Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2018, 09:17   #1
kruuuf
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 01-10-2018
Model: skoda
Silnik: 1.2
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie 2 foteliki RWF i pasażer

Dzień dobry,
za kilka miesięcy urodzi nam się drugie dziecko, obecnie posiadam 13 letnią Fabię z fotelikiem Axkid Rekid, który na tyle mocno przesuwa przedni fotel, że jest on wyjęty z użytku dla osoby wyższej niż 1.50m.
Oczywistym jest, że szukam czegoś większego, mam budżet około 18tys. i wpadł mi w oko C-max.
Czy ktoś ma doświadczenie w montowaniu 2 fotelików RWF w tym samochodzie?
Ciekawa jestem, czy da się dwa takie fotele zamontować np. na środku i z prawej strony, żeby z lewej jeszcze mógł usiąść pasażer? (przy RWF przeciskanie się pasażera na środek wydaje mi się być niewykonalnym)
Nie chciałabym uciekać do 7-osobowych samochodów ze względów finansowych i hmmm parkingowych, ale mąż nie chce żebyśmy zostali z 2-osobowym autem...
Proszę o pomoc i wszelkie opinie...

kruuuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2018, 10:10   #2
adamon
ford::advanced
 
Avatar adamon
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Pajęczno
Model: FOCUS C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 447
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

tu pytaj:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
adamon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 19:54   #3
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

Na pewno nie ma co porównywać Skody Fabi do C-maxa pod względem miejsca . Fabia jest ciasnym autem raczej na 2 osoby. Na środkowym foteliku będzie raczej ciężko zamocować fotelik bo jest węższy.
Na pewno nie braknie miejsca dla 4 osób, a nawet jeśli zamontujesz fotelik po prawej lub lewej to dziecko zmieści się na środkowy a drugi skrajny osoba dorosła. Jakiego silnika poszukujecie ON czy PB .
Fajnie by było uzupełnić profil by wiedzieć z jakiego rejonu Polski piszesz.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 20:24   #4
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

i również oczywistym jest , że i w focusie przedni fotel będzie przesunięty do przodu , co również zmniejszy przestrzeń dla pasażera z przodu , no na pewno mniej niż w fabii,
ale jednak.

I trzeba wziąć pod uwagę jeszcze ( jeżeli Cmax na szerokość jest jak focus ) to z tyłu osoba dorosła będzie miała problem ze zmieszczeniem się. Moja żona wcale gruba nie jest , a nie zmieściła się barkami ( tyłek wlazł ) na środku pomiędzy 2 foteliki. Dziecko wejdzie. Oczywiście powtarzam , że w focusie tak jest , nie wiem jak parametrami dorównuje cmax , jeżeli chodzi o szerokość.

W skrócie : w takim samochodzie z dwoma fotelikami RWF będzie więcej miejsca niż w fabii zarówno do przodu jak i na boki , ale jednak dalej będzie blisko i ciepło jak sardynkom w puszce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2018, 20:42   #5
Petru23
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Kielce
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0L Duratec-HE PFI 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 378
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

zalezy jeszcze jakie foteliki. Ja mam z tyły Safety1 primeofix i teoretycznie drugi na środkowym by się zmieścił, ale obawiam się, że stykałyby się bokami o ile by się zmieściły. Poza tym fotelik jest zabezpieczony stopką czy TT? Nie kojarzę za środkowym fotelem mocowania TT, oraz nie widzę stopki po środku (delikatne ale jednak wybrzuszenie jest). Za fotelami masz schowki, także nie wiem czy stopka wpasowałaby się między nimi a fotelem. Może wypaść właśnie na schowku.
Nie mam znajomego z fotelikiem RWF więc nie mam też jak sprawdzić. Mogę co najwyżej porobić suche pomiary korzystając z jakiś tektur czy coś dla wyznaczenia szerokości fotelików.
Ew mogę zdjęcia z jednym zamontowanym RWF Ci przesłać z jakąś skalą, miarką i zapewne coś to pomoże.

