Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2011, 21:10   #1
Marcinswiatek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2007
Skąd: RAWA MAZOWIECKA
Model: Firsta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 17
Wink wymiana filtra kabinowego

witam wszystkich. niestety dopiero od niedawna mam mojego c maxa i nie wiem gdzie jest zlokalizowany filtr kabinowy. jak miałem mondeo to był on pod podszybiem, czy tu jest podobnie, czy jest on zupełnie gdzie indziej??
pozdrawiam

__________________
saint
Marcinswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 21:48   #2
Lubof
ford::average
 
Avatar Lubof
 
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Śląsk
Model: Ford C-max
Silnik: 1.6 Ti-Vct 125 KM
Rocznik: 2011
Postów: 68
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Troszkę się namęczysz przy samodzielnej wymianie filtra... Znajduje się on koło pedału gazu (taka mała kratka) Musisz zdemontować pedał,żeby się do niego dostać.
Lubof jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2011, 05:14   #3
Marcinswiatek
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 02-08-2007
Skąd: RAWA MAZOWIECKA
Model: Firsta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

dzięki wielkie
__________________
saint
Marcinswiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 09:40   #4
tosiek71
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2010
Model: C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Uzbrój się w cierpliwość, znajdź jakieś 2 godziny wolnego czasu, łyknij coś na uspokojenie, przygotuj klucze najlepiej z przegubami bo zwykłe nasadowe to masakra (ja niestety miałem tylko zwykłe). A jak już wymienisz filtr, złożysz wszystko do kupy i minie Ci wkur...nie to pozostanie Ci satysfakcja z samodzielnie zrobionej wymiany.
A tu znajdziesz więcej na ten temat [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
pozdrawiam
tosiek71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 15:50   #5
wojtek_k
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 24-09-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max GHIA
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 56
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Jeśli mógłbym coś zasugerować to:
ODPUŚĆ SOBIE!!!!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robocizna mechanika - 50-100 zł
spokojne nerwy - bezcenne!
wojtek_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 17:42   #6
Kierownik1982
ford::advanced
 
Imię: arek
Zarejestrowany: 25-04-2010
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Focus C-max
Silnik: 2000 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 219
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

lubia ukrecac sie sruby od pedalu gazu.wiec lepiej do mechanika podjechac i wrazie czego on bedzie mial problem z tymi ukreconymi srubami.
Kierownik1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2011, 18:52   #7
Guliwer01
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Co mogę, to wolę sam sobie porobić przy samochodzie, bo wiem jak to robią mechanicy.
Jak jeszcze nie wymieniłeś sobie tego filtra to tu masz skrót do mojego chomika na którym jest krótka instrukcja m.in. wymiany filtra: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] -> Katalog "Poradniki" -> "Ford Focus C-max".
Wymieniałem już dwukrotnie i jakoś dałem radę. Przydaje się mała grzechotka z przedłużeniem, śrubokręt z długą wyginaną końcówką (nie mam pojęcia jak to się nazywa) na którą można nałożyć klucze nasadkowe.
Ponadto przy wymianie filtra proponuję odkazić sobie układ, ja używam dwóch rodzajów środków: jednego z wężykiem do wtryskiwania preparatu wewnątrz instalacji wentylacyjnej, a potem drugiego tzw. bomby w spray-u. Nowy filtr wkładam dopiero po wykonaniu tych czynności.
Na koniec dodam, że jak filtr wymieniali wcześniej "mechanicy" w serwisie, to połamali dekielek od filtra, pogubili oryginalne nakrętki od pedału gazu i nawet nie dokręcili uczciwie śrub i nakrętek ani od jednego ani od drugiego. Skutkiem tego cały układ był nieszczelny w tym miejscu a pedał trzymał się na słowo honoru. Dekielek na szczęście udało się się posklejać a pedał przykręciłem porządnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
Guliwer01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 07:41   #8
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Cytat:
Napisał wojtek_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mógłbym coś zasugerować to:
ODPUŚĆ SOBIE!!!!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Robocizna mechanika - 50-100 zł
spokojne nerwy - bezcenne!
W aso w warszawie rok temu 69zl (sama robota).
__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 07:44   #9
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Cytat:
Napisał exoryna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W aso w warszawie rok temu 69zl (sama robota).
Ja płacę za wymianę wszystkich filtrów razem z olejem 40 zł (mowa tu o robociźnie)
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2011, 08:36   #10
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: wymiana filtra kabinowego

Cytat:
Napisał Guliwer01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałem już dwukrotnie i jakoś dałem radę. Przydaje się mała grzechotka z przedłużeniem, śrubokręt z długą wyginaną końcówką (nie mam pojęcia jak to się nazywa) na którą można nałożyć klucze nasadkowe.
Ponadto przy wymianie filtra proponuję odkazić sobie układ, ja używam dwóch rodzajów środków: jednego z wężykiem do wtryskiwania preparatu wewnątrz instalacji wentylacyjnej, a potem drugiego tzw. bomby w spray-u. Nowy filtr wkładam dopiero po wykonaniu tych czynności.
Na koniec dodam, że jak filtr wymieniali wcześniej "mechanicy" w serwisie, to połamali dekielek od filtra, pogubili oryginalne nakrętki od pedału gazu i nawet nie dokręcili uczciwie śrub i nakrętek ani od jednego ani od drugiego. Skutkiem tego cały układ był nieszczelny w tym miejscu a pedał trzymał się na słowo honoru. Dekielek na szczęście udało się się posklejać a pedał przykręciłem porządnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .
dokładnie u mnie ASO też pogubiło śrubki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniałem sam w zeszłym roku i jakoś nie miałem traumy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
robiłem już gorsze rzeczy w aucie, np wymiana żaróweczek kokpitu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

być może kwestia narzędzi, miałem spory zestaw nasadówek, a jak wiadomo kluczem do dobrej roboty jest dobry klucz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

u mnie pedał gazu odkręcił się leciutko, trochę gimnastyki i filtr wymieniony
chyba w weekend wezmę się po raz drugi za wymianę

tak w temacie - czym odgrzybiacie ?
kupiłem jakiś środek i tak trochę obawiam się zasmarkać to wszystko pianą
w drugim aucie robiłem i niby ładnie pachnie, piana znikła, wszystko działa, ale tam to technika z lat 80/90 więc prosta jak drut
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max kabinowy filtr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.