Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2019, 10:40   #21
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: St220 lpg

Cytat:
Napisał Barabaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest w nim już instalacja gazowa, ale nie dość, że ma już 7 lat to jest wytworem firmy, która już nie istnieje mianowicie polskie Diego.
Ta firma istnieje i ma się bardzo dobrze - ba nawet produkuje sterowniki, które kładą na łopatki konkurencję. Diego to tylko nazwa sterownika, a firma się zowie KME.
To co masz pod maską z pewnością da się ogarnąć.

Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 13:59   #22
Barabaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2019
Model: St220
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Tak, wiem już zorientowałem się, że to KME. Powiem Ci jeszcze, że instalacja chodzi, nie przerywa itd. Koszt jej całkowitego odświeżenia wycenil mi gazownik na 750. Koszty spoko, tylko naprawdę boję się czy po prostu nowsza technologicznie instalacja nie zmeczy silnika nieco później? Jak już mówiłem 1 raz mam doczynienia z gazem i nie czuje się zbyt pewnie na tej płaszczyźnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. najbardziej też zależy mi na późniejszej sprzedaży, wydaje mi się, że łatwiej będzie mi to oddać z nowsza instalacja. Czy kompletnie nie mam racji, lepiej odświeżyć co mam i cisnąć haha? Z tego co się zorientowałem to mam 3 generacje, 4 to maks do tego typu auta bo nowsze nie znajdują po prostu "ujscia" swoich możliwości. Mam rację czy pisze kolejna głupotę? Dzięki za każdą pomóc.

Bump: Czy z kolei jest tak, że nie ma znaczenia jaka to instalacja, jeżeli powymieniam wtryski, sterownik itd itp? Ona i tak zda egzamin tak? Teraz tak trochę to wywnioskowalem po tym co piszecie, czy to mój kolejny błąd haha?
Barabaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:02   #23
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Masz 4-tą generację, 750 za odświeżenie zaleznie od tego co to w praktyce oznacza - może być dobrą ofertą, a może próbą naciągnięcia.
Trzeba by konkrety - co to odświeżenie ma na celu i co ewentualnie zostanie wymienione.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:05   #24
Barabaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2019
Model: St220
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Byłem u niego jakiś miesiąc temu, przed kupnem. Powiedział że wymieni wszystko na nowe nie pamiętam co dokładnie. Nape2mo wtryski, przewody, parownik nie wiem czy był w tym sterownik. Zawsze mogę odezwać się do niego raz jeszcze i dowiedzieć się więcej. Czyli uważasz,że instalowanie nowej generacji nic mi tak naprawdę nie da poza faktem, że będzie nowa, zakładając że wszystko co wymieni będzie dobre jakościowo i zrobione jak należy?
Barabaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:10   #25
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Ale ona nie jest nowej generacji - to ta sama generacja jak to co masz, przy czym z BRC w razie problemu będziesz zdany na niewielką liczbę warsztatów, które na nieszczęście mało kiedy mają pojęcie o tym dlaczego silnik wogóle pracuje i jak to ma się do kwestii LPG.
Do KME podejdzie zapewne sporo więcej osób.
Oczywiście jak masz kaprys, to możesz zakładać nowe - czemu nie.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:14   #26
Barabaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2019
Model: St220
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Patrzę na BRC, bo 20 km ode mnie mam gościa, który zajmuje się tylko i wyłącznie tą marką. Mam 2 znajomych którzy mają u niego swoje auta pod opieką i złego słowa nie powiedzą. Wycenil mi się na 3k zachowując butlę która mam bo ma dopiero 2 lata. Kwota za jaką kupiłem st pozwala mi na to, żebym rozważał instalację. Stąd te moje wszystkie pytania. Jestem trochę w szoku, że twierdzisz, że to 4 generacja.
Barabaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:17   #27
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Jaki tu szok - każda instalacja na gaz lotny używająca wtryskiwaczy to 4-ta generacja.
3-cia to był "ciągły" wtrysk gazu, bez użycia wtryskiwaczy.
2-ga to mikser i krokowiec, 1-sza to mikser i śruba.
5-ta z kolei to wtryk gazu w fazie ciekłej i 6-ta - wtrysk gazu poprzez wtryskiwacze benzynowe ( dotyczy aut na bezpośrednim wtrysku )
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:18   #28
Barabaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2019
Model: St220
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Teraz myśląc logicznie odświeżenia instalacji jest chyba fajna opcja, bo byłem wręcz przekonany, że zainstaluje nowsza lepsza instalację i auto będzie o wiele lepiej się sprawowalo. Jedyny mankament jaki zauwqzylem to dosc szybkie pokazywanie zuzycia gazu na przelaczniku, przybajmniej tak mi sie wydawalo, ale mogło być to spowodowane juz tym, ze wtryski itd jest juz pp prostu do wymiany chyba co ? Bo to sam stwierdzilem nie znajac sie na lpg wgl. Nurtuje mnie jedynie tą sprzedaż.

Bump: Mowie. Lpg dla mnie to teren ciemny calkowicie. Sadzilem szczerze mówiąc, że instalacja z 2011 r. Jest starsza. Mój błąd sory bardzoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Barabaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:23   #29
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Wskaźniki poziom gazu to jest mega niedokładny element, na dodatek wymaga konfiguracji aby cokolwiek sensowniej pokazywać ( choć i tak nigdy to nie będzie zbyt dokładne )
To ile spalasz najlepiej z wyliczeń przy dystrybutorze wychodzi i to po co najmniej kilku tankowaniach.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2019, 14:41   #30
Barabaz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-03-2019
Model: St220
Silnik: 3.0 v6
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Odp: ST220, V6, 3,0l, 226KM - nadaje się do instalacji gazu?

Dobra. Ostatnie pytanie. Mam rozumieć, że jeżeli powymieniam bebechy instalacji będzie ona tak samo wydajna jak ta nowa? Patrzę tak już z praktycznego punktu widzenia, bo często jest tak że przewody, które są stare/zasyfiale nie są wydajne w momencie kiedy je przeczyscimy sprawują się lepiej, ale zdarza się też tak, że jednak dopiero nowka rozwiązuje problem. Z lpg jest podobnie ? Chodzi mi o to, że jeżeli założę nowa instalację nie dostanę w zamian niewiadomo czego w porównaniu do tego jak po prostu dobrze zostanie "odswiezona" aktualna instalacja?
Barabaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.