A najlepiej to wziąć foteliki, jechać na jakiś komis i przymierzyć. Osobiście uważam, że mając fotelik należy przed zakupem auta sprawdzić, czy pasuje. Nie zawsze kąt między oparciem a siedziskiem fotela/kanapy jest odpowiedni dla fotelika. Ja muszę podkładać pod przód fotelika ręczniki, aby dziecku głowa nie opadała (montaż przodem do kierunku jazdy). Bez podłożenia pod fotelik znów plecy fotelika nie opierają się na oparciu z tyłu. A oparcia regulowane w cmax nie są, w przeciwieństwie do alhambry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chcesz bez problemu zmieścić dwa RWF i pasażera to kup sobie coś z SGA. Przed Cmaxem miałem Alhambrę w tdiku, i powiem Ci że rozpieściła straszliwie ilością miejsca i komfortem podróży. Na drodze gabaryt gulfa V w kombi (z hakiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) A przy zamontowanym foteliku można jeszcze przejść między nim a fotelem z przodu.
Masz dobre benzyny lubiące gaz (1.8T w S/A oraz 2,3 w Galaxy), diesla nie polecę. Alha skutecznie mnie z nich wyleczyła.

Ostatnio edytowane przez Petru23 ; 02-10-2018 o 20:49
Petru23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 06:40   #6
kruuuf
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 01-10-2018
Model: skoda
Silnik: 1.2
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

Nasz fotelik jest 9-25 wiec wiekszy niz safety1, do tego axkid wiec całkiem krowa. Z tego co kojarze "w plecach" w najszerszym miejscu ma ok 45cm. Mocowany jest na isofix a od 18kg na pasy samochodowe, a z przodu na pasy do szyn przedniego fotela i stopka stabilizujaca. Dlatego (wydaje mi sie) uniemozliwia to ewentualne wejscie doroslego pasazera na srodek kanapy nawet jesli zostanie tam miejsce... Z barkami nie ma problemu bo rwfy maja najwiecej szerokosci tam gdzie czlowiek nogi, ale doatac sie tam to chyba przez bagażnik albo przednie fotele :|

Chcialam uniknąć kupowania tak wielkiego czołgu bo jednak więcej jezdzimy po mieście a i budzet na zakup mamy niezbyt wielki (absolutne max 20k na max 12latka w benzynie/gazie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) a na slasku jakos i tak ciezko nawet z tym cmaxem...

Pojechałabym do komisu z fotelikami ale mam tylko jeden, łupinki jeszcze nie kupilismy bo wolalabym ją kupic dopiero po zakupie auta i wtedy kupic odpowiednia.... Ohhhhhhh....

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez kruuuf ; 03-10-2018 o 06:45
kruuuf jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 11:55   #7
the_rian
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-05-2013
Model: Focus C-Max
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 12
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

Mam ten sam dylemat co autorka, też fotelik Axkida, ale Minikid. I o ile ze skorupą pewnie jakoś uda się przejeździć te parę miesięcy, ale przyjdzie ten czas że trzeba będzie kupić i upchać z tyłu drugiego RWF-a. I nie bardzo to widzę, biorąc pod uwagę, że Axkid wymaga przypięcia do szyn fotela. A szyny są tak skonstruowane, że fotel trzeba przesunąć mocno do przodu, żeby zamocować pasy od fotelika. I co, mam sobie nogi w kolanach upierdzielić?
the_rian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-10-2018, 13:21   #8
pilot14
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: C-max / Transit
Silnik: 1.6 TDCI 109 KM / 2.0 TDDI 100 KM
Rocznik: 2008 / 2003
Postów: 188
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

Przy opcji RWF po lewej stronie jest ciężko (jeśli mowa o foteliku dla nieco starszego dziecka 2 - 4 lata) a raczej jest to niewykonalne gdy kierowca jest powyżej 170 cm.
Przy opcji RWF z prawej strony jest to do przejścia. Ale też szału nie ma dla pasażera.

Gdy są z tłu dwa foteliki, samochód robi się praktycznie dwuosobowy. Ciężko jest by ktoś podróżował na dłuższe odcinki na środkowym fotelu.
__________________
Regulamin $23
pilot14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2018, 20:28   #9
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: 2 foteliki RWF i pasażer

Ja zanim kupiłem Recaro na isofixy miałem takie dwa foteliki mocowane na pasy i mieściły się z tyłu bezproblemu fakt iż w środku zmieściło by się tylko raczej dziecko lub ściśnięta moja luba. Ale zazwyczaj jędziliśmy oboje z przodu dzieci z tyłu.
c-matix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.