Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2020, 17:02   #1
love can bloom
ford::amateur
 
Avatar love can bloom
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2020
Skąd: Kobyłka
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Duratorq TDCI Puma
Rocznik: 2009
Postów: 8
Cool Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

Witam wszystkich miłośników Fordów , posiadam Forda Transita MK7 2009 2.2 tdci 85 km , chciałem go trochę stuningować (zachowując sensowne spalanie ) prosiłbym o pomoc jakie elementy można w miare tanim kosztem wymienić (oczywiście będzie chipowany ) i ile bezpiecznie koni można z niego wycisnąć pozdrawiam .
P.S jestem nowy witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

love can bloom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 21:40   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

Na forum jest specjalny dział poświęcony tuningowi [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
gdzie można zorientować się w problemie.

Generalnie masz dwie możliwości
- albo robić chip-tuning u dobrego tunera
- albo kupić dobry power-box i samemu zamontować.

Tuner najczęściej wyciska z silnika ile może - niektórzy tego właśnie chcą, ale ma to także kilka wad.
Zamontowanie samodzielne power-bpxa trwa pięć minut, box ma przełącznik, którym można regulować zwyżkę mocy i momentu lub całkiem go wyłączyć. Niektóre boxy mają pilota i można go włączać/wyłączać podczas jazdy, niektóre (najdroższe) są sterowane smartfonem i aplikacja pozwala podglądać niektóre parametry silnika w trybie rzeczywistym. No i box można odłączyć i sprzedać, a pieniądze wydane na tunera to wkład bezzwrotny...
Można oczywiście z boxem pojechać na hamownie i sprawdzić, co się uzyskuje na różnych ustawieniach. Realnie przyrosty mocy i momentu jakie można bezpiecznie uzyskać boxem dochodzą do 15%. Reklamowane 20% - nawet jeżeli jest możliwe, to nie jest bezpieczne dla silnika.

Generalnie ja jestem zwolennikiem boxów, bo można go sobie ustawić na umiarkowany przyrosty mocy i momentu i taki silnik jest mniej podatny na uszkodzenie. A silniki 2,2 tdci są podatne na uszkodzenia z tytułu dłuższych czasowo obciążeń z dużą dawką wtrysku (pęknięcia tłoków).

Box dla entuzjastów tuningu ma tą wadę, że nawet na optymalnych ustawieniach nie osiągnie się takiego przyrostu mocy jak u dobrego tunera. Ale jak pisałem wyżej ma to i wady i zalety.

Zapoznaj się może z ofertą [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
oni mają w ofercie dobre sprawdzone cyfrowe boxy.

Jest jeszcze jedna rzecz co do której nie jestem pewny - czy ten twój 2,2 tdci ma intercooler - już nie pamiętam. Jeżeli nie ma, to warto byłoby go przed tuningiem (także z boxem) dołożyć - tak jak jest to w mocniejszych wersjach silnika.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-05-2020 o 20:15
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2020, 22:17   #3
love can bloom
ford::amateur
 
Avatar love can bloom
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2020
Skąd: Kobyłka
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Duratorq TDCI Puma
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

Dziękuje za odpowiedź , decyduje się na chiptuning z racji iż samochód zostanie u mnie długo a styl jazdy mam raczej delikatny (jeżdże w mieście raczej max 80 , moc potrzebna raczej do wyprzedzania/aby było lżej jak palete wezme gdyż 85 km to jednak troche mało) nie zamierzam wyciskać nie wiadomo ile. Kolega mechanik mówił że można wymienić intercooler na ten z wersji 115 oraz mokry filtr powietrza założyć przed chipem , ma to jakiś większy sens ?
love can bloom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 13:09   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

Intercooler większy (bo jednak masz - sprawdziłem) ma sens jeżeli stale ostro jeździsz. Problem z intercoolerem jest taki, że jeżeli jest stosunkowo mały, to się szybko nagrzewa i wystarczy jedno mocne odejście a następne po niedługim czasie następne ostre odejście już jest wyraźnie słabsze. Mimo, że ciśnienie w dolocie jest prawidłowe, to gęstość powietrza spada ze względu na jego temperaturę.
Skoro więc sam napisałeś, że nie chcesz z niego wyciskać wszystkiego co by można było wycisnąć - to większy IC chyba możesz sobie darować. No ale przede wszystkim wszystkie modele 2,2 tdci z lat 2006-2011 mają taki sam IC - finis 1423732.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A mokry niestandardowy filtr w dieslu z turbiną o regulowanym (ograniczonym mapą) doładowaniu zupełnie nie ma sensu - silnik zawsze ma w dolocie takie ciśnienie, jakie dyktuje PCM i żaden filtr tego nie zmieni. Takie filtry daje się w silnikach benzynowych z mocą wyciąganą na maksa i które nie mają ogranicznika obrotów (odcięcia). Jeszcze większy sens jest stosowanie takiego filtra w silnikach wolnossących.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-05-2020 o 13:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 19:23   #5
love can bloom
ford::amateur
 
Avatar love can bloom
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2020
Skąd: Kobyłka
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Duratorq TDCI Puma
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]Byłem na hamowni moim tranzolem(pokazuje tera poufne informacje xd) ma 16 koni za dużo i 20 nm za dużo , Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Wykres ogólnie ładny i nie zamierzam cisnąć ile wlezie , chodzi tylko o szybkie manewry wyprzedzanGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.ia oraz uzyskanie szybko prędkości docelowej z towarem (70-90 km/h) . Co do tego intercoolera to bardzo prawdopodobne , mechanior mówiił że wystarczy sterownik silnika + turbine z wersji mocniejszej kupić podłączyć i masz więcej kucy (na ile to prawda to nie wiem , niektóre wersje na pewno wtryskami się różnią ) . A wersji tych duratorq tdci 2.2 jest w pyte , od 85 koni aż po 200 koni (w życiu tej nie widziałem ale jechałem 140 tdci ) .

Ostatnio edytowane przez love can bloom ; 01-05-2020 o 20:38
love can bloom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 03:21   #6
Kamykkamil16
ford::average
 
Avatar Kamykkamil16
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 24-04-2016
Skąd: Kołobrzeg
Model: Tourneo connect , Transit Mk7
Silnik: C-1.8tdci 90km Powerbox 130, T-2.2 TDCI 130kW GLX
Rocznik: Connect 2005, Transit 2006->
Postów: 86
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

z tej 85 km taczki da rade bez niczego wyciAGNAC 130 KM 96kW na orginalnej mapie inter za stówke i wizyta z kompem i po sprawie 130 juz idzie
Kamykkamil16 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 12:51   #7
love can bloom
ford::amateur
 
Avatar love can bloom
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 30-04-2020
Skąd: Kobyłka
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Duratorq TDCI Puma
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

W czwartek jade podkręcać zobaczymy co wyjdzie,podziele się wynikami.Jak mi będzie brakowało(w co wątpie) to będziemy potem myśleć.
love can bloom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2022, 13:20   #8
CERES
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-03-2004
Skąd: KWA
Model: VW Touareg MK I/Scorpio mk2 94 2.9
Silnik: 3.2b V6/2.9 EFI
Rocznik: 2004/1994
Postów: 1,554
Domyślnie Odp: Podkręcenie ''pracowitego'' Tranzyta

i jak? jest coś lepiej ?
CERES jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.