Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2012, 11:53   #1
krzychaus
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-08-2007
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8tdci 115km
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

1. Wtryski są OK.
2. Nie kopci, dobrze zapala w zimie i tak dalej.
3. Kopa ma w trasie
4. Wolno się nagrzewa
5. Miasto = 10-11 litrów ( przy eco drivingu zaś dla odmiany przy butowaniu identycznie )
6. Trasa przy jeździe okolo 140 -150 = 6-6,5 litrów ale raczej blizej 6
7. Pomiary z dystrybutora.
---------------
Co sprawdzać Panowie żeby to miało jakiś sens - zaznaczam że to ile pali te auto to naprawdę jest przegięcie.
Co powiedzieć mechaniorowi jezeli ma podlaczyc auto do kompa ?? żeby czego szukal
bo samo podlaczenie w poszukiwaniu bledow to wiem że lipa jedna wielka i ktoś musi pojeździć pod obciążeniem i zobaczyć co tam się dzieje z tym dupowozem.
Jakie mogą być przyczyny ? Jak sprawdzić np przepływomierz we własnym zakresie ?
Czy test pod obciążeniem wykaże mi winę przepływomierza ? Termostatu ? Turbawki? Pompy ? Wtryskiwaczy ?( powinny byc okej rok temu profesjonalnie regenerowane - poprawiło się odpalanie w zime - od strzala przy dowolnej temperaturze )
Ile % winy moze być po stronie 2 masy która już od jakiegoś czasu jest do wymiany ?
Może jakieś czujniki i inne pierdoły ?
Oczywiscie filtry i olej mam na bieżąco oryginały.
Powiedzcie co posprawdzać i jak


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 19-05-2014 o 09:17
krzychaus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 13:37   #2
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

jeśli dobrze zapala i nie kopci to szansa ze to wtryski jest mała. Ale zawsze mozesz zrobic próbe przelewowa.
Dwumasa raczej nic nie ma do tego.
Przeplywka - najprosciej odlaczyc i sprawdzic jak sie jezdzi z odlaczona (oczywiscie bedzie blad w komputerze), a najlepiej podmienic na probe na sprawna.
wolno sie nagrzewa bo to diesel, a spalanie ktore podajesz to w pewnych warunkach moze byc normalnym spalaniem... (mowie w szczegolnosci o miescie)
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 14:09   #3
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Cytat:
Napisał krzychaus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
6. Trasa przy jeździe okolo 140 -150 = 6-6,5 litrów ale raczej blizej 6
ten objaw nie wskazuje niczego nie pokojacego.

Lepiej niech kolega uzupelni opis...
dopisze skad jest i jak jezdzi, dopisze jakie obroty utrzymuje silnika, i jakie odcinki na codzien robi samochodem bo moze sie okazac ze albo nie umie jezdzic albo umie jezdzic ale jezdzi w takich warunkach ze zawsze bedzie duzo palił.

Na koleg pytanie nie da sie odpowiedziec bo jest za malo istotnych informacji.
Jak kolega ma komputerek pokladowy w samochodzie to niech go uzywa a jak niema t moze warto byloby zalozyc i zobaczyc jak jezdzic samochodem aby malo paliwa spalal.
Mozna zapytac sie tylko jeszcze o EGR czy jest zaslepiony.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 14:43   #4
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Może inaczej - niech kolega napisze jakiego spalania by oczekiwał, i przy jakiej jeździe. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 15:22   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

hehe.. ja mam srednie okolo 5~5,5 L ale jak chce to moge miec mniej a jak chce to wiecej ale mieszkam tam gdzie mieszkam. W zimie w duze mrozy 6L na niedlugich dystansach. Ale pewnie w warszawie mialbym z 8 albo wiecej. Wiec niech kolega napisz przede wszystkim gdzie ma takie spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 17:25   #6
Pryku
ford::beginner
 
Imię: Eryk
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus Kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 17
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Odświeżę temat bo może komuś kiedyś się przydać. Też mam 1.8 TDCI. Problem jest taki, że w Poznaniu po mieście pali koło 10l nawet więcej przy obrotach 2200 co jest dla mnie martwiące, biorąc pod uwagę, że w trasie nie ma problemu z 5-5.5 na 100km. Wtryski, pompa po regeneracji ms temu. Filtr paliwa nowy. Może się myle, ale wydaje mi się że troche dużo. Z góry dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pryku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 11:46   #7
kr0pka
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: Skwierzyna
Model: Ford Fokus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 115
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

U mnie w tym samym modelu pokazywało na komputerze spalanie 15l/100km, a gdy dodawałem gazu to pokazywalo 30-50l/100km i po dwoch dniach stanął. Dałem do mechanika i stwierdził, ze pompa i wtryski padły, dałem do regeneracji i za wszystko daje 1600zł (czekam na paczkę) na razie wiem, ze pompa wytwarzała opiłki.
kr0pka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2014, 21:39   #8
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Cytat:
Napisał kr0pka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w tym samym modelu pokazywało na komputerze spalanie 15l/100km, a gdy dodawałem gazu to pokazywalo 30-50l/100km i po dwoch dniach stanął. Dałem do mechanika i stwierdził, ze pompa i wtryski padły, dałem do regeneracji i za wszystko daje 1600zł (czekam na paczkę) na razie wiem, ze pompa wytwarzała opiłki.
Kupujesz używki , czy wysłałeś do regeneracji ?
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 00:38   #9
kr0pka
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: Skwierzyna
Model: Ford Fokus Mk1
Silnik: 1.8 TDCI 115
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Cytat:
Napisał PaBlLoO90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupujesz używki , czy wysłałeś do regeneracji ?
Regeneracja + 1 rok na gwarancji
kr0pka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2014, 13:08   #10
Dreger
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 13-04-2014
Skąd: Gdynia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Witam
Odnośnie spalania, jeżdżę FF kombi 2009 1,8 TDCI 115 km. Tankuję zawsze do pełna, następnie wyjeżdżam cały bak i znowu tankuje do pełna następni obliczam spalanie. Przy mojej jeździe 80 % trasa ( 100-120 km/h ) oraz 20% miasto ( trójmiasto ) wychodzi mi średnie spalanie 4,85 l. ( komputer pokazuje średnie spalanie 5,1 )
Na całym baku robię ponad 1000 km. Ale tak jak napisałem 80% to trasa. Staram się jeździć taka techniką, że rozpędzam się dynamicznie a następnie utrzymuję prędkość.
Wydaje mi się, że spalanie mam bardzo ok.
Dreger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
spalanie , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.