Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Maverick

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2014, 16:55   #21
pszemq
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 14-04-2014
Skąd: NML
Model: Peugeot 406
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Dzieki wielkie za odpowiedz.tak widziałem ze pisałeś tylko kurde mam trochę zapierdziel w pracy usiądę kiedyś wieczorem i drydne do ciebie to pogadamyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.chciałem kupic forestera ale ten chyba mi się bardziej podoba.ok napisze jeszcze wieczorem pozdrawima
Ps jak ten silnik 2.0 sobie radził?wyprzedzanie i ruszanie bez problemu czy troche zamulony?


Ostatnio edytowane przez pszemq ; 23-04-2014 o 20:43
pszemq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 23:21   #22
mpsfc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Orłowo k. Inowrocławia
Model: Maverick
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

2.0 radził sobie całkiem całkiem ale 2.3 robi lepszą robotę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mpsfc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 17:22   #23
sylweklodz
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: Łódź
Model: S max
Silnik: 2.3
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witam, od niedawna jestem posiadaczem forda escape (maverick) z 2001 r 2.0 16V. Muszę teraz wymienić silniczek krokowy, a dedykowany do tego modelu kosztuje sporo, ale słyszałem że jest to ten sam silnik co w mondeo i focusie z lat 1998-2000, tak mi powiedział pewien pan w sklepie z częściami do forda. Czy ktoś może wie czy to ten sam silnik i czy części też można szukać od mondeo???
sylweklodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 22:31   #24
mpsfc
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-05-2012
Skąd: Orłowo k. Inowrocławia
Model: Maverick
Silnik: 2.3 16v
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Niestety, katalog inter-carsu podaje, że tylko Maverick i Tribute, dają takie numery:
Wykaz numerów OEM:
FORD 1114071
FORD 1126997
FORD YL8U 9F715 AB
FORD YL8U 9F715 AC
FORD YL8Z 9F715 AA
HITACHI ABV509-1B
HITACHI ABV509-1
MAZDA YF09 20660 A
MAZDA YF09 20660 B
Silnik jest niby ten sam ale w Mondeo miał inną ilość kucyków. Jeśli miałbyś możliwość wypożyczenia i pasowałoby podłączenie to próbuj a jak nie to zostaje wywalić prawie cztery stówki.
mpsfc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 17:47   #25
christoffer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witam serdecznie,
mam gorącą prośbę do osób posiadających Maverick'a 3.0 w automacie.
Niesiony wewnętrznym głosem (nie do końca chyba uzasadnionym ekonomicznie) noszę się z zamiarem kupna takiego modelu z 2003 roku - jest to egzemplarz ściągnięty ze Szwajcarii.
Po pierwszych oględzinach stwierdziłem, że silnik pracuje ładnie, skrzynia raczej też - sprzęgło nie ślizga się, zawieszenie nie jest wybite (nawet dosyć twarde choć myślałem, że będzie bardziej miękkie), ale mam również lekki niedosyt zrywności silnika bowiem oczekiwałem, że te 197 kucyków będzie mocniej ciągnąć Maverick'a do przodu.
W związku z powyższym prosiłbym o jakiekolwiek informacje na co zwrócić szczególną uwagę przy kolejnych oględzinach oraz jaki może być koszt pakietu startowego po zakupie samochodu gdyby trzeba było wymienić wszystkie oleje, filtry, klocki hamulcowe, tłumik, nabić klimę, itp.
Prosiłbym również o info co należy koniecznie zrobić/wymienić po zakupie Maverick'a i jak jest z dostępnością podzespołów do w/w.
A przebieg według sprzedawcy jest około 110.000 km.
Z góry dziękuję za wszelkie info.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 12:54   #26
Cien77
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-02-2009
Model: Focus I i II; Fiesta; Mazda Tribute aka Ford Escape, Maveric
Silnik: 2,0 ZETEC; 1,6 ZETEC i 1,6 Ti-VCT; ecoboost 1.0 100KM
Rocznik: 2003, 2004, 2008 i 2014
Postów: 189
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Podłączam się do dyskusji o częściach.
Wszystko da się kupić w Polsce bez problemu ale....
To ale oznacza, że Tribute, Escape są w katalogach w Polsce słabo reprezentowane i zamienne części z innych modeli nie są linkowane do tych suvów.
Ja sobie radzę tak, że najpierw szukam części w sklepach amerykańskich, a później na tej podstawie takiej samej w sklepie polskim.
Na przykład w intercars i 4cars przekonywali mnie, że nie da się kupić miski olejowej do Tribute 2.0. Szybkie spojrzenie do sklepu w USA pokazało, że mają dokładnie te same miski, ale podlinkowane tylko pod Focusa i Mondeo.
Cien77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-07-2014, 21:30   #27
Henio86
ford::amateur
 
Imię: Heniek
Zarejestrowany: 18-07-2014
Skąd: Krakow
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1250
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Dobry pomysł.
____________

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 03-10-2014 o 09:19
Henio86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2014, 20:35   #28
sylweklodz
ford::amateur
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 09-04-2014
Skąd: Łódź
Model: S max
Silnik: 2.3
Rocznik: 2007
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Witam pisałem już wcześniej że w moim mavericku miałem problem z obrotami, wymieniłem silniczek krokowy na nowy i problem z bardzo falującymi obrotami na niskich i gaszenie zniknęło. Ale problem z tym ze w czasie jazdy po spuszczeniu nogi z gazu obrotu nadal bardzo wolno schodzą, najpierw do 2000 tyś a potem po kilku sekundach na sprzęgle dopiero powoli w dół i nie wiem w czym problem...Proszę o pomoc, bo nie wiem czy to może być wina napięcia silniczka krokowego, czy potencjometr przepustnicy czy co innego??? obroty też czasem troszkę falują, ale już nie gaśnie...Posiadam silnik 2.0 benzyna ZETEC 124 kucy..... pilnie potrzebna jakaś pomoc, bo to ma też wpływ na większe spalanie...za wszelką pomoc dziękuję...
sylweklodz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2014, 19:04   #29
motobambo
ford::amateur
 
Imię: Bambo
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: Ck
Model: Maverick
Silnik: 3.0
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

witam
ja jestem w trakcie zakupu Maverick-a 3.0 204 KM 2004 rok automat, i tez mam kilka pytac na co trzeba zwrócić uwagę
motobambo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 11:07   #30
dantes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-05-2014
Skąd: KWIDZYN
Model: MAVERICK
Silnik: 2.3
Rocznik: 2005
Postów: 39
Domyślnie Odp: Ford Maverick, Escape czy ktoś ma coś o nim ?

Hey!
Sprawdź dolne krawędzie drzwi i tylne błotniki-napewno będzie korozja. Ja mam mavericka 2005r. z silnikiem 2.3 i bierze olej. Właśnie dzisiaj odstawiłem go do mechanika. Pozdrawiam.
dantes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.