Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2018, 20:50   #1
tomaso81
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-05-2018
Skąd: Bytom
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 Diesel kombi Titanium
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Regeneracja silnika 2015 rok 1.6 diesel

Witam,
Moje auto to Ford Focus 1.6 Diesel 115km z października 2015 roku. Przebieg 136 tyś km,miesiac temu przy wymianie klocków i tarcz hamulcowych w serwisie Auto Boss Chorzów stwierdzono wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia silnika. Po demontażu głowicy silnika, stwierdzono odkształconą powierzchnię bloku cylindrów, wysunięte tuleje cylindrów – szczególnie drugiego i trzeciego cylindra- oraz odkształconą powierzchnię głowicy cylindrów do 0,04mm.
Silnik został zakwalifikowany do wymiany zgodnie z warunkami Ford Protect.
Odebrałem auto po 3 tygodniach i dostałem nowy silnik po regeneracji .

Gwarancja zgodnie z warunkami Ford Protect na wymienione elementy trwa do zakończenia kontraktu tzn. 14/09/2018 lub 150 000km, a obecnie mam 138 tyś. potrzebuję pomocy i opini co dalej ??? za 2-3 miesiące będę miał 150tyś i koniec gwarancji na silnik ,jest takie coś jak gwarancja 12 czy ktoś ma wiedzę jak to sie ma do mojego silnika i ogólnie czy taki silnik po regeneracji jest warty zachodu ?

tomaso81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 21:01   #2
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 107
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika Ford Focus 2015 rok 1.6 diesel

Lepszy silnik po regeneracji niż uszkodzony więc ja bym się cieszył że wymienili. Gwarancje 12 masz do 200 kkm więc przy twoich przebiegach to niewiele, ale zawsze na rok czy dwa elementy smarowane silnika są na gwarancji. Wydaje mi się że usterka która miałeś byłaby objęta G12.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 21:20   #3
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika Ford Focus 2015 rok 1.6 diesel

Witam,

Bardzo zainteresował mnie Twój wątek o wysokim ciśnieniu w układzie chłodzenia. O co dokładnie chodziło, jak to stwierdzono, czy miałeś jakieś woje wcześniejsze obserwacje?

Pytam o to gdyż od kilku miesięcy posiadam focusa. A z nim taką przypadłość że na zimnym.wychłodzonym silniku dalej jest ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym aż do momentu odkręcenia korka. Płyn też ma swoje wahania.
Co się działo u Ciebie?

Bump: Witam,

Bardzo zainteresował mnie Twój wątek o wysokim ciśnieniu w układzie chłodzenia. O co dokładnie chodziło, jak to stwierdzono, czy miałeś jakieś woje wcześniejsze obserwacje?

Pytam o to gdyż od kilku miesięcy posiadam focusa. A z nim taką przypadłość że na zimnym.wychłodzonym silniku dalej jest ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym aż do momentu odkręcenia korka. Płyn też ma swoje wahania.
Co się działo u Ciebie?
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 22:28   #4
tomaso81
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-05-2018
Skąd: Bytom
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 Diesel kombi Titanium
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika 2015 rok 1.6 diesel

Auto jest na gwarancji Ford Proteckt więc zgodnie z umową musieli zrobić regenerację ,ale martwi mnie jedna sprawa jak będę miał gwarancje 12 to jak to jest jak znów pojawi się taka sutuacja ?? czy również obejmuje regeneracja silnika na koszt Ford ??? czy są tam jakieś hmmmm kruczki prawne ?? ogólnie o dziwo nic się nie działa z autem i silnikiem, pojechałem wymienić klocki+ tarcze i tam stwierdzono duży ubytek płynu -więc auto zostało na serwisie a co ważne za 4 miesiace ma iść do żony więc będzie jeżdziła bardzo mało no ale będzie już po gwarancji tej standardowej i mam mega stracha co dalej .
tomaso81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2018, 23:33   #5
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika 2015 rok 1.6 diesel

a ty chcesz wymieniać silnik co rok ? chyba usunęli przyczynę awarii ?
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 07:21   #6
zygzak73
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-05-2017
Model: focus mk3
Silnik: 1.6tdci
Rocznik: 2014
Postów: 136
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika Ford Focus 2015 rok 1.6 diesel

