Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-10-2016, 08:39   #41
magnetic2121
ford::beginner
 
Imię: Łajdak
Zarejestrowany: 27-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

sprawa rozwiazana chkciaz do tej pory zastanawiam sie o co chodzi .Odłaczylem przepływke i normalnie z rana odpalil zagrzal sie i normalnie chodzil,podlaczylem znowu lipa mowie przeczyszcze albo wymienie i bedzie gralo. Na drugi dzien bylem umowiony na przeglad gazu pojechalem okazalo sie ze mam ustawiona za uboga mieszanke czy jakos tak ustawil mi ja z rana wsiadam odpalam i wszystko ok mimo tego ze z przeplywka nic jeszcze nie robilem. Pytanie jaki wplyw ma instalacja gazowa na poranne odpalenie silnika jezeli odpala na benzynie.

magnetic2121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2016, 16:02   #42
karolinak10
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-06-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MKI
Silnik: 1.8
Rocznik: 1998
Postów: 38
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Ja mogę dodać, że miałem podobnie a okazało się że wąż odmy jakiejś tam był uszkodzony i silnik łapał lewe powietrze (słychać też było syczenie z komory silnika) i problem ustał
karolinak10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2016, 09:36   #43
Haden
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-03-2015
Model: Ford Focus I Hatchback
Silnik: 2.0 16V 130KM
Rocznik: 1999
Postów: 468
Domyślnie Odp: Silnik gaśnie na benzynie,gdy jest zimny (Zetec 1.8)

Po odłączeniu przepływki, mógł Ci nie gasnąć bo ma podwyższone obroty, widocznie jest jakaś ingerencja w mapy Pb chociaż sam nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale miałem identyczny problem jak Ty, u mnie pomogła wymiany sondy po czym właśnie ustawienie instalacji gazowej. Zakładam, że gdybyś zdjął klemę przed regulacją jeszcze to też byś miał przez jakiś czas spokój.
Haden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 11:23   #44
eXstra
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2012
Model: co Was to obchodzi
Silnik: najlepszy
Rocznik: 1905
Postów: 1
Domyślnie Zetec 1,8 Benzyna Pb gaśnie przy wysprzęglaniu

Witajcie Panowie i Panie, mam problem z Focusem MK1 - przy wysprzęglaniu samochód gaśnie, na komputerze zero błędów, wcześniej występował błąd czujnika położenia przepustnicy i samochód przerywał podczas jazdy jednostajnej ze stałą prędkością jednak po jego wymianie problem ustąpił (po rozebraniu czujnika okazała się wytarta ścieżka na taśmie), pozostał problem z gaśnięciem na dojeżdżaniu do świateł - zauważyłem że problem jest nasilony na zimnym silniku, po rozgrzaniu gaśnie rzadko a na zimnym prawie za każdym odpuszczeniem gazu i po zrzuceniu z biegu, wskażnik prędkości raczej działa prawidłowo poza tym że zawyża prędkości o 10km/h powyżej 60km/h, poszę o pomoc
eXstra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2016, 13:06   #45
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Ford Focus MK1 - Zetec 1,8 Benzyna Pb gaśnie przy wysprzęglaniu

sprawdź odpowietrzenie skrzyni korbowej, przede wszystkim ten wężyk w kształcie 'S" czy nie miękki i sparciały
yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:21   #46
magnetic2121
ford::beginner
 
Imię: Łajdak
Zarejestrowany: 27-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Problem zimny silnik.

Witam borykam się z problemem że tak powiem gaśnięcia na zimnym. Zapalam jadę chwile po czym wciskam sprzęgło i gaśnie i tak do momentu nagrzania, później już chodzi elegancko dodam ze dopóki się nie rozgrzeje to tak jakby nim delikatnie telepało. Wymieniłem już kable świece cewka czujnik od temperatury oraz termostat i nadal to samo. Jakieś pomysły? może sterownik od kompa lub ustawienie gazu ma coś do tego. ? będę wdzięczny za każdą radę. pzdr
magnetic2121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 16:44   #47
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,975
Domyślnie Odp: Problem zimny silnik.

Sprawdź przepustnicę
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 19:42   #48
magnetic2121
ford::beginner
 
Imię: Łajdak
Zarejestrowany: 27-11-2015
Skąd: Wrocław
Model: mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 48
Domyślnie Odp: Problem zimny silnik.

Sprawdzałem, czyściłem, nawet nie była za bardzo zabrudzona. Czujnik jej położenia też wymieniłem.
magnetic2121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 20:41   #49
Hooch180
ford::professional
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 05-03-2017
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mustang GT 2019 EU
Silnik: 5.0L TiVCT Coyote (450KM)
Rocznik: 2019
Postów: 1,165
Domyślnie Odp: Problem zimny silnik.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - A kalibrowałeś ją?
Hooch180 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 23:38   #50
MatesiK
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-11-2017
Skąd: Wielkopolskie-Mazowieckie (trudno określić)
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 3
Domyślnie Odp: Problem zimny silnik.

Cytat:
Napisał magnetic2121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam borykam się z problemem że tak powiem gaśnięcia na zimnym. Zapalam jadę chwile po czym wciskam sprzęgło i gaśnie i tak do momentu nagrzania, później już chodzi elegancko dodam ze dopóki się nie rozgrzeje to tak jakby nim delikatnie telepało. Wymieniłem już kable świece cewka czujnik od temperatury oraz termostat i nadal to samo. Jakieś pomysły? może sterownik od kompa lub ustawienie gazu ma coś do tego. ? będę wdzięczny za każdą radę. pzdr
u mnie pomogło poprawienie uziemienia... i udrożnienie "odmy" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (masa ledwo trzymała przez co marchewkowe pole i inne cuda na kompie były, a odma "zwracała" wszystkimi możliwymi łączeniami...) ... ze tak powiem po przesiadce z AR TS 2.0 na zeteca... stwierdzam ze to kolejny silnik specjalnej troski jaki mi się trafił, gdzie najpierw sprawdzamy wszystkie dooperele... a potem dopiero ewentualnie za wymianę się bierzemy... więc jeśli gaśnie, pływa i nie jeździ to krokowiec i przepustnice a także świece i przewody na samym końcu ... xD ... (odme najprościej wg mnie sprawdzić rozgrzewając troszkę silniczek po czym zgasić i odkręcić korek oleju... jeśli wrażenia będą podobne jak przy otwieraniu wstrząśniętej coli... to odepnij wężyk odmy i sprawdź co się wtedy dzieje... komputer nie wywali błędu że ma za duże ciśnienie gazów w bloku, ale tez nie umie rumaka na wolnych w takim przypadku utrzymać). Z podobnym przypadkiem gaśnięcia spotkałem się z nieszczelną uszczelką pod głowicą.
MatesiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
gaśnie silnik , gaśnięcie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.