Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2018, 20:20   #1
qsmier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus mk2 kombi
Silnik: 1,6 Tcdi
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Mam problem, nie działa mi streaming przez bluetooth z telefonu(telefon się łączy z radiem, zestaw głośnomówiący działa poprawnie).
Travelpilot fx, moduł bluetooth, usb w schowku - podłokietniku. Zaktualizowałem moduł BT/VC, zainstalowałem najnowszy soft do radia sp.4.1. Co jeszcze mogę zrobić aby opcja bt stream się pojawiła?

qsmier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 17:27   #2
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Modul musi byc w wersji obslugujacej streaming a2dp. Trzeba zmienic rodzaj bt w konfiguracji samochodu.
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 19:48   #3
qsmier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus mk2 kombi
Silnik: 1,6 Tcdi
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Rozumiem że chodzi o zmianę w ELMconfig na BT/VC/USB+BTaudio+Navi?
Czy zwykłym kablem (elm327) za ~ 20 zł zmienię czy muszę mieć ten z can?
qsmier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 08:08   #4
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Modul musi byc w wersji obslugujacej streaming a2dp. Trzeba zmienic rodzaj bt w konfiguracji samochodu.
Zmiana nic nie da, próbowałem w elmconfing zmienić. Zapisuje nową konfigurację resetuje moduł i niby gotowe , ale przy próbie ponownego odczytania wraca na radio co było orginalnie.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 08:33   #5
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Podaj jak masz modul bt. Nr czesci
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 09:21   #6
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Mi akurat nie chodziło o bt chciałem zmienić typ radia dla potrzeb radia z androidem by pokazywał na ekranie wizualizacje klimatyzacji. I jest to niemożliwe
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 09:24   #7
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zastanow sie Czego chce i napisz w osobnym wątku. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prawi o "Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth" nie o jamkimś, siakimś Androidzie.

Ostatnio edytowane przez muffintsi ; 16-11-2018 o 09:29
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 09:30   #8
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Cytat:
Napisał muffintsi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zastanow sie Czego chce i napisz w osobnym wątku. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] prawi o "Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth" nie o jamkimś, siakimś Androidzie.
Kolega co napisał wątek pisał o bt, ty napisałeś że trzeba zmienić konfigurację, ja napisałem że się nie da zmienić rodzaju radia bez jego wymiany. Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem że ja dla potrzeb bt. Tak dla zrozumienia nie chodzi tu o androida czy też bluetooth pisałeś by zmienić konfigurację, kolega ma FX nie da się zmienic na NX bez jego wymiany zrozumiałeś o co chodzi. Jedyne wyjście to zmiana modemu BT na odpowiedni obsługujące a2dp.

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 16-11-2018 o 09:42
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 09:39   #9
qsmier
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2017
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus mk2 kombi
Silnik: 1,6 Tcdi
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Jutro postaram się dobrać do modułu BT i sprawdzić jaką mam wersje i dam znać(moduł znajdę za schowkiem pasażera?)
Z tego co wyczytałem w innym tematach to jak się ma moduł BT z obsługą USB(w podłokietniku) to stream powinien działać? tylko niektórym pomogła sama aktualizacja modułu+radia a niektórzy piszą o zmianie w ELMconfig. Więc jak to jest?
qsmier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 09:53   #10
muffintsi
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2017
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK2, MK4
Silnik: MK2-1.8 Zetec E, MK4-2.0 DW10C 163KM
Rocznik: MK2-12.1997, MK4-06.2010
Postów: 278
Domyślnie Odp: Travelpilot Fx - streaming przez bluetooth

Cytat:
Napisał qsmier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jutro postaram się dobrać do modułu BT i sprawdzić jaką mam wersje i dam znać(moduł znajdę za schowkiem pasażera?)
Z tego co wyczytałem w innym tematach to jak się ma moduł BT z obsługą USB(w podłokietniku) to stream powinien działać? tylko niektórym pomogła sama aktualizacja modułu+radia a niektórzy piszą o zmianie w ELMconfig. Więc jak to jest?
Musi być moduł BT, który obsługuje a2dp.

Jeżeli będziesz już mial odpowiednią wersję modułu należy zmienić konfigurację CCC elmconfigiem na stronie 5: "BT/VC High + USB, and BTAudio for NAV only"

Dla radia FX na stronie 4 ma być "Navi Low Level CD + AM/FM/Radio"

Konfig zapisz w BCM i IPC.

Bump:
Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega co napisał wątek pisał o bt, ty napisałeś że trzeba zmienić konfigurację, ja napisałem że się nie da zmienić rodzaju radia bez jego wymiany. Czytaj ze zrozumieniem. Nie pisałem że ja dla potrzeb bt. Tak dla zrozumienia nie chodzi tu o androida czy też bluetooth pisałeś by zmienić konfigurację, kolega ma FX nie da się zmienic na NX bez jego wymiany zrozumiałeś o co chodzi. Jedyne wyjście to zmiana modemu BT na odpowiedni obsługujące a2dp.
A gdzie ja napisalem ze trzeba zmienic rodzaj radia?
muffintsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.