Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2017, 07:37   #1
klikklak
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 70
Domyślnie Kamera cofania działająca non-stop

Witam
Czy istnieje jakiś sposób na włączenie oryginalnej kamery cofania w dowolnym momencie a nie tylko podczas cofania?

klikklak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 13:44   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Nie istnieje.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 17:02   #3
klikklak
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 70
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Szkoda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A może dało by się dorobić jakiś przełącznik po włączeniu którego włączała by się kamerka?
klikklak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 17:57   #4
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Na pewno jest to możliwe,włożenie wstecznego powoduje że kamera dostaje napięcie tak jak biała lampka cofania
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2017, 18:11   #5
skorpion1159
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-04-2016
Skąd: Mogilno
Model: Ford Grand C-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Kamerę cofania można w dowolnym momencie uruchomić prawym przyciskiem na panelu klimatyzacji(obok przycisku asystenta parkowania).Warunkiem uruchomienia kamery jest pracujący silnik no i postój samochodu albo taka prędkość,żeby nie zadziałał czujnik prędkości ,który wyłącza kamerę.Można np. uruchomić kamerę stojąc na światłach.Widzimy wtedy samochód za nami,np.jego tablicę rejestracyjną..:-)
skorpion1159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 10:34   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Cytat:
Napisał skorpion1159 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamerę cofania można w dowolnym momencie ...
Przeczytaj proszę swój post jeszcze raz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisałeś - zgodnie z instrukcją obsługi - możliwość włączenia kamery cofania wtedy kiedy MOŻNA ją włączyć...
Czy to jest "dowolny moment"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pełno jest na forum takich bezsensownych wpisów...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - fabryczna kamera cofania zasilana jest cały czas, a nie "jak lampka cofania"... Włączenie obrazu z fabrycznej kamery sterowane jest sygnałem po CAN.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 15:22   #7
skorpion1159
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-04-2016
Skąd: Mogilno
Model: Ford Grand C-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 76
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytaj proszę swój post jeszcze raz...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opisałeś - zgodnie z instrukcją obsługi - możliwość włączenia kamery cofania wtedy kiedy MOŻNA ją włączyć...
Czy to jest "dowolny moment"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pełno jest na forum takich bezsensownych wpisów...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - fabryczna kamera cofania zasilana jest cały czas, a nie "jak lampka cofania"... Włączenie obrazu z fabrycznej kamery sterowane jest sygnałem po CAN.
Czegoś tu nie rozumiem...poczułeś się urażony,że podważyłem Twoją odpowiedz "NIE"Myślałem,że jest to forum techniczne a nie językoznawcze..Opisałem tylko w jakim momencie można ręcznie uruchomić kamerę cofania...i nie wziąłem tego pomysłu z instrukcji obsługi tylko z praktyki.Wiem ,że jesteś doskonałym praktykiem,ale nie ma się co unosić na czyjeś uwagi.Jeżeli wszystko wiesz to mogłeś odpowiedzieć normalnie koledze,który się pytał o kamerę...a nie tylko lakonicznie "nie można" Myślę,że pisząc tutaj chcesz służyć radą a nie nabijać posty.Pozdrawiam i przepraszam jeżeli Ciebie uraziłem.
skorpion1159 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2017, 20:18   #8
klikklak
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-07-2012
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2018
Postów: 70
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Panowie luz... Z obu wypowiedzi czegoś się dowiedziałem, a o to chyba w końcu chodzi. Oczywiście zależało by mi na działaniu kamery podczas jazdy do przodu, ale jak producent nie przewidział takiego ficzera to trudno. Niestety nawet działanie kamerki podane przez skorpion1159 u mnie chyba nie zadziała bo nie mam asystenta parkowania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klikklak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2018, 09:37   #9
Kedar13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2007
Skąd: Dolny Śląsk / Lubin
Model: C-Max Titanium
Silnik: 1.6 TDCi 115 KM
Rocznik: 2013
Postów: 22
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Od niedawna jestem posiadaczem C-Maxa i w związku z tym mam pytanie, czy na postoju po wyłączeniu wstecznego kamera też powinna się wyłączyć, czy działa nadal. U mnie kamera wyłącza się dopiero po ruszeniu a jak to jest u was.
Kedar13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2018, 10:59   #10
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Kamera cofania działająca non-stop

Kamera fabryczna wylącza się (znika obraz z wyświetlacza) po przekroczeniu prędkości 8km/h.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.