Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2016, 19:24   #1
Skrzypek1238
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Unhappy Falowanie obrtów na zimnym silniku po wymianie

Witam. Zacznę od poczatku. Pewnego dnia podczas jazdy auto mi osłabło i powzej 2,5 tyś obrotów auto nie chciało ciągnąc, sinikiem szarpało, wydawał charakterystyczny dzwięk klekotu jak przy odpaleniu przy -15 i kopciło na niebiesko. Po paruset metrach auto zdechło i koniec nie chciało zapalić. Na drugi dzień sholowałem je na warsztat. Co dziwne auto odpaliło bez problemu chodziło bardzo ładnie. Po przejechaniu 2 km gdy trochę sie rozgrzał to samo i znów zgasł. Ponowne holowanie i pod komputer. Mechanik powiedział ze padnięty sterownik pompy wtryskowej na podstawie 4 błędów które pokazało (niestety nie pamiętam juz jakie). Po naprawie sterownika a dokładnie wymianie tranzystora auto jezdzi idealnie, pali na dotyk i nie kopci. Nawet nie ma juz tego lekkiego przeskoku przy 1900-2000 tyś obrotów. Problem polega na tym, że po całonocnym postoju na parkinku po odpaleniu obroty faluja w granicy 800-1100 tyś, auto lekko kopci na biało/niebiesko. Po rozgrzaniu efekt ten znika. Przed wymianą tego tranzystora nie było tego. Świece nowe, filtry też. Teraz moje pytania:
Co może być tego przyczyną?
Co powoduje przepalanie się tego tranzystora? Wydawało mi się ze może to być tłok przestawiacza kąta wtrysku jednak po przeszuakniu forum zostało to obalone.

Skrzypek1238 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2016, 20:07   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Falowanie obrtów na zimnym silniku po wymianie

Gdybyś doszukiwał się zagadek w nowym samochodzie, to rozumiem, ale w 15 letnim ?
W nim może być wszystko, nawet lakier zmatowiały.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 14:34   #3
maniek320
ford::average
 
Imię: mario
Zarejestrowany: 30-10-2012
Model: mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 66
Domyślnie Odp: Falowanie obrtów na zimnym silniku po wymianie

witam mam cos podobnego zimny odpala po jakisc 3-4 sekundach później silnik pracuje nie równo czuc w srodku drgania ,jak się nagrzeje jest ok ,swiece nowe ,filtry wymieniane co 10 000 ,widać wyraźne skoki napięcia od 12-do14,6 wymiana regulatora napięcia nie pomogla ,ja zlapie temperature ladnie jeździ nie widać spadku mocy
wcześniej od razu odpalal ,komputer nie wyrzuca bledow,
maniek320 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2016, 14:50   #4
Skrzypek1238
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-01-2015
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Falowanie obrtów na zimnym silniku po wymianie

Wczoraj w nocy dolałem 200 ml "mixolu" na 25 litrów ropy (tankuje tylko verve na orlenie) tak zalecił mechanik po to aby przesmarowac pompe. Z rana efekt drgania ustał, zobaczymy na jak długo. A no i słychac lekkie wycie w srodku auta i wydobywa się ono z pod maski niestety dokładnego miejsca nie udało mi się zlokalizowac. Jednego jestem pewien ze to nie wycie pompki pomocniczej.

Teraz zauważyłem ze cieknie ropa "kropelkami" z pierwszego od lewej metalowego przewodu wchodzącego do pompy.

Ostatnio edytowane przez Skrzypek1238 ; 31-01-2016 o 19:55 Powód: Nowy objaw
Skrzypek1238 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa wtryskowa



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.