Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2020, 19:01   #1
dudi781002
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-09-2010
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Drgania na biegu jałowym

Witam.Od niedawna jestem posiadaczem forda focusa mk3 1.6 tdci 115km ,nie wiem czy ten typ tak ma ale drży mi lekko kabiną na biegu jałowym-wtryski sprawdzone wporządku-dwumasa wykluczona przez fachowców bo dziwnych odgłosów nie słychać przy odpalaniu i gaszeniu oraz wciskaniu sprzęgła,poduszki na silniku i skrzyni sprawdzone wszystko wporządku-co jeszcze?

dudi781002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 19:33   #2
marcin9913
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-10-2005
Skąd: LUBLIN
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011r
Postów: 171
Domyślnie Odp: Drgania na biegu jałowym

Tez tak mam w 1.6 ecoboost.
Wydaje mi się że delikatnie lepiej było po wymianie świec

Kiedy wcisnę delikatnie gaz lub uruchomie klimę drgania ustępują.
marcin9913 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 19:55   #3
tyrlas1
ford::average
 
Avatar tyrlas1
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 18-08-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB , 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 88
Domyślnie Odp: Drgania na biegu jałowym

Poduszki sprawdzone tak na oko z gory tylko czy odkrecane? Ja mialem tak ze u gory wygladała spoko(poduszka od strony rozrzadu akurat),a jak sie odkreciło to element gumowy ktory nie byl widoczny z gory byl tak spekany ze ledwo sie trzymało. Po zmianie zero drgan. 1.6 EB
tyrlas1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2020, 19:55   #4
Sokółłł
ford::advanced
 
Avatar Sokółłł
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 14-12-2012
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCi 115KM
Rocznik: 2012
Postów: 338
Domyślnie Odp: Drgania na biegu jałowym

Jeszcze to:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sokółłł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2020, 12:00   #5
ford_david
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2019
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 12
Domyślnie Odp: Drgania na biegu jałowym

Cytat:
Napisał dudi781002 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Od niedawna jestem posiadaczem forda focusa mk3 1.6 tdci 115km ,nie wiem czy ten typ tak ma ale drży mi lekko kabiną na biegu jałowym-wtryski sprawdzone wporządku-dwumasa wykluczona przez fachowców bo dziwnych odgłosów nie słychać przy odpalaniu i gaszeniu oraz wciskaniu sprzęgła,poduszki na silniku i skrzyni sprawdzone wszystko wporządku-co jeszcze?
Witam. Mam ten sam problem. Dzwoniłem do niezależnych specjalistów od forda i mi powiedzieli przez telefon, że TDCI tak mają i nie należy się tym zbytnio przejmować. Również byłem po zakupie na przeglądzie w innym niezależnym warsztacie, ale też nic nie znaleźli. Z tego co się dowiedziałem na forach internetowych to niektórym pomaga wymiana poduszek silnika (szczególnie tej od strony rozrządu), ale tylko na oryginały, albo najlepszej jakości zamienniki. Ogólnie to szkoda, bo jakoś u francuzów zdecydowanie lepiej to wyszło i nie spotkałem się takimi problemami w 1.6 HDI (np. Peugeot 308 ). Powoli zaczynam wierzyć, że jest ziarno prawdy w powiedzeniu Ford g**** wort :-( Szkoda, bo mojego Focusa prowadzi się świetnie i odpukać na razie bez problemów, tylko właśnie te drgania psują całokształt. Pozdrawiam serdecznie, Dawid.
ford_david jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 08:40   #6
dudi781002
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-09-2010
Skąd: Inowrocław
Model: Ford Focus III
Silnik: 1.6 TDci
Rocznik: 2011
Postów: 32
Domyślnie Odp: Drgania na biegu jałowym

No niestety też to musze stwierdzić Ford g....
wort może nie mk1 ale mk3 totalna porażka-niedość że to drży co dla mnie jest nie do pomyślenia w takiej technice jaką mamy w 21 wieku,to na dodatek ciasnota w środku ,długo nagrzewający sie silnik,szarpania przy odpalaniu itd.mógłbym wymieniać i wymieniać ,miałem poprzednio też diesle i takie rzeczy nie do pomyślenia ale nie ma co narzekać pojeździ sie troche i do żyda😁😁
dudi781002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.