Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2018, 09:04   #1
XERA
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 19-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Transit Euroline
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Euroline - drugi akumulator

Mam pytanko bo nie wiem jak to jest to zrobione w fordzie. Pod siedzeniem pasażera jest drugi akumulator, z tego co wyczytałem w internetach służy do obsługi odbiorników wewnętrznych (powiedzmy kempingowych) aby akumulator rozruchowy był bezpieczny i miał cały czas prąd.
1. Czy to znaczy że mogę gdyby była taka konieczność rozładować ten akumulator używając na postoju a wciąż akumulator pod siedzeniem kierowcy będzie pełen, gotowy do odpalenia?
2. A ten drugi akumulator jest cały czas ładowany podczas jazdy tak samo jak akumulator rozruchowy? Pytam co by było gdybym np. podłaczył pod niego przetwornicę na 230V?
3. A i jak sprawdzić - które urządzenia, gniazda w aucie są zasilane z drugiego akumulatora w czasie postoju?
Ciężko mi znaleźć te info więc byłbym wdzięczny za pomoc i wyjaśnienie, bo chcę trochę rozbudować instalację wewnątrz samochodu.

XERA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 14:21   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Euroline - drugi akumulator

Cytat:
Napisał XERA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Czy to znaczy że mogę gdyby była taka konieczność rozładować ten akumulator używając na postoju a wciąż akumulator pod siedzeniem kierowcy będzie pełen, gotowy do odpalenia?
Jeżeli na pewno masz separator (w Euroline powinien być) - to tak możesz zrobić.
Cytat:
Napisał XERA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
2. A ten drugi akumulator jest cały czas ładowany podczas jazdy tak samo jak akumulator rozruchowy?
Tak
Cytat:
Napisał XERA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3. A i jak sprawdzić - które urządzenia, gniazda w aucie są zasilane z drugiego akumulatora w czasie postoju?
Na pewno ogrzewanie postojowe, oświetlenie wnętrza, gniazda wewnętrzne. Ale co do Euroline niech wypowie się lepiej jakiś jego użytkownik.
Był już wątek na ten temat...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2018, 22:51   #3
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Euroline - drugi akumulator

W moim Euroline jest separator, czyli ten aku pod pasażerem ładuje się w czasie jazdy, ale rozładowuje się niezależnie od tych (bo mam dwa) pod siedzeniem kierowcy.
U mnie z niego zasilane są wszystkie gniazda zapalniczek poza tym na kokpicie oraz lampa nad stolikiem. Inne lampki oświetlenia wnętrza są zasilane z tych głównych akumulatorów.
Te dwa pod kierowcą mam po 60Ah, ten jeden pod pasażerem to 90Ah.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2018, 17:49   #4
XERA
ford::beginner
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 19-05-2018
Skąd: Poznań
Model: Transit Euroline
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 19
Domyślnie Odp: Euroline - drugi akumulator

Dzięki, to jest cenna informacja. Mam chyba tak samo. Czyli jeśli chce założyć dodatkowe ładowarki USB itd to najlepiej pod ten drugi aku - bo w czasie jazdy i tak sie ładuje i odda prąd a w czasie postoju bez strachu można coś zostawic podłączonego...
A skąd wiesz że on zasila gniazda zapalniczek i tą lampkę? Sprawdzałeś to jakoś?
Gdybym chciał podłączyć kilka ładowarek USB (w różnych miejscach auta dla różnych pasażerów) to myślisz że muszę ciągnąć nowy kabel od akumulatora czy mogę sie podłączyć z np. najbliższego gniazda zapalniczki?
XERA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 05:40   #5
yatzek.tm
ford::average
 
Avatar yatzek.tm
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 11-12-2016
Skąd: Świdnica (DSW)
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.0 TDCi 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 84
Domyślnie Odp: Euroline - drugi akumulator

Cytat:
Napisał XERA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A skąd wiesz że on zasila gniazda zapalniczek i tą lampkę? Sprawdzałeś to jakoś?
Sprawdziłem niechcący, jak mi padł ten aku pod pasażerem. Był chyba od nowości. Lampka nad stolikiem i gniazda zapalniczek (oprócz tego z przodu) działały tylko przy włączonym silniku, czyli wtedy kiedy separator puszcza napięcie na ten drugi aku. Po zgaszeniu silnika napięcie w tych odbiornikach znikało. Jak wrzuciłem nowy aku pod pasażera (najlepiej żelowy bo jest odpowiedni na głębokie rozładowania) to zarówno lampka nad stolikiem jak i gniazda mają napięcie niezależnie od pracy silnika.
Jeśli chodzi o drugie Twoje pytanie, to podłącz się pod najbliższe gniazdo zapalniczki.
Jeśli zrealizuję mój, odwlekany już drugi rok, montaż ogrzewania postojowego suchego (leży w szafie też drugi rok) to myślałem nawet o tym, żeby pod fotel pasażera wrzucić czwarty aku, bo w sumie miejsce na niego jest i połączyć go równolegle z tym obok.
Na razie moim bieżącym problemem jest nieszczelna klima, którą mam tylko na przód i która nawet jak jest sprawna to nie daje rady w gorący dzień schłodzić wnętrza. Myślałem o takim klimatyzatorze dachowym, jak mają busy do przewozu kilkunastu osób, bo próba dorobienia oryginalnej klimy do tyłu jakoś mnie nie przekonuje.
__________________
MAKE YOUR TRUCK GREAT AGAIN!
Transit Euroline, czyli jechać, żeby... jechać -> http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=255838
yatzek.tm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.