspomnienie
Silnik: 2.5v6
Rocznik: 1995
Postów: 114
Domyślnie

Zaglądam do tego tematu już dłuższy czas i w sumie do tej pory nie ma wśród nas tutaj kompletnie przerobionego i zmierzonego (hamownia) auta.
Piro,
jeśli jednak, jak wynika z Twego opisu, to jest tak genialne i pozwala na uzyskanie niewiele niższej mocy, niż na Pb przy jednoczesnym obniżeniu spalania, to byłbym mocno zainteresowany założeniem tego urządznia. Obecnie mam LPG na układzie AL700. Oczywiście dynamikę - zwłaszcza na wyższych obrotach - diabli wzięli...
corejack jest offline  
Stary 07-05-2005, 09:55   #30
Mondziawka
ford::average
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Haverhill
Model: Focus titanium x
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 192
Domyślnie Re: Gaz do zapalniczek :)

Cytat:
Napisał Piro

Z gaźnikiem gazowym takie zjawiska nie wystąpią nigdy. Można sobie darować głupawe klapki przeciwwybuchowe, zwężki i cały ten cyrk. Silnik na benzynie ssie bez ograniczeń, podobnie nie jest dławiony na gazie. Można stosować filtry stożkowe, doloty rezonansowe, turbo (suszareczki muszą jednak mieć reduktor z ciśnieniem zależnym od ciśnienia doładowania - albo kupuje się odpowiedni reduktor albo przerabia istniejący przez dołożenie kompensacji - jedna dziurka + rurka - choć nie każdy da się niestety przerobić). Wszystko to wynika z zasady pracy "blosa" - reakcji tylko na przepływ a nie na podciśnienie.

Rozumiem ze dolozenietej kompensacji a co za tym idzie przrobki parownika stosuje sie tylko w silnikach uturbionych?
Mondziawka jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.