Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2011, 12:25   #1
DUK45
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2010
Skąd: TORUŃ
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 70
Domyślnie Szarpie przy przyspieszaniu i faluja obroty na biegu jałowym

Witam, mam forda c-maxa 2.0tdci 136 z dpf. Od jakiegoś czasu zaczyna dostawać głupawki to jest na wolnych obroty spadają o jakieś 200 i wracają do normy i tak w kółko.Natomiast podczas przyspieszania zaczyna szarpać że nie idzie jechać. Myślałem że to egr ale zaślepiłem i po dwóch tygodniach to samo. Żadnych błędów prócz tego szarpania i falowania. Zdaża mu się tak raz na tydzień. Podczas gdy zaczyna tak się zachowywać to spod maski podczas przyspieszania słychać tak jakby zaworem upustowym uchodziło potężne ciśnienie. Jakieś pomysły?

DUK45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2020, 00:41   #2
venom069
ford::beginner
 
Avatar venom069
 
Imię: ToMasz
Zarejestrowany: 31-05-2015
Skąd: Legnica
Model: Fokus mk1 FL
Silnik: 1.8 tdci 115koni
Rocznik: 2003 kombi
Postów: 24
Domyślnie Odp: Szarpie przy przyspieszaniu i faluja obroty na biegu jałowym

Witam.
Sluchajcie tez mam problem z falujacymi obrotami w fokusie i co zauwazylem podczas pracy silnika na wolnych obrotach na luzie podczas postoju dostaje silnik wariacji nie jest to juz pierwszy raz. Dodajac gazu poczatkowo auto ruszalo ale bardzo mozolnie jak by brakowalo mocy albo zla mieszsnka paliwa z powietrzem i silnik sie dusila dlawil az zgasl i sie nie odpalal. Wczoraj tarfilo mi sie kolejny raz takie zdarzenia musialem holowac co ciekawe pod domem po holowaniu gdy silnik przestygnol normalnie odpalil na 2-3 minuty i sie zgasil. Czy jest mozliwosc ze EGR piepszy robote i wszystkie inne czujniki w ukladzie powietrza do turbiny z turbiny do intercoolera dalej do egr i do silnika. Czy jesli turbina pluje olejem i w ten sposob zakluca prace oraz odczyty czujnikow na tym ukladzie???
__________________
"Jak sprawdzić przekaźniki w aucie "
venom069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2020, 01:51   #3
Adi.
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-10-2020
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpie przy przyspieszaniu i faluja obroty na biegu jałowym

Cześć z tego co piszesz wina tkwi w układzie paliwa.Pierwsze zdemontuj całkowicie filtr paliwa i jedź bez niego w trasę oczywiście wyczyść odstojnik,a zanim co kolejek dotkniesz pod maską zobacz na przeźroczystej rurce od filtra paliwa do pompy czy na wolnych obrotach silnika piętrze się powietrze później daj 2500 obrotów silnikowi i niech ktoś z kolegów patrzy czy robi centymetrowe przerwy w dostawie paliwa lub tylko spodni po rurce przepływ paliwa. Pod warunkiem że nie masz pompy w zbiorniku paliwa tylko podciśnienia pompa przy silniku.

Bump: Cześć kolego venom69 w twoim przypadku trzeba sprawdzić pod komputerem jaką temperaturę ma paliwo czy czasem nie zgłasza przegrzania układu paliwa,ale to bandą klasycznym objawem wtrysku paliwa. Kontrola opiłkowania pompy srebrne i piłki do remontu ciemne czarne pompa do wyrzucenia.
Adi. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.