Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2018, 23:27   #1
comeback
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2018
Model: MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Dziwny dźwięk na luzie oraz skacząca temperatura

Witam,

Posiadam forda focus 1.8 TDCI ostatnio zauważyłem, że gdy szybko zdjemne nogę z sprzęgła słyszę dziwny dźwięk, tak jakby koło dwumasowe ale gdy zrobię to trochę wolniej jest ok. Sprzęgło komplet było podobno w autku wymieniane nie dawno (samochód mam od niedawna). Czy to faktycznie może być koło dwumasowe? A jeżeli nie to jakie są jeszcze możliwe przyczyny ? Dodam, że na pedale sprzęgła nie czuje żadnych bić, a samo sprzęgło chodzi b.dobrze.

Także zauważyłem, że przy dodaniu gazu wskaźnik temperatury spada w dół, gdy stoi albo jadę wolno jest ok. Czytałem że to może być zapowietrzony płyn chłodniczy, starałem się go odpowietrzyć. Odkręciłem korek i włączyłem samochód lecz nie pomogło dalej jest taki sam problem, jeszcze doczytałem że termostat jest do wymiany ale to dopiero mogę wymienić w wtorek, jakie mogą być jeszcze przyczyny ? Dodam, że niedawno była wymieniana uszczelka pod głowicą.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

comeback jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 14:37   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk na luzie oraz skacząca temperatura

Uszczelka pod głowicą nie była pewnie wymieniana bez powodu.
Objawy były takie same, po wymianie nic sie nie poprawiło, więc samochód do nastepnego szczęsliwego nabywcy

Prawdopodobnie będzię pęknięta głowica, sądząc po objawach.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 15:26   #3
comeback
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-06-2018
Model: MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk na luzie oraz skacząca temperatura

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczelka pod głowicą nie była pewnie wymieniana bez powodu.
Objawy były takie same, po wymianie nic sie nie poprawiło, więc samochód do nastepnego szczęsliwego nabywcy

Prawdopodobnie będzię pęknięta głowica, sądząc po objawach.

Dziękuję za odpowiedź, jakie powinny się jeszcze pojawić objawy przy uszkodzonej głowicy ? Dodam, że silnik chodzi równo, nie mam braków płynu chłodniczego, brak widocznych bąbelków powietrza w zbiorniku płynu chłodzenia ,olej jest okey, jest dobre doładowanie samochodu, nie czuję żadnych drgań na pedale gazu oraz tak jak wspomniałem wcześniej na pedale sprzęgła.

Ostatnio edytowane przez comeback ; 15-06-2018 o 16:01
comeback jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2018, 20:02   #4
mtl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI DPF (115 KM)
Rocznik: 2012
Postów: 333
Domyślnie Odp: Dziwny dźwięk na luzie oraz skacząca temperatura

Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uszczelka pod głowicą nie była pewnie wymieniana bez powodu.
Objawy były takie same, po wymianie nic sie nie poprawiło, więc samochód do nastepnego szczęsliwego nabywcy

Prawdopodobnie będzię pęknięta głowica, sądząc po objawach.
Straszysz kolego kocopołami i tyle. Przecież pisze chłop, że nie wymienił jeszcze termostatu, a to od termostatu właśnie należy zacząć. Objawy póki co wskazują na to, że jest on cały czas otwarty.

Co do puknięcia, to zacząć trzeba od obejrzenia poduszki pod skrzynią biegów i sprawdzenia przegubów oraz wszystkiego co może latać luzem i obijać przy szarpaniu.
mtl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dwumasa , sprzęgło , temperatura


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.