Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2020, 00:27   #2001
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Szkoda tylko że ten słaby samochód, słabego producenta w słabej klasie C kosztuje wielu w granicach mocnych 100k...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 08:00   #2002
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda tylko że ten słaby samochód, słabego producenta w słabej klasie C kosztuje wielu w granicach mocnych 100k...
Tyle kosztują dziś auta. Pora do tego przywyknąć lub szukać okazji na własną kieszeń na rynku aut używanych.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 08:18   #2003
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał mdmowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automat w dieslu źle chodzi u pojedynczych osób.
tak po prawdzie to on wszędzie chodzi słabo, nawet jak akurat nie robi problemów. To jest kiepska skrzynia, bo ani nie jest specjalnie komfortowa, ani szybka. Ma zarówno wady hydrokinetyka (podwyższone spalanie, wolne zmiany biegów), jak i dwusprzęgłówki (niezbyt gładka praca, poszarpywanie), a jakoś niespecjalnie zalety któregoś z tych typów. Zmienia biegi, ale to tyle.

Cytat:
Napisał Fiesta Mk8 ST Line Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda tylko że ten słaby samochód, słabego producenta w słabej klasie C kosztuje wielu w granicach mocnych 100k...
nic tylko podziękować za wspaniałe pomysły UE - obowiązkowe wyposażenie w elementy, które praktycznie każdy wyłącza po odpaleniu auta czy wspaniała metodyka liczenia średniej emisji gamy i kary za jej przekroczenie...
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 09:01   #2004
potraff
ford::advanced
 
Avatar potraff
 
Imię: Wiktor
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus cztery z kartonem mleka a był mondeusz cztery
Silnik: EB
Rocznik: 2018
Postów: 445
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak wciśniesz, to jednak widać, że wisi po prostu w podsufitce
Ja nie ruszam go, ale żona z córą nieraz go włączały, a do tego żona za chiny z początku nie umiała włączyć światła i mocno go naciskała, co mnie denerwowało, stąd kojarzę, że u mnie ono nie wisi. Raz prawie awanturę miałem o to, bo wyraziłem się o jej umiejętnościach, nerwów było sporo i nie szczypała się próbując włączyć.
Cytat:
Napisał 77pawelkrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem właściwości jezdne (jak na kombi..) są świetne, wyciszenie niezłe, pozostały fizyczne guziki i pokrętła klimy /radia (mam awersje do tabletów od wszystkiego) i dużo miejsca w środku. Jak na potrzeby rodzinnego auta jest super
Owszem, ja też jestem zadowolony z auta, ostatnio jechałem Astrą J, podobne wykończenie, wcześniej śledziłem forum Hyundaia bo do i30 się szykowałem, też są problemy z tamtym modelem, ale rok temu było dużo mniej. Jestem na grupie o FFmk4 na fejsie i tam też są różne jaja opisywane głównie z tabletem.
Kolega ma służbowego i30 to te same miejsca trzeszczą co u mnie.

Ja kupiłem swojego z placu z rabatem 20 tys zł, za 74 (trend edition buissnes) i za tą cenę nie narzekam na trzeszczące pod dotykiem boczki drzwi, ten plastik czarny za oknem.
Za to mam jednego z najcichszych kompaktów, z obszernym wnętrzem. Z fajnym prowadzeniem mimo belki na tylnym zawieszeniu. Ma to co chciałem, plus kilka rzeczy, na które nie zwracałem uwagę, a dziś jestem z nich zadowolony (ot bezdotykowy dostęp, czujniki parkowania, nawi fabryczne).
U mnie na razie więcej plusów od minusów, zresztą ja ok 3 miesiące szykowałem sie do zakupu auta, więc nie jest decyzja podjęta pod wpływem impulsu. Ale...

...Ale gdybym się szykował do zakupu kombi w cenie ponad 100 tys zł, to osobiście uważam, że lepiej uderzyć choćby w Mondeo mk5.

Ja jednak nie zwracałbym uwagi przy zakupie na rzeczy typu:
- słabo zamontowane światło (no może jak bym to zobaczył, to trochę bym się zastanowił, a raczej od razu przy odbiorze kazałbym to poprawić),
- na zegary a dokładnie ich ułożenie, bo do tego po kilku dniach się przyzwyczai kierowca
- na wsteczny, jeździłem sporą ilością aut i wsteczny był różnie ustawiony i to chwilę trwa by zapamiętać, a na pewno nie jest to coś co może skreślić auto pod kątem zakupu.