Cytat:
Napisał Zuraw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Pytam o to gdyż od kilku miesięcy posiadam focusa. A z nim taką przypadłość że na zimnym.wychłodzonym silniku dalej jest ciśnienie w zbiorniku wyrównawczym aż do momentu odkręcenia korka. Płyn też ma swoje wahania.
Mam focusa od 3 tygodni ( 2014, 'używane jak nowe' ) - ten sam objaw. Dziś mam zamiar podjechać do serwisu i zapytać co o tym sądzą.
W razie czego mam wykupioną gwarancję 12 miesięcy, chyba to obejmie?
zygzak73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 10:12   #7
Zuraw
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-09-2008
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika Ford Focus 2015 rok 1.6 diesel

Cytat:
Napisał zygzak73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam focusa od 3 tygodni ( 2014, 'używane jak nowe' ) - ten sam objaw. Dziś mam zamiar podjechać do serwisu i zapytać co o tym sądzą.
W razie czego mam wykupioną gwarancję 12 miesięcy, chyba to obejmie?
Cos musi byc na rzeczy. Za duzo podobnych przypadkow. Ja wlasnie tez dzis z tym jade. Poprosze o sprawdzenie obecnosci spalin w zbiorniku oraz cisnienia.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Zuraw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 10:38   #8
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika 2015 rok 1.6 diesel

Z tym cisnieniem w układzie chłodzenia, to chyba szukacie na siłe usterek.
Przyszły wysokie temperatury powietrza, i auta wiecej sie grzeja, chłodnice słabiej chłodza, i stwarza sie wieksze cisnienie w układzie.

Gdyby była usterka w postaci wypalonej uszczelki, pekniętego bloku, to nie da sie jeżdzic takim pojazdem. Wywala totalnie płyn chłodniczy, jeden po 5 kilometrach, drugi po 20.
Jak jedzie 100 kilometrów, to przejedzie i 2tys.
Chyba że zapniesz przyczepe, pojedziesz w góry, przy 30 stopniach, to może zrobic się czajnik w zbiorniczku.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 17:45   #9
tomaso81
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-05-2018
Skąd: Bytom
Model: Ford Focus
Silnik: 2.0 Diesel kombi Titanium
Rocznik: 2019
Postów: 6
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika Ford Focus 2015 rok 1.6 diesel

Cytat:
Napisał zygzak73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam focusa od 3 tygodni ( 2014, 'używane jak nowe' ) - ten sam objaw. Dziś mam zamiar podjechać do serwisu i zapytać co o tym sądzą.
W razie czego mam wykupioną gwarancję 12 miesięcy, chyba to obejmie?
Daj kolego znać co ci powiedzieli , bo właśnie nie wiem jak to jest z tą gwarancją 12

Bump:
Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ty chcesz wymieniać silnik co rok ? chyba usunęli przyczynę awarii ?
A kto chce co to silnik wymienić? Mam jeszcze przez chwilę gwarancje Ford Protekt , ale pytam się czy na tej Gwarancja 12 również Ford pokrywa wszystkie koszta ?? Jak to ogólnie wygląda ??
tomaso81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2018, 18:29   #10
amk
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Kraków
Model: S-Max Titanium S, S-max II st-line
Silnik: 2.0EB 240KM, 2.5 Hybrid
Rocznik: 2012, 2023
Postów: 107
Domyślnie Odp: Regeneracja silnika 2015 rok 1.6 diesel

Gwarancja 12 pokrywa wszystkie koszta pod warunkiem że usterka jest objęta tą gwarancją.

Wysłane z mojego ONE E1003 przy użyciu Tapatalka
amk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.