Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2018, 07:14   #1
suavek
 
Postów: n/a
Domyślnie Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Cześć,

chce kupić auto Ford Focus MK2 z silnikiem Benzynowym (1.6)ponieważ auto będzie użytkowane w mieście głównie.

Mam na to 14-15k PLN - na samo auto + wiadomo opłaty, naprawy oraz przygotowanie auta do użytkowania

Przeglądam nasze forum i wszelkie serwisy ogłoszeniowe (otomoto, allegro, olx itp) i muszę przyznać, że trochę się zmartwiłem.

Otóż szukałem czegoś w granicach rocznika 2006-2007 z przebiegiem 180-200k KM

Jednak jedyne co znajduje w tym przedziale to auta sprowadzane z DE- z wątpliwą historią ( przebiegi 130-140k)

Czy faktycznie nie ma szans na sensowne auto do 15k PLN ?

Pytam - ponieważ macie informacje z pierwszej ręki i na pewno będziecie mogli coś doradzić.
Czy szukać dalej ale w innych miejscach ? jeśli tak to jakich ?
Albo dać sobie spokój na auto w tych granicach cenowych/rocznikowych, przebiegowych - ponieważ nic wartego uwagi nie będzie.

Wszelkie konstruktywne uwagi, komentarze wskazane.

Dziekuje

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 07:19   #2
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Jak to zwykle z używanymi autami to loteria. Możesz kupić perłkę od emeryta co tylko w niedziel e jeżdził do kościoła, a cały tydzień trzymał w garażu, a w zimę nie jeżdził, lub padakę, co aby jeżdzić dołożysz kupę kasy.
To totolotek, choć od kogoś znajomego , jak znasz historię auta,, też można kupic.
Wybór Twój.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 07:24   #3
krazy777.mc
ford::beginner
 
Imię: krazy
Zarejestrowany: 29-01-2017
Skąd: Brzeg
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Brat będzie na dniach sprzedawał. 1.6 z gazem 2006 rok Polski salon 2 właściciel fajnie wyposażony m.in. ksenony klima auto ale przebieg 270 000 km

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
__________________
Temat mojego S-Maxa powered by GCS Tuning

https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=260827
krazy777.mc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 21:46   #4
dorsiu
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 30-06-2016
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 150
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Szukaj krajowych, gdzie łatwo sprawdzić historię. Rozrzut cenowy za Focusa z lat 2006-2007 jest dość spory, od ok. 9 tys. do 19-20 tys., więc za 14-15 tys. na pewno coś znajdziesz. I nie ograniczałbym się do 1.6 benzyny, 1.8 i 2.0 też się sprawdzą w mieście, a lepiej mieć te kilka koni więcej pod nogą. No i pamiętaj, 1.6 PB to totalny golas pod maską, będzie bez osłony silnika.
dorsiu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 06:24   #5
suavek
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Cytat:
Napisał dorsiu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukaj krajowych, gdzie łatwo sprawdzić historię. Rozrzut cenowy za Focusa z lat 2006-2007 jest dość spory, od ok. 9 tys. do 19-20 tys., więc za 14-15 tys. na pewno coś znajdziesz. I nie ograniczałbym się do 1.6 benzyny, 1.8 i 2.0 też się sprawdzą w mieście, a lepiej mieć te kilka koni więcej pod nogą. No i pamiętaj, 1.6 PB to totalny golas pod maską, będzie bez osłony silnika.
Nie myślałem o większych silnikach.
Nie jest tak, że te większe silniki 1.8 /2.0 są bardziej skomplikowane i co za tym idzie droższe w naprawach ?

Spalanie też pewnie jest większe niz przy 1.6

Z tymi krajowymi własnie cieżko jest w tym budżecie jak przeglądam ogłoszenia.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 16:54   #6
hajdzik
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Radzionków
Model: Mondeo MK IV - kombi
Silnik: 2.0 diesel, 163km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

z tym spalaniem jest różnie
Jeśli masz krótkie odcinki i głównie po mieście, to faktycznie mniejsze silniki są oszczędniejsze.
Ale kiedy jadąc do pracy pokonujesz 10-30km z prędkością 90-120km/h - to wątpię, by 1.6 miał dużo mniejsze spalanie niż 1.8 czy 2.0.
A jeśli dodamy, że wozisz 3 kolegów do pracy - to nie ma opcji by 1.6 spalił mniej niż 1.8 czy 2.0
Mniejszy silnik, większe obciążenie, większe prędkości - mocniejszy silnik będzie zdecydowanie lepszy.

Miałem Mondka MKII 2.0 PB - zmieniając na VW Bore 1.6 PB - też miałem nadzieję, że będzie dużo mniejsze zużycie paliwa - niestety życie to zweryfikowało
Za niedługo czas znów będę kupować Mondka 2.0 PB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hajdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 17:42   #7
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Zaraz dojdzie do tego że napiszecie że 1.8/2.0 spalą mniej benzyny. Nikt nie dodał jak 1.8/2.0 są podatne na zużycie oleju.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 18:20   #8
gervee
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Kraków
Model: FFII
Silnik: 1.6 benzyna (100KM)
Rocznik: 2005
Postów: 153
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Czego się spodziewać? Spodziewałbym się konieczności remontu tylnego zawieszenia. Wymiany amortyzatorów - jeśli potrzeba. Spodziewałbym się konieczności zabezpieczenia blach - usunięcia śladów rdzy (bo zapewne pojawia się na krawędziach). Może być problem z klimatyzacją i wspomaganiem. Nie byłoby źle wymienić pompę wody i rozrząd oraz sprawdzić luzy zaworowe w silniku (i zrobić co jest do zrobienia jak nie będzie ok). Konieczne byłoby też wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego podwozia (choć w 12-to letnim samochodzie to może być dyskusyjne ze względu na wartość samochodu w stosunku do kosztu).

No a tak na marginesie to całkiem wdzięczne autko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
Always look on the bright side of life ... Focus idzie na sprzedaż
gervee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 19:37   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

Juz dobre 5k naliczyles Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego mozesz szukac w sprowadzanych, byle rozsadnie.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 19:56   #10
hajdzik
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Radzionków
Model: Mondeo MK IV - kombi
Silnik: 2.0 diesel, 163km
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kupię Focusa MK2 do 15 000 PLN - Czego mam się spodziewać

deryl - napisałem dokładnie o zależnościach zużycia benzyny w stosunku do: dlugości drogi, miasto-centrum/ drogi szybkiego ruchu, prędkości, ilości jadących osób

co tutaj jest niezrozumiałe lub gdzie moje info jest błędne?
hajdzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.