Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2011, 09:06   #11
piwko2006
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2010
Skąd: okolice Ostrowa wlkp.
Model: Fiesta MK6 FL Senso
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 35
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Ja także przy wymianie żarówek olałem instrukcję. Od kierowcy wymiana jest łatwa bez demontażu niczego. Po stronie pasażera tak jak poprzednicy pisali- odkręćcie zbiornik płynu chłodzącego i jest ładny dostęp.
Panowie z Forda chyba celowo napisali, że należy pół auta rozebrać, żeby ludzie jechali do serwisu, bo wiadomo że nie każdy się podejmie wyjęcia grilla i lampy, ale już większy odsetek właścicieli zdecyduje się na wymontowanie zbiorniczkaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

piwko2006 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 10:32   #12
kawa66
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Model: mk6 s
Silnik: 1.6 d
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Witam. Piszecie tylko o wymianie H4 a wydaje mi się że z postojówkami nie będzie tak prosto. Trzeba chyba wyjąć lampę. A żeby ją wyjąć na pewno nie trzeba zdejmować zderzaka?
kawa66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 10:49   #13
goth
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2009
Skąd: Poznań
Model: Fiesta,C-Max
Silnik: 1.3, 1.6 EcoBoost 150 KM
Rocznik: 2006,2011
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Wymieniałem w obu reflektorach postojówki i niestety nie obyło się bez demontażu reflektora. Nie dałem rady wyciągnąć oprawki postojówki - może jak ktos ma małe palce to da radę. Jeśli komuś się uda to i tak pozostanie jeszcze problem założenia osłony na oprawkę.
goth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 14:09   #14
parzych73
ford::average
 
Avatar parzych73
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 15-05-2007
Skąd: W-wa
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.6 Duratec 100KM
Rocznik: 2006
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Cytat:
Napisał kawa66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A żeby ją wyjąć na pewno nie trzeba zdejmować zderzaka?
Na pewno nie trzeba go zdejmować...
Cytat:
Napisał goth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dałem rady wyciągnąć oprawki postojówki - może jak ktos ma małe palce to da radę. Jeśli komuś się uda to i tak pozostanie jeszcze problem założenia osłony na oprawkę.
Mi się udało wymienić, niestety żeby założyć tą gumkę, musiałem wyciągnąć lampę... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
parzych73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2011, 08:23   #15
JoeMix
ford::professional
 
Avatar JoeMix
 
Zarejestrowany: 07-09-2005
Skąd: Łódź
Model: Fiesta Mk3 Futura
Silnik: 1118ccm 50KM
Rocznik: 1994
Postów: 1,309
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W każdym fordzie wymiana żarówek tak się odbywa, że odkręca się reflektor i ewentualnie osłonę grilla.
Dobra teoria ale ja mam kilkanaście fordów i nigdzie nie muszę ani odkręcać klosza ani tym bardziej grilla
__________________
podpis usuniety, naruszenie regulaminu paragraf 23 i 24
JoeMix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2011, 18:26   #16
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Cytat:
Napisał JoeMix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra teoria ale ja mam kilkanaście fordów i nigdzie nie muszę ani odkręcać klosza ani tym bardziej grilla
W Fieście mk5 niestety należy wymontować reflektor, a prędzej grill. Lampę chyba mocują 3 albo 4 wkręty. Grill jest na zatrzaski, chyba bez żadnych wkrętów.
Warto sobie zaznaczyć położenie podkładek, bo po odkręceniu możesz inaczej lampę przykręcić a zapewne jest wyregulowana przez diagnostę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No jeżeli jest to strona prawa to tam bez zdejmowania lampy chyba się nie da wymontować żarówki a właśnie dzisiaj mi się przepaliła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła

Ostatnio edytowane przez emonkey ; 11-03-2011 o 18:38
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2011, 12:51   #17
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

w mk5 demontujemy gril-jest na zatrzaski,lampa jest na 3 śrubach
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2011, 17:36   #18
losarturos
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 30-10-2006
Skąd: Katowice
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.25
Rocznik: 2007
Postów: 198
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek

Ja też miauem wątpliwą przyjemność kilkukrotnej wymiany żarów w swojej fieście. Traumatyczne przeżycie. Od strony kierowcy jeszcze jakoś ujdzie bo jako tako da się tam łapkę włożyć ale z drugiej to kicha. A z tym rozkręcaniem połowy auta to nie takie izi. Dwie śruby są w ****ianych miejscach i cza się naje...ć żeby je odkręcić i tak później całe reflektory się dupiato wyjmuje i wkłada bo cały czas coś tam haczy. Na drugi raz spróbuję akcji z zbiornikiem płynu. Ale dzięki temu wyleczyłem się z przezajebistych żarów z 50% mocniejszym światłem i 100% mniejszą żywotnością.
losarturos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 19:14   #19
Magnika
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2011
Model: Fiesta
Silnik: 1,3
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek.Jak to zrobić?

Witam wszystkich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Fiestę z 2006 od miesiąca, właśnie padło mi prawe światło drogowe...
Po wczorajszej lekturze wątków na forum oraz przestudiowaniu instrukcji kupiłam odpowiednią żarówkę i (choć nieco przeraziliście mnie rozbieraniem "połowy przodu") postanowiłam spróbować ją sama wymienić.
Wymontowałam reflektor, wymieniłam żarówkę, złożyłam i... nadal nie świeci...
Czy to kwestia bezpieczników (których?), albo może macie inny pomysł, czemu nie świeci?
Chyba będę tu częstym gościem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magdalena
Magnika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 22:04   #20
the_cure
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: Wymiana żarówek.Jak to zrobić?

ale macie problem !!!! odkręcenie 3 śrubek i wyjęcie grila 2 min roboty,po co pierniczyć się ze zbiorniczkami ,celowaniem na pałę ,bez sensuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
the_cure jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.