Przed zakupem czytałem fora cytryny, hyundaia i mnie np od PSA odrzuciła sytuacja z roztapiającym się paskiem i awarią silnika od której producent się odwraca i zwala winę na właściciela, czy sytuacja jak w Hondzie, gdzie producent zwalał na kierowców winę za wadę skrzynie biegów, choć to tylko w TypR, no ale kurde, auto "sportowe" i co trzeba jeździć wolno? Więc ja z tego wątku bym wyciągnął wnioski dla siebie, zastanowił bym się, czy te problemy będą mnie wkurzały i jeśli tak, to skreśliłbym pewne wyposażenie. Np? Nie sync2,5 a 3,0, ja mam i nic się nie dzieje, a w 2,5 sporo ludzi pisze o problemach.
potraff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 09:30   #2005
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Broniłem już tej skrzyni kilkukrotnie i dalej będę. Największe porównanie mam do aisina 6 i 8 biegów oraz 7dct.
Wiem, że przejechane 20 k wiosny nie czyli, ale zmienia biegi bardzo płynnie i równie szybo co aisin 8 , przy kikdownie też przyzwoicie trafia w poprawy bieg, a potrafi zrzucić 3 biegi.
Lag przy ruszaniu spod świateł mniejszy niż aisin 6 i porównywalny do aisin 8.
Leg z D na R wynika z faktu, że sterowania jest elektryczne (silniczki potrzebują czas na przestawieni).
W kwestii większego spalania pełna zgoda w warunkach miejskich. Na trasie różnica jest marginalna.
W kwestii ceny hmm katalogowo ponad 120 k, finalnie zapłacone delikatnie poniżej 100 k.
Biorąc podobną konfigurację śmiem twierdzić, że jest to jedno z tańszych aut.
Octavia to świeżynka, ale podobna konfiguracja to prawie 130 k + automat którego jeszcze brak w 1.5. Leon kilka kpln taniej niż octavia wliczając pakiet promocyjny na start.

Niestety, ale kompakty tyle już kosztują. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 11:40   #2006
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Lag z D na R o odwrotnie pojawił się po jakims czasie. W przedprodukcyjnych modelach działało to normalnie i szybko. Wystarczy oglądać test Pertyna

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 14:06   #2007
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Petryn miał wyłączony autohold który w swoim działaniu potęguje uczucie "lagu".
Do czasu działania silniczków elektrycznych trzeba doliczyć czas na zablokowanie i zwolnienie hamulca.
Ma też znaczenie czy kręcisz kółkiem wolno czy szybko i czy trafiasz dokładnie z żądaną pozycję.
Bardzo dobrze to widać przy wyłączaniu silnika tzn. po skończeniu jazdy na D lub R po prostu wyłączam silnik a automat sam wraca na P. Zajmuje to dobre 2 sekundy.
Będę się upierał, że to nie wina skrzyni ale elektrycznego wybieraka.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 14:23   #2008
Fiesta Mk8 ST Line
ford::professional
 
Avatar Fiesta Mk8 ST Line
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2018
Skąd: Tarnów
Model: Fiesta Mk8 ST-Line, Mondeo Mk5 Turnier PS
Silnik: 1.0 EB, 2.0 ropniok
Rocznik: 2018, 2019
Postów: 1,040
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

A jednak obstawiam oprogramowanie, podobnie jak w Dsg w ostatnich wersjach ukierunkowanych na niską emisję dla potrzeb wltp. Założę sie ze gdyby chcieli, wystarczy zmiana kilku linijek w kodzie oprogramowania i skrzynia nie miała by żadnego laga.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Fiesta Mk8 ST Line jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 14:34   #2009
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,419
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał blablawla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Petryn miał wyłączony autohold który w swoim działaniu potęguje uczucie "lagu".
bez autoholda lag i tak jest.
BTW, autohold w połączeniu z tym automatem też działa bardzo dziwnie.

Ostatnio edytowane przez bidżej ; 06-05-2020 o 14:47
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 14:47   #2010
mlask
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-05-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK4 ST-Line
Silnik: EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2018
Postów: 57
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- pojawiła się nowa mata na półkę z ładowarką - taka, jaką od paru miesięcy montują w nowych Focusach, z bardziej przyczepną powierzchnią pod telefonem i dodatkowymi wystającymi elementami ograniczającymi ruch telefonu, numer części 2424_10 (ewentualnie 2424210), do kupienia w cenie 15€, czyli pewnie jakieś 60pln.
Potwierdzam, że jest bez problemu dostępna (na zamówienie) w Polsce. Zamówiona w ASO 30 kwietnia, dziś była do odbioru. Koszt w złotówkach wyszedł dokładnie 54,40 PLN. Póki co nie wiem, na ile będzie lepiej - ale na pewno estetyczniej niż dotychczasowe stosowane przeze mnie rozwiązanie ("fixate gel pad" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więcej zdjęć na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mlask jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.