Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-05-2020, 20:00   #451
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Może być wiele powodów cyklicznej pracy sprężarki. Każdy, kto ma taki objaw ma po prostu coś nie tak. Należy znaleźć usterkę, usunąć i cieszyć się fajnym, ciągłym chłodem wiejącym z nawiewów... Ja na pewno doprowadzę układ do poprawnego działania. Skoro u przyjaciela w S-maxie działa non-stop, to dlaczego miałoby być inaczej u mnie. To są bliźniacze układy, niczym się nie różnią, nawet silnik ma dokładnie taki sam.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ma ktoś dane, jakie powinno być przybliżone maksymalne ciśnienie robocze, kiedy układ klimatyzacji pracuje już pełną parą?? Może się wahać tylko ze względu na ustawioną siłę nadmuchu, bo na jednym ustawieniu cały czas też są wahania, ale w tym przypadku to, z tego co zauważyłem, jak podłączyłem komputer, do około 0,2 bara max. Jutro podłączę jeszcze komputer i spiszę pomiary przy różnych ustawieniach siły nadmuchu.


Ostatnio edytowane przez seewcio ; 27-05-2020 o 20:23
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 08:49   #452
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Jak postępy prac? Twoja sprężarka klimy już pracuje w sposób ciągły?
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 09:05   #453
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

czytam i nie wierzę w to co czytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wychodzi, że salony samochodowe sprzedają uszkodzone samochody :O
Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Skoro u przyjaciela w S-maxie działa non-stop
pomyślałeś, że u niego może być coś nie tak?:>

Dla uzupełnienia Twojej wiedzy to w czasie jazdy sprężarka/kompresor klimatyzacji (zwał jak zwał) również jest wyłączana i nawet o tym nie wiesz. Wynika to ze sterowania np. przy obciążeniu silnika... chyba że to też "usterka"?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 09:39   #454
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Ciekawi mnie, której generacji to może być S-MAX. MK1, czy MK2?
W MK2 to już chyba są montowane sprężarki na sprzęgle "sztywnym". Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 10:59   #455
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

raczej Mk1 skoro silniki mają takie same (MDO Mk4).
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 13:35   #456
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytam i nie wierzę w to co czytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wychodzi, że salony samochodowe sprzedają uszkodzone samochody :O
pomyślałeś, że u niego może być coś nie tak?:>

Dla uzupełnienia Twojej wiedzy to w czasie jazdy sprężarka/kompresor klimatyzacji (zwał jak zwał) również jest wyłączana i nawet o tym nie wiesz. Wynika to ze sterowania np. przy obciążeniu silnika... chyba że to też "usterka"?
Nie sprzedają uszkodzonych, tylko Ty nie rozumiesz o czym ja piszę. Jak zrozumiesz, to wtedy przyznasz mi rację. Napisałem, że w pewnych warunkach powinna pracować bez przerw, jak ktoś ma klimatronik. Nie będę kolejny raz opisywał...

U Niego wszystko jest ok. Ma S-Max MK1. Też miał właśnie przeboje z wyłączającą się klimą i wiosną zeszłego roku oddał do ASO FORD Szumilas w Sosnowcu i tam mu naprawili jak należy i właśnie działa mu jak najbardziej prawidłowo. Ustawia na LOW, rusza i to nie ma znaczenia, czy dynamicznie, czy nie, czy wolno, czy nie, sprężarka działa non-stop i tak ma działać. Potwierdzili to właśnie fachowcy z ASO, którzy naprawiali klimę, że tak ma być, a każde przerywanie pracy sprężarki na takim ustawieniu, jest usterką...

Wiem, że się wyłącza, przecież właśnie tę usterkę próbuję usunąć. Jak uważasz, że jak na dworze jest 35 stopni, wsiadasz do auta, w którym masz powiedzmy tę samą temp., włączasz klimę, zaczynasz się rozpędzać np. do 130km/h i sprężarka w tym czasie wyłączyła się co najmniej 2 razy na 11 sek. np., to życzę Ci miłego użytkowania Twojej klimatyzacji.

