Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2017, 07:50   #1
adamtwardy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2017
Model: Ford Fusion
Postów: 2
Domyślnie Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Witam serdecznie.

Planuję zakup FF 2017 po lifcie z USA. Uszkodzenia auta:
- uderzone drzwi prawe
- uszkodzony błotnik prawy
- wystrzelone obydwie kurtyny

1. Mam wątpliwości co do poduszek powietrznych / kurtyn. Czy wymieniając kurtyny trzeba wymienić całą podsufitkę? Kupując kurtyny muszę wymienić jeszcze jakiś sterownik odpowiedzialny za pracę tych kurtyn i jakiś czujnik który odpowiedzialny jest za wystrzał kurtyn? Czy kurtyny z poprzedniego modelu 2014-2016 będą pasować do tego po lifcie?

2. Na zdjęciu z USA nie świecą się kontrolki. Czy jest to związane z tym, iż podczas wybuchu poduszek odcinane jest zasilanie? Słyszałem też, że strażacy odłączają klemę z akumulatora po wypadku. Zastanawiam się czy mam się tym martwić bo widziałem auta po dużych dzwonach a mimo wszystko zegary świeciły. A może po prostu rozładował się akumulator? Auto miało wypadek w czerwcu a teraz zostało wystawione do sprzedaży.

3. Lampy przód. Jak wiadomo lamp do FF 2017 w EU jeszcze nie ma wiec trzeba przerabiać oryginalne. Jakaś firma, którą znalazłem w google twierdzi, że przerabia przednie lampy modyfikując kąt świecenia. Po przerobieniu przejdzie przegląd. To prawda?

4. Lampy tył - już wiem, że się da ale co ze światłem przeciwmgielnym? gdzie zamontować lampę? co z włącznikiem, którego brakuje na desce rozdzielczej?

Serdecznie proszę o pomoc

adamtwardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2017, 14:50   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Cytat:
Napisał adamtwardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1. Mam wątpliwości co do poduszek powietrznych / kurtyn. Czy wymieniając kurtyny trzeba wymienić całą podsufitkę? Kupując kurtyny muszę wymienić jeszcze jakiś sterownik odpowiedzialny za pracę tych kurtyn i jakiś czujnik który odpowiedzialny jest za wystrzał kurtyn? Czy kurtyny z poprzedniego modelu 2014-2016 będą pasować do tego po lifcie?
Wskazane jest wymienić podsufitkę, po strzale zostają ślady na niej, bo jej krawędzie są wywinięte. Kurtyny raczej będą pasowały, sterownik do wykasowania crash daty trzeba dać.
Cytat:
Napisał adamtwardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na zdjęciu z USA nie świecą się kontrolki. Czy jest to związane z tym, iż podczas wybuchu poduszek odcinane jest zasilanie? Słyszałem też, że strażacy odłączają klemę z akumulatora po wypadku. Zastanawiam się czy mam się tym martwić bo widziałem auta po dużych dzwonach a mimo wszystko zegary świeciły. A może po prostu rozładował się akumulator? Auto miało wypadek w czerwcu a teraz zostało wystawione do sprzedaży.
Ryzyko uszkodzenia aku jest spore, wszak stoi troszkę bez doładowania. Ale aku to nie problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Cytat:
Napisał adamtwardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampy przód. Jak wiadomo lamp do FF 2017 w EU jeszcze nie ma wiec trzeba przerabiać oryginalne. Jakaś firma, którą znalazłem w google twierdzi, że przerabia przednie lampy modyfikując kąt świecenia. Po przerobieniu przejdzie przegląd. To prawda?
Jeśli diagnosta będzie łaskawy i nie będzie wpatrywał się z znaczek z homologację - powinien przejść.
Cytat:
Napisał adamtwardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lampy tył - już wiem, że się da ale co ze światłem przeciwmgielnym? gdzie zamontować lampę? co z włącznikiem, którego brakuje na desce rozdzielczej?
Ja miałem zamiast jednego światła cofania. Wyłącznik albo z EU, albo dorobić osobny wyłącznik.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2017, 07:46   #3
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

25 postów poleciało jako oftop i prywatne przepychanki następny taki post nagrodzę karteczką ! ! !
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 11:02   #4
adamtwardy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2017
Model: Ford Fusion
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Byłem w salonie Forda we Wrocławiu zapytać czy serwisują Fusiony z USA. Powiedzieli, że już tego nie robią. Części musieli sprowadzać ze USA. Powiedzieli że oznaczenie części to jedno a tak na prawdę trzeba porównywać obydwa ze sobą by dopasować.

Już nie wiem.... elektryk na moim osiedlu powiedział, że są jaja z tymi atuami. Nie wiadomo jak naprawić, problemy z elektryką, nie można rozkodowywać różnych modułów. W innym miejscu facet który zajmuje się rozkodowywaniem radii, programowaniem kluczyków itd mówi, że nie ma problemu.

Gdzieś jest pies pogrzebany? Jedni mówią nie drudzy tak. Zastanawiam się czy jak kupię go w USA i mi się coś zepsuje to zaczną się schody w postani różnic MONDEO > FUSION?

Poczytałem, na forum, że różnice pomiędzy EU a USA są niewielkie... maska, klapa, lusterka, filtr powietrza i kilka prostych elementów. W salonie Forda mówią, że to zupełnie inne auta. Inne wiąski kabli, moduły itd itd.

Co np jak zepsuje się skrzynia automatyczna. Co z częściami?
adamtwardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 11:23   #5
wit1956
ford::beginner
 
Imię: witold
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: gdańsk
Model: mondeo mk III ,VW golf 6
Silnik: 1,8 .1,2 tsi
Rocznik: 2005 ,2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Podobno do odważnych świat należy,twoja decyzja i konsekwencje też będą po twojej stronie.
wit1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2017, 13:25   #6
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Jeździłem fuzją pół roku. Nie było problemu z częściami, naprawami itp. Moduły są rożne, ale na ebay spokojnie dostaniesz w razie awarii.

Wytaptane z telefonu.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 11:20   #7
adamtwardy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2017
Model: Ford Fusion
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

W fordzie po lifcie występują dwa typy lamp LED i .... ? No właśnie facet z firmy w PL która przerabia lampy przednie powiedział, że przerobi jedynie halogenową. Czy oby na pewna ta druga to halogenowa?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

PS. możecie polecić kogoś kto mógłby się zająć przeróbką lamp przednich do Fusiona 2017 po lifcie?
adamtwardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 11:24   #8
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ??
__________________

Ostatnio edytowane przez kordyl ; 21-11-2017 o 11:28
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 11:25   #9
adamtwardy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-11-2017
Model: Ford Fusion
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Nie rozumiem pytania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
adamtwardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 11:30   #10
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Ford Fusion Lift 2017 kupujemy z USA

Kolega SrebnaStrzała zajmuje się oświetleniem. Jak przeczyta, to Ci odpowie czy ogarnie temat.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.