Ostatnio edytowane przez seewcio ; 02-06-2020 o 13:43
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 13:52   #457
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Czyli usterka nie usunięta ciągle. To działaj, żebyś zdążył zanim minie lato.


Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też miał właśnie przeboje z wyłączającą się klimą i wiosną zeszłego roku oddał do ASO FORD Szumilas w Sosnowcu i tam mu naprawili jak należy i właśnie działa mu jak najbardziej prawidłowo. Ustawia na LOW, rusza i to nie ma znaczenia, czy dynamicznie, czy nie, czy wolno, czy nie, sprężarka działa non-stop i tak ma działać. Potwierdzili to właśnie fachowcy z ASO, którzy naprawiali klimę, że tak ma być, a każde przerywanie pracy sprężarki na takim ustawieniu, jest usterką...
A Ty nie mógłbyś też oddać auta na naprawę do tego ASO? Skoro są tacy dobrzy, to zrobią Ci klimę i będziesz miał spokój

Ostatnio edytowane przez Parch ; 02-06-2020 o 13:55
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 13:55   #458
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie sprzedają uszkodzonych, tylko Ty nie rozumiesz o czym ja piszę. Jak zrozumiesz, to wtedy przyznasz mi rację. Napisałem, że w pewnych warunkach powinna pracować bez przerw, jak ktoś ma klimatronik. Nie będę kolejny raz opisywał...

U Niego wszystko jest ok. Ma S-Max MK1. Też miał właśnie przeboje z wyłączającą się klimą i wiosną zeszłego roku oddał do ASO FORD Szumilas w Sosnowcu i tam mu naprawili jak należy i właśnie działa mu jak najbardziej prawidłowo. Ustawia na LOW, rusza i to nie ma znaczenia, czy dynamicznie, czy nie, czy wolno, czy nie, sprężarka działa non-stop i tak ma działać. Potwierdzili to właśnie fachowcy z ASO, którzy naprawiali klimę, że tak ma być, a każde przerywanie pracy sprężarki na takim ustawieniu, jest usterką...

Wiem, że się wyłącza, przecież właśnie tę usterkę próbuję usunąć. Jak uważasz, że jak na dworze jest 35 stopni, wsiadasz do auta, w którym masz powiedzmy tę samą temp., włączasz klimę, zaczynasz się rozpędzać np. do 130km/h i sprężarka w tym czasie wyłączyła się co najmniej 2 razy na 11 sek. np., to życzę Ci miłego użytkowania Twojej klimatyzacji.
nie mowię tu o kwestii przyspieszania samego - muszą być spełniane jakieś warunki mocnego obciążenia jednostki napędowej. Dla przykładu podam Ci 2.0 CDTi Oplowski, trasa w Albani przez góry, na blacie 48 stopni, klima ustawiona na LOW a i tak się wyłączyła (sterownik ją wyłączył), powodem było mocne obciążenie silnika.

patrząc na powyższy Twój wpis to chyba trzeba tu rozróżnić dwie rzeczy:
- wyłączanie się klimatyzacji, czyt. przestaje chłodzić
- cykliczne rozłączanie sprzęgła co jest normalną pracą tego rodzaju kompresora

Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 02-06-2020 o 15:01
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 14:12   #459
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
patrząc na powyższy Twój wpis to chyba trzeba tu rozróżnić dwie rzeczy: - wyłączanie się klimatyzacji, czyt. przestaje chłodzić - cykliczne rozłączanie sprzęgła co jest normalną pracą tego rodzaju kompresora
Ja mam na myśli cykliczne rozłączanie się sprzęgła. U mnie takie działanie sprężarki wcale nie powoduje, że z kratek leci wtedy ciepłe powietrze.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 15:03   #460
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Parch Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam na myśli cykliczne rozłączanie się sprzęgła. U mnie takie działanie sprężarki wcale nie powoduje, że z kratek leci wtedy ciepłe powietrze.
zedytowałem poprzedni post bo między czasie wskoczył Twój i wyszło, że do Ciebie odpisałem.
Masz tu rację i wskazałem na rozdzielenie tych dwóch aspektów dla jasności "co autor (@seewcio) ma na myśli".
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.